Přejít k obsahu webu

O spravedlnosti

27 srpna, 2019
by

Z jakéhosi důvodu jsem vždycky byl magnetem pro to, co obyčejní lidé nazývají «problémy» či dokonce «potíže». Již od mateřské školky jsem bojoval s dalšími dětmi a  důrazně se stavěl proti mnoha z toho, co autority dělaly či říkaly, často pro mě s velmi negativními důsledky. Po mateřské školce jsem dokončil jednoroční docházku v irácké veřejné škole v Bagdádu, a samozřejmě se nic nezměnilo; taky jsem tam bojoval s jinými dětmi a nebyl o nic méně v opozici vůči autoritám. Zpátky v sovětském Norsku příběh pokračoval; bojoval jsem s dalšími dětmi a stavěl se proti mnoha z toho, co učitelé říkali či dělali. Vysvětlení toho tehdy bylo, že mám nadměrně vyvinutý smysl pro spravedlnost a reaguji na veškerou nespravedlnost vůči sobě nebo druhým, a dokonce v zájmu druhých, když se neodváží mluvit za sebe. Někdo by řekl, že jsem byl statečný, protože jsem rovněž bojoval se staršími dětmi  – mnohem staršími dětmi – ale jsem si jist, že mnozí by mě místo toho nazvali hlupákem. Učitelé mě jistě nenáviděli. Nuže, vždycky jsem měl strach, když jsem s jinými bojoval, ale nedařilo se mi, aby se mne zmocnil strach či snad rozum. Vždy jsem litoval děti, co jsem zbil, dokonce – a  vlastně zvláště – děti starší. Jedna z mých nejhorších (a v jistém smyslu rovněž nejlepší) vzpomínek v životě je, když jsem ve 4. třídě zbil naráz dva šikanisty ze 6. třídy. Starší děti si mysleli, že je to prima, a byl jsem za to oslavován, ale za cenu dvou zbitých, ponížených a plačících šesťáků.

Na nižší střední škole příběh pokračoval, ale tehdy to učitelé vysvětlovali skutečností, že jsem arogantní; netolerantní vůči slabosti druhých a neschopen skrývat své opovržení pro ty, kteří si to  – jak jsem to vnímal – zaslouží. Jinými slovy; byl jsem pro své dobro příliš čestný, a myslím si, že někteří by řekli, že jsem byl příliš hloupý, abych nevyjadřoval svůj názor, když bych měl chápat, že mne to přivede do potíží. Věděl jsem to však hodně dobře, ale proč bych měl mít strach se do potíží dostat? Není nespravedlnost ještě horší, když se ignoruje, než když možná budete muset trpět, abyste ji napravili? Takto jsem smýšlel. Pro každého pravého Evropana je bolest druhých často mnohem horší, než snášet bolest vlastní.

Dnes by možná někteří řekli, že jsem sociálně nevyzrálý, ale já mám proti této myšlence námitky, protože dokonale vím, co druzí cítí a jak budou reagovat na to, co dělám nebo říkám, ale… nezajímám se o to. Působit druhým emoční či dokonce fyzickou bolest není vždy špatné a spravedlnost je důležitější než banální pocity jednotlivců.  Působit druhým bolest je vlastně často jediným řešením, jediným způsobem, jak je probudit, přinutit zaumout postoj, přimět je udělat, co je správné, nebo je alespoň přimět na vteřinu se zamyslet.

Nikdy nic neříkám, abych provokoval, ale provokuju, abych něco řekl.”

Potíže, do nichž se dostávám, když bojuju za pravdu, spravedlnost a budoucnost Evropy, je cosi, co vítám; je to oběť, kterou si přeji přinést. Skutečně, je to oběť, kterou neumím nepřinést, protože jsem Evropan myslí, duchem i tělem, a být Evropanem znamená být Spravedlivý a Čestný – a rovněž Hrdý. Ochota sebeobětovat se je u evropského muže vlastně egoistická, protože mu přináší Věhlas a Slávu [česky], což on ví, pěstuje ji a má z ní dlouhodobě užitek.

Rytířkost; evropský (pohanský) Duch přežívající do křesťanských dob [česky], ne z důvodu křesťanství [česky], ale jemu navzdory:

Zla našeho světa jsou jen příležitostí k tomu, aby Evropský muž získal Čest odvážným bojem proti těmto zlům. Pojďme tak konat, my všichni (samozřejmě legálními prostředky). Kdo padne první, je nejšťastnější. Ten, koho naši nepřátelé nenávidí nejvíce, je nejodvážnější. Ten, o němž nejvíce lžou, nejúčiněji a nebojácně mluvil Pravdu! Naši odvážní a ctihodní předkové jsou s námi, nebojují po našem boku, ale bojují oni sami –  protože my jsme oni! Čest vítězí! Spravedlnost vítězí! Evropa vítězí! Hail Ôðinn! Za Věhlas a Slávu! HailaR WôðanaR!

 

Varg Vikernes
28. srpna 2013
přeloženo z: www.thuleanperspective.com

 

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: