Přejít k obsahu webu

Slunce našich duší

Leden 31, 2017
by

Čtení novin se stalo přítěží. Abych našel nějaké zprávy, musím se nejprve přebrodit hromadou polo-pornografických reklam a článků, které se věnují hlavně nuzně vegetujícím celebritám a tomu, jak jsou zpustlé, a poté musím rozluštit novinky, až je konečně najdu. Ano, rozluštit je to správné slovo, protože ve zprávách, jak jsou nám předkládány, se nachází velmi málo pravdy. 

Na konci dne vždycky přemýšlím: «Proč se vůbec obtěžovat čtením novin?» Činím tak jen ze zvyku (zlozvyku) a ve skutečnosti to slouží jen jako katalyzátor mé vlastní frustrace. Zprávy jsou každopádně extrémně negativní a vlastně se nám každičký den předkládají negativní zprávy z celého světa. K čemu to vůbec může být dobré? Opravdu potřebuju každodenně vidět  všechny ty sračky? Skutečně se mě to týká? Nežiju v «Globální vesnici», tak proč jim dovolit předstírat, že ano?

Takže zprvu čtu online noviny méně a méně a myslím si, že jsem dospěl k závěru, že úplně přestanu. Nemá to už smysl; mohu své zprávy získat z blogů lidí, kteří vidí a zakoušejí novinky sami.

Pokud jde o můj vlastní blog, rozhodl jsem se, že se přestanu zaměřovat na negativa našeho světa. Příliš mne unavuje o tom číst, přemýšlet a psát. Chci místo toho otevřít okno a pustit dovnitř čerstvý vzduch a světlo a obsáhnout jen pozitiva. Chci pozitivní příspěvky o řešení našich problémů, spíše než se na problémy jen zaměřovat. Pozitivní environmentalismus, pohanství, filosofie, příběhy a vtipy. Bude toho ke sdělení méně, mnohem méně, protože v našem světě je právě nyní mnohem méně dobrého než zlého a méně řešení než problémů, ale to je v pořádku. V některých dobách platí, že nic neříkat, je to nejlepší, co můžete dělat.

Tisk brzy zanikne, protože mnoho z nás přestává jejich služby nakupovat či dokonce vyžívat jejich «bezplatných» služeb, a bez nich nám bude lépe. Zbytek moci internacionalistů rovněž brzy zanikne, zvláště pokud se zaměříme na to pozitivní v nás a naší kultuře. Evropa zítřka bude světlejší, jasnější a lepší, ale jen pokud budeme více své problémy řešit, než se v nich pohřbívat.

Není snazší než nést břemeno, jež je tvořeno mnohou moudrosti. Zapomeňte na problémy zbytku světa a neste jen ty problémy, které se týkají vás a můžete s nimi něco udělat. Ať zbytek světa padne, pokud musí. Záleží nám jen na Evropě a Evropa přežije skrze vás a mě. HailaR WôðanaR!

 
„Nejsou panny všechny ty, jež nosí věnec.“ (evropské přísloví)
Varg Vikernes
23. července 2013
přeloženo z: www.thuleanperspective.com
Reklamy
One Comment leave one →
  1. Pagan permalink
    Únor 2, 2017 22:03

    Nevím,kdy naposled jsem četl,že by se něco vyloženě hnulo k lepšímu,Evropa zaniká dál :D Navíc pozitivní zprávy netáhnou,lidi fascinuje temnota.Tisk nahradí internet a i ten vzduch,co si Varg pustí do svého už tak zajímavého mozku,bude jednou tak zkažený z továren,že se nebude moci dát ani dýchat :D Ano,hlavně malé problémy a hlavně ty svoje bychom měli řešit,s tím jediným bych souhlasil,kdybych nečetl jeho předchozí články stavění pohanství na úroveň jakési ideologické církve.Radši bych tu uvítal články o historii,o poezii,o skutečných filosofech než velkodušné myšlenky Varga.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: