Přejít k obsahu webu

“Chem-trails”? Opravdu?

21 června, 2022
by

Existuje jedna konspirace, o níž nevím dost nebo jí jen nerozumím: chem-trails. Proč někdo věří, že vláda nebo nějaká velká společnost rozptyluje chemikálie z letadel, aby buď změnila počasí (zničila lokální výrobu potravin a donutila všechny nakupovat geneticky upravené semena, která takové špatné počasí vydrží) nebo aby kontrolovala naši mysl? Je na tom vůbec něco?

Teorie o počasí mi zní jako naprostý nesmysl. I kdyby se chemikálie rozptýlily a vytvořily malé mraky, nevytvořilo by to silnou vrstvu mraků, které by počasí změnily, a jistě by nezpůsobily déšť – jak někteří tvrdí. Pokud máte nějaké důkazy, které tvrdí opak, dejte nám všem o nich prosím vědět níže v komentářích. 

Teorie o ovládání mysli zní šíleně, ale je alespoň možná trochu pravděpodobnější. Nicméně: proč by u všech všudy vláda rozptylovala tyto “mysl ovládající” chemikálie z letadel na obloze? Já si myslím; pokud byste byla vláda, můžete rovněž kontrolovat zásoby vody, zásoby potravin a všechny legální léky, takže když chcete ovládat populaci chemikáliemi, proč nepoužívat místo toho ty (jak už to dělají s “pilulkou” a vakcínami)? Opravdu byste utráceli pravděpodobně miliony dolarů za hodiny a hodiny létající letadla a spotřebovávající palivo na rozptylování drahých chemikálií po ze mi, když byste mohli utratit zlomek toho za otrávení potravin či zásob vody, nebo za  prodej “pilulky” a “vakcín” snadno oklamaným občanům? Pokud máte nějaké důkazy, které tvrdí opak, dejte nám všem o nich prosím vědět níže v komentářích.  

Tyto fotografie jsem pořídil dnes ráno ze své zahrady a jsou z venkova v nejméně osídlené oblasti Francie. Předpokládám, že dnes brzy ráno byla na obloze velká aktivita komerčních letadel, takže tyto čáry, jež vidíte tady na obloze, by měly pocházet od letadel mířících mezi Paříží a jižní Francií. Nejedná se o “chem-trails”. 

Jsem nezaujatý a ochotný zkoumat mnoho podivných hypotéz a zkoumal jsem rovněž tuto teorii o “chem-trails”, nenašel jsem však žádné důkazy, které by svědčily o něčem jiném než čirém nesmyslu.  Mohlo by se ve skutečnosti jednat o nebezpečnou konspirační teorii, čistou provokaci a mal-info (“malicious information” [zlomyslnou informaci]). Je nebezpečná proto, že se představuje ve stejném košíku jako všechny konspirační teorie, které obstojí, a když je jedna teorie očividně čirý nesmysl, pak i ostatní ztrácí věrohodnost.

Když útočím na “víte-koho”, činím tak na pevném základu, stavím své útoky na faktech a realitě a jsem perfektně schopen rozeznat nesmysl, když ho uvidím – či být skeptický k informaci, kterou objevím, stejně jako jsem skeptický k teorii o “chem-trails”. Nezapomínejte na to. HailaR WôðanaR!

PS. V průběhu dne později mraky stále více mizely a měli jsme teplý a slunečný den.

Varg Vikernes
2. října 2013
přeloženo z: http://www.thuleanperspective.com

One Comment leave one →
  1. 24 června, 2022 19:07

    Dalo by se říct, že jsem na tuto konspiraci jako ‚konspirační teoretik‘ – začátečník, na chvíli kdysi dávno naletěl, ale nakonec jsem ji zavrhl jako další zbytečné haraburdí mediálního šumu. Jak víme, majitelé světových peněz kromě mainstreamu vlastní samozřejmě také velké množství takzvaných alternativních médií, která mají vlákat lidi odmítající mainstream, tj. hledající alternativní média, do pasti. Vypouštění nesmyslných konspiračních teorií má totožnou funkci – odvrátit pozornost diváka požadovaným směrem od skutečných problémů/řešení. Dalo by se tedy říci, že se jedná o jistou formu testu inteligence… :)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: