Přejít k obsahu webu

V čem je rozdíl?

Únor 27, 2016
by

ploty

Reklamy
komentářů 8 leave one →
 1. Haldir permalink
  Květen 8, 2016 08:15

  Trochu pro odlehčení.
  V USA se ptají novináři starého indiánského náčelníka, co říká migrační vlně v Evropě. Ten se na chvíli zamyslí a pak povídá: No, my jsme to tenkrát taky podcenili…

 2. Andreos permalink
  Květen 2, 2016 14:36

  Haldir
  S dostatečnou vůlí by ploty společně s dostatčnou ostrahou a třeba i nasazením armády dokázaly imigrační invazi zabránit. Tyto technické prostředky máme, jen dostatečnou vůli po sebezáchově, z níž by plynul tento nekompromisní postoj, ne.
  Ploty z dob komunismu nemá s tímto cenu srovnávat; to bylo něco úplně jiného. To šlo jen o konkurenční stav dvou odlišných systémů a ideologií, nicméně ve státech patřících ke stejné rase a civilizaci; navíc cílem těchto plotů bylo zabránit vlastním lidem k emigraci do blahobytnějších zemí, udržet je uvnitř země. Dnes jde o fatální hrozbu – masové přesuny lidí s naprosto odlišnou rasovou i kulturní idetnitou, vesměs navíc méně inteligentních, často problémových, mnohdy radikalizovaných islámskou vírou, a ty ploty mají naopak bránit jejich masové imigraci zvnějšku k nám.
  Problémy jako takové sice ploty nevyřeší, ale mohou je udržet mimo náš civilizační okruh, což je z našeho hlediska zásadní. Ono beztak žádné řešení není; třetí svět se zmítá v problémech primárně kvůli nižší úrovni vrozených kvalit svých populací (ve srovnání s námi) a navíc se kvalita tamních populací dále snižuje (naše ovšem taky, avšak z vyššího základu), takže marasmus, chaos, chudoba a zaostalost budou ve třetím světě dále narůstat, a neboť primárně je příčina v genetice, žádné rozvojové programy ani nic podobného to nemohou zvrátit. Naším úkolem je řešit své vlastní problémy (máme jich více než dost) a udržet si vlastní idetnitu a země pro sebe. Nejsme tu od toho, abychom pořád ve světě řešili nějaké cizí problémy (beztak vyřešit nejdou).

  Imigraci v každém případě je možné zastavit. Viz jeden článek z Protiproudu, kde je popsáno zastavení masivní migrační invaze do USA:
  „Mokrá záda, aneb jde to!
  Další zajímavou akcí, kdy v USA došlo k „relokacím“ velikého, převelikého počtu lidí, byla operace, nazvaná „Mokrá záda“ z roku 1954. Wetback, mokrá záda, se tehdy říkalo Mexičanům, kteří přeplavovali Rio Grande. A plavalo jich mnoho. Zaplavovali jih USA v počtech, velice připomínajících dnešní evropské uprchlické tsunami.
  Tehdejší vedení země zareagovalo jednoznačně. Vyhlásilo nelegálům boj a do jeho čela postavilo zkušené vojenské velitele. Letadla začala provádět hlídkování ze vzduchu a navádět ke skupinám „běženců“ hlídky Pohraniční hlídkové služby v automobilech. Pochytané Mexičany soustřeďovali v pouštních táborech a pak je po větších skupinách posílali do Mexika loděmi, autobusy, náklaďáky a letadly, a předávali mexickým úřadům. Když jich bylo příliš mnoho, tak je někdy prostě vysadili za hranicí v poušti.
  V letech 1950 až 1955 bylo takto deportováno nejméně 3 675 000 lidí. Postupně se začal celkový počet pochytaných Mexičanů snižovat. Už v březnu 1955 mohl velitel akce hlásit, že operace proběhla úspěšně, že proud nelegálů je zastaven.
  Další, tentokrát policejní jednotky, pak podnikaly šťáry na ilegály ve městech po celém území USA. Panuje názor, že následkem těchto aktivit opustil USA nejméně jeden milion nelegálů dobrovolně ze strachu před deportací a s ní spojenými problémy.“

  Je vidět, že když se chce, tak to jde.
  (Jen tak mimochodem, odehrálo se to v době, kdy byly USA zemí s velmi liberální ekonomikou, ale zároveň ještě se silným národním cítěním. Takže svobodná tržní ekonomika/kapitalismus a národní soudržnost opravdu nemusí být v rozporu. Beztak jen ona národu dokáže poskytnou rozkvět a prosperitu,což je jistě jeden z národních zájmů.)

 3. Haldir permalink
  Květen 1, 2016 22:50

  Ano. Zoufalý. Ale dlouhodobě pravděpodobně nefumkční. Postavíme ploty. Ale na druhé straně je příliš mnoho vysoce motivovaných lidí jít za lepším životem. Politická nestzabilita , ozbrojené konflity, nefunkční státy a klimatické změny jsou prvotní příčinou. Ploty jen odsunou problém. Nevyřeší jej. Ostatně ani železná opona nebyla dostatečně velká překážka aby zabránila lidem jít za lepším životem. S dnešními ploty to nebude jiné. Díky nim bude na mnohých místech vznikat přetlak který pak může nekontrolovatelně vybuchnout.

 4. Duben 30, 2016 19:09

  Haldir: Jenže tentokrát se ty ploty nestaví, aby rozdělily Evropany v rámci nějaké studené války mezi Západem a Východem, ale jako zoufalý krok se bránit invazi zvenčí. Kdyby zde Evropané vládli sami sobě, tak by nebylo takových plotů třeba, protože by k imigrační krizi vůbec nedošlo! Žádní přivandrovalci kdoví odkud by se volně nepromenádovali z jedoho státu do druhého, jak se tomu dělo loni, aniž by jim v tom někdo bránil. Takový plot by měl v první řadě stát spíše na vnějších hranicích Evropy. Jenže pokud zde budou snahy zavléct tyto jedince do evropských států za každou cenu, třeba i letadly přímo z jejich domoviny, tak samozřejmě ploty nepomůžou: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6771-nova-aerolinka-bude-prevazet-migranty-primo-do-svedska

 5. Haldir permalink
  Duben 30, 2016 15:10

  Dost podstatný rozdíl bude především v tom, že ten Maďarský plot je blíže. A lze jeho instalací jako by se vracíme do doby kdy podobné ploty byly na hranicích s Rakouskem a Západním Německém.

 6. morgarath permalink
  Březen 1, 2016 17:47

  Však ten evropský taky není jen proti běžencům. Na druhé straně toho plotu taky nemá lidský život žádný význam. A železná opona je zase něco jiného… -_-

 7. Haldir permalink
  Březen 1, 2016 12:45

  On asi bude také rozdíl v tom, že ten americký není jen proti běžencům. Kterých se valí do USA také víc než malé množství. Na druhé straně toho amerického plotu vládnou drogové kartely a nelítostná válka drogových kartelů kde lidský život již nemá žádný význam. USA je pak prot tyto drogové struktůry dobré odbytiště.

  V Evropě jsme jednu železnou oponu zbouraly s velkou slávou a dnes ji zcela dobrovolně stavíme znova…..

 8. Pure Selfless Streetcleaner permalink
  Březen 1, 2016 00:32

  Někdo může, a někdo nesmí! :-\

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: