Přejít k obsahu webu

Napodobená harmonie

Srpen 30, 2018
by

Pokud se podíváte v podstatě na vše, co se vybudovalo v klasické antice, zjistíte, že jen s několika málo výjimkami to bylo provedeno s péčí, trpělivostí a zručností. To vše se nevyrábělo jen proto, aby bylo funkční a vydrželo; bylo rovněž vždy okrasné a často dokonce přinášelo poučení. Mohli jste se učit jen tím, že jste na ně pohlédli; mýty, přísloví, přírodní jevy či místní legendy. Vše, co se tvořilo, tvořili s hrdostí zruční řemeslníci, vkládající lásku a čest do čehokoliv, co tvořili – a jejich dovednosti a čest se předávaly z generace na generaci.

Položky klasické antiky a pohanské Evropy z temného středověku (5. až 15 století): žádnou z nich nevyrobili ve spěchu za účelem rychlého zisku;

800px-Britishmuseumsnettishamgreattorc 439px-Romano-Celtic_mirror_(Desborough) OLYMPUS DIGITAL CAMERA Bronze_age_weapons_Romania (1) images (19) images (2) téléchargement wp0add4198 800px-Olympia-ZeusTempelRestoration GriechTheater2  383px-Marcus_Aurelius_Glyptothek_Munich

Tato předkřesťanská mentalita přežívala jistou dobu do temného středověku, ale byla nakonec vykořeněna a zavržena, když se žido-křesťanství podařilo zadržet návrat k antické Evropě; když renesanci roku 1789 prudce zastavila zednářská Revoluce ve Francii. Nejen, že tím skončilo antické umění, ale rovněž tím skončila antická zručnost. Místo toho se od té doby vytvářelo více a více za účelem zisku. Od té doby nahrazovali více a více dřívější řemeslníky otroci pracující za hrozivých podmínek v továrnách, toliko kvůli vytvoření zisku pro továrníky.

Navrhuji návrat nejen k antickému náboženství a antickému umění, ale rovněž k antickému řemeslnictví. Závisí na tom naše budoucnost. HailaR WôðanaR!

Varg Vikernes
2. srpna 2013
přeloženo z: www.thuleanperspective.com

Reklamy
No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: