Skip to content

Přicházející temnota

Květen 11, 2015
by

Mezi všemi teoriemi o spiknutí a pochmurné budoucnosti, jsme slyšeli o jedné, která s největší pravděpodobností bude znamenat zkázu moderního světa. Bude znamenat zkázu taky pro většinu lidského druhu, ale jak víme: lidstvo nepotřebuje 7 miliard lidských bytostí, aby přežilo. Ve skutečnosti s větší pravděpodobností přežije jen s několika tisíci lidských bytostí.

Absolutně vše, co dnes udržuje civilisaci, je 100% závislé na elektřině. Takže když funguje elektřina, funguje civilisace.

Přežití skoro všech je dnes 100% závislé na civilisaci. Takže když funguje civilisace, funguje většina lidstva.

Asi každých 150 let velká solární bouře zasáhne Zemi a zničí všechnu elektroniku a taky celou elektrickou síť. V minulosti to nebyl problém: za prvé zde nebyla žádná elektronika, žádné satelity, a co je důležité: nebyly zde žádné atomové elektrárny… Ano, podívejte: jaderné elektrárny potřebují elektřinu, aby se mohly bezpečně odstavit, a to trvá měsíce. Pokud elektřina odejde (a jejich záložní generátory potká samozřejmě stejný osud jako zbytek elektrické soustavy) pak se roztaví a všechny atomové  elektrárny na této planetě se promění v Černobyl. Pokud velká solární bouře zasáhne zemi, tak všechna auta čeká smrt taky, a taky všechny ostatní způsoby dopravy, takže nikdo nebude schopný ručně uhasit požáry v elektrárnách a konečně, nějaký život na naší planetě, kterým lidstvo je, tímto bude tvrdě… abych tak řekl, vyzváno.

Kolem 1 roku po další velké solární bouři zůstane na živu pár lidských bytostí, život bude velmi odlišný od toho, jaký měli, a pokud chcete přežít, doporučuji, abyste se na to připravili.

10 tipů pro přežití:
1) Nežijte v městském prostředí. Pokud tak žijete, je skoro jisté, že zahynete, nezáleží, co uděláte, nezáleží, jak se připravíte.
2) Kupte si jódové tablety do zásoby a vezměte si je velmi rychle pokud nastane SHTF*. Musíte si je vzít ještě dříve, než vás zasáhne radiace.
3) Žijte ve venkovském prostředí, tak daleko od nejbližší atomové elektrárny, jak je to jen možné.
4) Učte se užitečné dovednosti. Knihy a příručky mají pro vás větší hodnotu, než jejich stonásobná váha ve zlatě. Naučte se pěstovat vlastní jídlo, lovit, pokládat pasti, ošetřovat zranění, raněné a používejte ruční nářadí.
5) Nakupte tuny ručního nářadí.
6) Udržujte si skvělou kondici. Jste-li muž, často běhejte (na venkově…)
7) Zásobte se rýží. Můžete přežít pouze na rýži po několik let! Alespoň 2-300 kg rýže na osobu vás udrží naživu dost dlouho, než budete mít čas začít si pěstovat vaše vlastní potraviny.
8) Chraňte slepice (čím starší rasa, tím lépe) a pořiďte si hlídacího psa, co bude udržovat lišky v odstupu. Jejich vejce budou dobrý doplněk k rýži a několik velmi starých ras jsou stále schopné snášet svá vlastní vejce.
9) Zůstaňte doma až nastane SHTF. Nechoďte ven hledat ostatní, pokud opravdu nemusíte.
10) Budete se nudit, protože jste zvyklí na tolik zábavy, tak si nakupte tuny tužek, gum a MYFAROG, deskovou RPG. Vytiskněte si tuny přehledů postav v dostatečném předstihu před SHTF. Udrží vás bavit po několik dekád:-)

*SHTF – „shit hits the fan“ (doslova: hovno zasáhne větrák) či „when shit hits the fan“ (když hovno zasáhne větrák) je oblíbená fráze, která odkazuje na vyhrocenou situaci, kdy by se člověk musel pokoušet a přežít jen z toho, co přináší země. Kolaps civilizace. fráze se běžně používá mezi survivalisty a všeobecně nejvíce mezi sběrateli střelných zbraní nebo lidmi zabývajícími se outdoor aktivitami.

Varg Vikernes
4. května 2014
ze stránek www.thuleanperspective.com přeložil Morgarath

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. morgarath permalink
  Květen 18, 2015 22:06

  Na můj vkus je v MYFAROG až moc angličtiny, kterou dokážu přelouskat třeba v textech kapel nebo na Thulean Perspective, ale taková kniha je na mě trochu moc:D

 2. Květen 15, 2015 08:42

  Tezcatlipoca: K tomu, že by měl člověk ideálně žít v komunitě podobně smýšlejících lidí Varg vyzýval v předchozím článku: „Ideálně byste měli mít za sousedy ty, kteří jsou jako vy, nebo byste možná dokonce mohli žít ve vesnici tvořené pohanskými survivalisty, a pokud tomu tak bude, s vysokou pravděpodobností přežijete jakékoliv krize.“
  https://sarmatia.wordpress.com/2015/04/10/hoddmimiruv-haj/
  Takže myslí i na ty komunity. Tím bodem 9 chápu, že by se survivalista neměl vydat do nebezpečí zachraňovat jedince, kdo se na tyto události sami nepřipravili.

 3. Tezcatlipoca permalink
  Květen 15, 2015 03:44

  Zapomíná na to nejdůležitější: Vytvářet komunity. Ono to zní hezky, frajersky si žít na samotě, jen s rodinou, dobrým psem a svojí puškou. Ovšem jen do chvíle, než kolem potáhnou hladové bandy z měst. Myslet si, že člověk svou rodinu ubrání sám, není odvaha ale blbost. S bodem devět proto moc nesouhlasím. Třicet, čtyřicet cvičených a ozbrojených chlapů s rodinami, to má šanci na přežití. Snažit se na vlastní pěst, je podle mě naivita, která se dotyčnému krutě vymstí.

 4. Květen 14, 2015 09:21

  H4que: dobrá poznámka, opravuji v textu. Osobně teda zatím neznám nikoho u nás, kdy by MYFAROG měl.

 5. H4que permalink
  Květen 13, 2015 23:48

  Není u toho SHTF ‚fan‘ spíš jako větrák? Aspoň mně to tam pasuje líp namísto fanouška. :) Jinak, pořídil si někdo z vás už MYFAROG?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: