Přejít k obsahu webu

Co bylo kdysi

Červen 16, 2019
by

Nejprve trochu vhodné hudby.

Evropský člověk byl kdysi lepší; silnější, zdravější, inteligentnější vynálezavější, odvážnější, upřímnější a rovněž čestnější. Vlastně, čím dál do minulosti půjdete, tím byli naši předkové lepší.

Možná se divíte: tak proč žil v jeskyních, nosil hadry a nikdy se nemyl? Dobrá, chápu vaše znepokojení, avšak to, co vám o našich předcích řekli, jednoduše není pravda. Nikdy nežili v jeskyních; používali je jen při jistých náboženských obřadech. Ani nikdy nenosili hadry; těch pár oděvů, které z známe z doby kamenné, bylo docela propracovaných a dobře provedených. Také nebyli špinaví; proč by proboha měli být, když ani většina zvířat není? I psi se umývají. Proč by ne vaši lidští předkové?

Více než 5000 let starý evropský oděv

Oetzi_Bild-2

Takže proč máme tento strašně negativní názor na naše vlastní dokonalejší předky? Samozřejmě na to existuje jedna velmi jednoduchá odpověď; křesťanství [česky]. Mohl bych o tom říci více a už jsem učinil [česky], ale místo toho se rychle vrátím k něčemu zajímavějšímu; jak se můžeme vrátit k velikosti?

Jak víte, není žádný «prvotní hřích», kromě míšení druhů, a žádná «spása», kromě té, kterou si můžeme sami zajistit za pomoci našich vlastních duševních síl, zaživa a tady na planetě Zemi. Není nic, za co žádat o odpuštění, pouze něco k napravení. Není nic, za co se modlit, nebo  se kvůli tomu k někomu modlit, pouze něco k vykonání [česky].

V první řadě skutečně potřebujete pochopit, že neexistuje nic lepšího než život na Zemi: není žádné nebe, žádný blažený posmrtný život v hojnosti, žádný věčný odpočinek nebo něco takového. Není žádné jiné nesmrtelnosti, kromě té, kterou si zajistíte čestným životem, zplozením potomků a  novým zrozením ve vlastním rodu. Není jiného štěstí, než které zajistíte svým dětem a jejich dětem; znovu se zrodíte ve svém rodu,  tudíž ze všeho štěstí, které na Zemi vytvoříte, budete mít užitek dlouhodobě.

Druhá věc, kterou skutečně potřebujete pochopit, je, že ačkoliv život je to nejlepší, co máme, není třeba mít ze smrti strach; ti nejlepší z vás se znovu narodí v rodu, až se vrátíte k životu jakožto jeden ze svých potomků. Všechny vaše chyby budou zapomenuty. Vrací se jen ti nejlepší, protože pouze ti dobří zůstanou v paměti a budou přivedeni zpět k životu.

Dobrý život není o hojnosti, luxusu, požitku, smíchu, potěšení a zábavě. Každá bolest, kterou musíte v životě zakusit, je jen dobrá, protože vás posiluje a umožňuje vám vyjádřit a udržovat vaši sílu – a pokud následkem toho zemřete, pravděpodobně jste zemřeli se ctí a stejně se do života vrátíte. Každé «zlo» ve vašem životě je jen dobré, protože vás zlepšuje a umožňuje vám vyjádřit a udržovat vaši dobrotu – a pokud následkem toho zemřete, pravděpodobně jste zemřeli se ctí se ctí a stejně se do života vrátíte. Disharmonie existuje jen proto, aby vám připomněla potřebu souladu a aby zajistila, že jste připraveni jej v případě potřeby obnovit, nebo při snaze o to zemřít. Dobrý život je takový, jenž vám umožňuje vyjádřit a udržovat všechny vaše kvality, a inspirovat ty okolo, aby činili totéž. Dobrý život je takový, jenž spirálovitě stoupá krupobitím protivenství k velikosti a síle; ke cti! Smrt není konec; smrt je jen souhrn života –  všechny vaše úctu zasluhující skutky shrnuty a poslány do příštího života. Umíráte, ale vaše čest může žít navždy a rovněž bude napájet velikost ve všech kolem vás.

Třetí věc, kterou skutečně potřebujete pochopit, je, že život je věčný. Jste součástí stále se měnícího světa bez začátku a bez konce [česky]. Není žádné «stvoření» ani žádný «soudný den», pouze dynamická existence ve věčnosti, a stejně jako se v přírodě mění roční období, tak i člověk na svých úrovních existence. Zima je jako znovuzrození, jaro zrození, léto život a podzim smrt. Noc je jako znovuzrození, ráno zrod, den život a večer smrt. Zatmění Měsíce je jako znovuzrození, nový Měsíc zrod, úplněk život a ubývající Měsíc smrt. Všechno se točí v kruhu. Jak v přírodě, tak v člověku. Jak na nebi, tak na Zemi.

Skandinávské petroglyfy

SunWheel11

Využijte co nejlépe to, co máte, a s čím můžete něco udělat. Nedělejte si starosti s nevyhnutelným. Užívejte si souladu vesmíru a rovněž boje proti veškeré disharmonii.  Žijte pro budoucí život na Zemi, ne fiktivnímu «ráji» v nebi. Žijte, abyste učinili svůj rod silným a zdravým, inteligentním a tvůrčím, odvážným a upřímným, a znovu hodným úcty. Zbavte se židovského jařma zvaného  «křesťanství». HailaR WôðanR! 

Více než 40,000 let staré evropské umění

Bisons in Altiira cave

 

Varg Vikernes
18. srpna 2013
přeloženo z: www.thuleanperspective.com

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: