Přejít k obsahu webu

Blahoslavené mysli III + IV

12 května, 2022
by

III

Toto video prezentuje dobré důvody, proč neposílat své děti do školy. Montessoriho systém, o němž se v totmto videu diskutuje, je běžně nejpoužívanější systém domácí výuky.

Neničte mysli svých dětí! Vaše děti jsou závislé na tom, abyste je osvobodili ze zničujícího školního systému a umožnili jim, aby rozvíjely svou mysl, své zájmy, svou radost a  svou evropskou podstatu. HailaR WôðanaR! 

IV

V jistém smyslu si nemyslím, že má představivost byla výrazně omezena, když jsem dospěl, protože byla otupena, a ne pouze vzdělávacím systémem, ale světem, v němž žijeme. Od narození jsou mé smysly ocitly pod palbou a v jistém smyslu již nereagují na stimuly světa tak silně, jak by měly.

Co kdyby byl náš svět jiný?

Co kdyby byl náš svět “primitivní” jako svět naši předků? Kdybyste viděli kolem sebe jen přírodu, nereagovali byste prudčeji např. na hvězdami ozářené nebe? Na povrch Měsíce? Krásu ohromného vodopádu? Mocné vlny oceánu tříštící se o skálu? Obrovský a věkovitý strom? Pohled z vrcholku vysoké hory?

Co kdybyste pak v mihotavém světle hořícího ohně v posvátné jeskyni, občas obývané jeskynními medvědy, náhles spatřili toto?

Bisons in Altiira cave

Život tvoří řady událostí a každá událost v naší mysli cosi spouští, stejně jako věk v jistou chvíli spouští pubertu. Abyste se stali dobrým a poctivým člověkem, potřebujete se však chránit před mnoha těmito spouštěči. Všechno zvrhlé umění, všechno ponižování druhých, všechno zneužívání, všechna necitelná krutost, všechno vykořisťováním a všechno ospravedlňování nenasytnosti a všech dalších forem zášti spouští něco špatného a znehodnocuje vaši mysl.

Blahoslavené mysli vašich mladých jsou božské mysli a je naší rodičovskou poviností jim umožnit, aby zůstali božské a staly se většími a zralejšími, aniž by se pošpinily všechnou tou špínou našeho světa.

Až se přístě setkáte s nějkou touhle špínou, věnujte pozornost původu těch, kdo ji vytváří a pojímají. Některé lidem podobní tvorové se rodí skrz naskrz zkažení, protože jejich mysli  nejsou jako mysli skutečných lidí, a snaží se strhnout zbytek nás do duchovní bažiny, v které sami existují. Libují si ve špíně, protože jsou sami špinaví. My nicméně nejsme. Jsme blahoslavené děti bohů. A když dostaneme příležitost, jsme bohy. HailaR WôðanaR!

Varg Vikernes
30. září a 4. října 2013
přeloženo z: http://www.thuleanperspective.com

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: