Přejít k obsahu webu

Vzkazy čtenářů

Vážení čtenáři,

na této stránce máte možnost se vyjádřit k chodu časopisu, sdělit nám své připomínky a nápady.

komentářů 2 937 leave one →
 1. Andreos permalink
  16 ledna, 2020 17:24

  Ještě dodávám, že v knize je také výčet dalších problémů, jehož význam je však rovněž zveličován (a jsou jednostranně a univerzálně přičítány zlým elitám, byrokracii a korporacím). Samy o sobě ani ve své kombinaci nemohou naši civilizaci fatálně ohrozit, protože jsou to vlivy environmentální, tedy přechodné a povrchní. A vinu na mnoha z nich má i veřejnost – kdo jiný než ona opakovaně volila politiky rozdávající peníze na „sociálno“, kteří pak celá desetiletí západní země zadlužovali, aby si toto rozdávání mohli dovolit?

  Je tam ovšem zmíněn i problém vážnějšího rázu jako pokles intelektových schopností mladé generace. To je skutečně jeden z fatálních trendů zasahujících přímo kvalitu lidských základů naší civilizace. Zdůvodnění v knize je ale chybné – důvodem má být pokles kvality vzdělávacího systému nebo užívání elektroniky. To může mít svůj význam, ale dlouhodobě je rozhodující příčinou tohoto negativního vývoje dysgenický proces.

 2. Andreos permalink
  16 ledna, 2020 16:55

  Na netu je ke stažení kniha Prolomení hradeb od P. Hampla. Stačí zadat „prolomení hradeb pdf“ (kvůli copyrightu neuvádím přímý link). V podstatě je o hrozbě islámu a „zradě“ elit.
  I když má kniha v mnohém pravdu a je v ní spousta zajímavých postřehů, tak ony mnohé nadšené ohlasy zas tak moc nechápu.
  Kniha se dá víceméně shrnout do tří základních tezí:
  1. jedinou hrozbou pro západní civilizaci je islám,
  2. ze vše špatné mohou zlé elity,
  3. nižší třídy jsou úžasné a jsou světlem naděje do budoucna.

  ad1. islám opravdu není zdaleka jedinou hrozbou – co třeba hispánská imigrace do USA nebo dysgenický úpadek přímo v západních národech?;
  ad2. vše špatné elity nezavinily; koneckonců imigrace má na Západě velmi mnoho zastánců i v široké veřejnosti;
  ad3. nižší třídy moc velkou naději nepředstavují – jsou moc laxní, pasivní, nejednotné, bez dostatku vůle a také přízemní – i když jsou více pronárodní než elity, tak je spíš než nějaké národní zájmy nakonec více zajímá, kolik bude stát pivo; a byla to veřejnost, která třeba v Německu Merkelovou opět zvolila i po tom všem, co předvedla.

  Skutečně hluboká a komplexní analýza hrozeb pro naši rasu a civilizaci to v žádném případě není.

  Navíc kniha obsahuje i zaujatá zkreslení – např. zlatý věk islámské civilizace prý neexistoval. Samozřejmě že existoval, ovšem stáli za ním zbývající bílí lidé v Orientu, kteří později zmizeli. Na některých místech v ní zaznívá povrchní výklad ztotožňující civilizační identitu a vyspělost/nevyspělost s náboženstvím, což je chybné pojetí. Orient neupadl kvůli islámu, ale kvůli zmizení kdysi tam žijícího bílého obyvatelstva. Kupříkladu Egypt v posledních staletích před naším letopočtem už byl civilizačně upadlý a nepatřil k evropské civilizaci, třebaže tam ještě bylo křesťanství. Naopak zbývající bílé elity ještě za éry islámu dovedly některá města a regiony v Orientu a severní Africe k rozkvětu.

 3. Radek Novák permalink
  31 prosince, 2019 19:12

  Wolf:Asi chyba serveru,ale tak nevadí,díky za osvětlení.

 4. 31 prosince, 2019 14:58

  Radek Novák: Nové příspěvky z této sekce se z nějakého důvodu neobjevují na první stránce, na rozdíl od ostatních komentářů, Pokud jde o dotaz na symboly, tak názvy se objevují v mytologii, ale neexistuje žádný původní vikinský symbol, který by je vyjadřoval – to se týká např. Gugniru, Yggdrassilu či Hugina/Munina. Troll Cross je dle zcela novodobá záležitost: https://en.wikipedia.org/wiki/Troll_cross
  Ostatní jsou snad původní.

 5. Radek Novák permalink
  18 prosince, 2019 00:09

  Může mi někdo osvětlit,jestli symboly na téhle stránce jsou dobře interpretované a jestli jsou vikinské? :D Díky,snad to tady ještě někdo čte.
  https://thoughtcatalog.com/daniella-urdinlaiz/2018/09/viking-symbols/

 6. Andreos permalink
  13 listopadu, 2019 10:57

  The End of Superpower od Buchanana:
  https://epdf.pub/suicide-of-a-superpower.html

  The Conquest of the Continent od Granta (už dříve byl na netu k sehnání, ale teď na Gutenbergu ve více formátech a hezkém html formátu):
  http://www.gutenberg.org/ebooks/60145

  Bůh jako psychický virus od Bakaláře – docela hutná kritika monoteistických náboženství:
  http://petrbakalar.cz/wp-content/uploads/2019/01/B%C5%AFj-jako-psychick%C3%BD-virus.pdf

 7. 5 září, 2019 19:37

  Človeče! Ty sebecký ničiteľ prírody!

  Neviem, či ste zachytili správu, že od 29 júla 2019 začína žiť ľudstvo na ekologický dlh. To znamená, že týmto dňom sme v rámci roka 2019 vyčerpali všetky obnoviteľné zdroje, a od tohto dátumu až do konca roka budeme čerpať zdroje, ktoré už príroda nie je schopná sama obnoviť. Od tohto dňa teda začína naše bezohľadné a trvalo nezvratné drancovanie. Pravda je totiž taká, že v súčasnosti potrebujeme na uspokojenie všetkých svojich potrieb prírodné zdroje dvoch planét, čo značí, že životná úroveň ľudí a ich potreby výrazne prevyšujú možnosti našej planéty.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1908/clovece-ty-sebecky-nicitel-prirody

 8. Radek Novák permalink
  29 srpna, 2019 06:57

  Náhodou jsem narazil na tohle,takhle kdyby se lidi bavili :D

 9. morgarath permalink
  21 srpna, 2019 16:33

  Docela zajímavá mapa. Škoda těch překlepů/gramatických chyb. https://obetiokupace.dejepis21.cz/

 10. Andreos permalink
  9 srpna, 2019 14:52

  The White Nationalist Manifesto od Grega Johnsona – o principech etnického nacionalismu, současné kritické situaci a možnostech budoucí obrody:

  https://archive.org/details/TheWhiteNationalistManifestoGregJohnson

 11. morgarath permalink
  18 července, 2019 22:04

  https://www.info.cz/cesko/vybusna-teze-ceskych-odborniku-za-zmeny-klimatu-nemohou-emise-co2-ale-ubytek-zelene-42089.html

  Hodně zajímavý článek, příjemné plus je, že pochází od českých vědců. Jsou tam i logické argumenty a celé to dává docela smysl. Ovšem myslím si, že asi nenabude celosvětového významu, jelikož boj proti klimatu se stal mocným levičáckým nástrojem, jak šikanovat podnikatele, velké firmy a i obyčejné lidi a je v tom tolik peněz…

 12. Andreos permalink
  14 července, 2019 10:33

  http://www.ulsterinstitute.org/publications.html

  Několik zajímavých publikací k objednání, některé jsou ovšem volně na netu. Za pozornost stojí hlavně letošní novinka od Lynna a Beckera The Intelligence of Nations, kde jsou dobré souhrny korelací IQ a různých ukazatelů vyspělosti/zaostalosti národů.

 13. Andreos permalink
  10 července, 2019 11:54

  Race Differences in Intelligence od Lynna v novém, rozšířeném vydání:

  https://www.intelligence-humaine.com/wp-content/uploads/2019/03/Race-Differences-in-Intelligence-second-edition-2015-1.pdf

 14. Andreos permalink
  7 července, 2019 13:42

  https://deliandiver.org/2019/06/kritika-benoist-pluriversum-etnicky-nacionalismus.html

  Docela trefná kritika Benoista a některých jeho názorů. Nemohu si pomoct, ale některé jeho názory vskutku nemohou obstát před fakty a rozumem; některé jsou vyloženě ujeté. Navíc některá jeho stanoviska směřují, zdá se mi, přímo proti tomu, o co bílí nacionalisté a nativisté usilují.

 15. Andreos permalink
  26 června, 2019 08:35

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/508755-experiment-se-ztracenou-penezenkou-cesi-patri-k-nejpoctivejsim-narodum-sveta.html

  Docela zajímavý výzkum zkoumající míru poctivosti u národů. Nepřekvapivě nejlépe dopadly severské národy a Švýcarové. Ale hned pod nimi se umístili Poláci a Češi. Tak to vypadá, že nejsme zas tak zlodějský národ, jak někteří tvrdí. Hůře dopadly národy jižní Evropy – ale s nimi také Američani, Kanaďané nebo Australané. Nejhůře pak dopadly, jak se dalo čekat, méně inteligentní národy třetího světa. Úplně nejhůř ale dopadli Číňani, to je docela překvapení.

 16. Andreos permalink
  23 června, 2019 21:25

  IQ and the Wealth of Nations od Lynna ke stažení:
  https://epdf.pub/iq-and-the-wealth-of-nations.html

 17. Radek Novák permalink
  1 června, 2019 17:33

  A zde máme další krásnou zprávu-že se tohle píše v The Sun je docela divný :D Škoda mladých lidí,jsou symbolem černého teroru.Poslední odstavec si doporučuju obzvlášť přečíst

  https://www.thesun.co.uk/news/9162729/robbers-execute-white-couple-south-africa-racist/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: