Skip to content

Hyperborejské sny II

Červenec 21, 2014
by

Někteří jsou otevřeni myšlence, že možná skutečně ve vzdálené minulosti existovala vyspělá civilizace [česky] a že možná potopa, o které se mluví v mnoha náboženstvích, znamenala vlastně příchod doby ledové, kdy země nepokryla voda, ale voda zmrzlá; ledovce. V literatuře se však rovněž setkáváme s příběhy o civilizaci, která byla prostě vyspělá jinak. Způsobem nám neznámým, a proto jí ve skutečnosti nerozumíme. Možná duchovně vyspělá kultura?

Toto navrhovali mnozí významní (a někteří zcela bezvýznamní) spisovatelé, jak bychom tomu však měli rozumět? Co je duchovně vyspělá kultura?

Možná nejjasnějším příkladem by byla kultura založená na Hamingja [česky]. Společnost, kde je muž poctivý, laskavý, pracovitý, odvážný a ochotný k osobní oběti všeho druhu pro druhé svého druhu. Pokud k tomu přidáme novou formu komunikace, kterou dnes známe jako telepatie, možná se dostáváme ještě blíže. Ano, i dnes vidíme v moderním člověku stopy telepatických schopností. Telepatie by také byla výhodou pro každého, kdo loví ve skupině; potřeba hlasové či vizuální komunikace by se tak redukovala a lov by byl jistě účinnější.

Moje manželka má dalekohled a tu a tam jdeme všichni sledovat hvězdy, planety a jiné nebeské fenomény. Říkala mi, že to chvíli trvá, než mysl registruje nebeský obraz; získáte jiný (lepší) obrázek, pokud se díváte na něco na obloze dlouho. Ve skutečnosti nezískáte kompletní obrázek, pokud se na něj nepřetržitě nedíváte jistou dobu. Co když naši předkové dokázali vidět tyto i jiné nám neznámé obrazy pouhým pohledem na oblohu? Neandrtálský mozek byl větší částěčně proto, že měli lepší smysly, a mnoho z výhradně neandrtálské DNA se vlastně pojí rovněž ke smyslům. Takže, co když se něco učili díváním se na oblohu, něco, co je pro nás dnes ztracené, protože již nemáme ony vyvinuté smysly – či jen proto, že všechna naše technologie nás nutí dívat se na jiné věci než na oblohu, a když se na oblohu díváme, naše technologie nám brání vidět ji jasně (kvůli světelnému znečištění)?

Ať se nám to líbí, či ne, stále věříme v čarodějství. Někteří jsou mrzutí, když jim přes cestu přeběhne černá kočka. To je smůla, co? Jiní překřižují své prsty. Někteří klepou na stůl, aby odvrátili smůlu. Jiní nosí různé symboly, obvykle řetízek, o němž si myslí, že jim přinese štěstí. To vše a rovněž další věci znamenají víru v čarodějství. Proč bychom měli věřit v čarodějství, kdyby na něm nic nebylo? Samozřejmě, mohli bychom, ale čarodějství snad už neexistuje, ale existovalo vlastně někdy – řekněmě, v neandrtálské společnosti?! Telepatie by se dala definovat jako čarodějství, ale stejně tak i mnoho jiného. Uměli, na rozdíl od moderních šarlatánů, skutečně uzdravovat prostřednictvím čarodějství? Uměli duchovně cestovat – prostřednictvím tzv. astrální projekce – a navštěvovat a vidět jiná místa, aniž by tam vlastně byli? Uměli hybernovat, jak to dovedou medvědi? Uměli se vznášet – či dokonce létat, jako fantazijní čarodějové na svých holích?

Někteří věří, že naši nejvzdálenější předkové ani nebyli hmotní; byli to jen duchové bez fyzické podoby a magnetismem přitahováni k Severnímu pólu (Hyperborejci). V pozdější fázi se změnili s jakési mlžné tvary, byli unášeni na jih a nakonec se změnili v něco hmotného; samozřejmě obry … a pak se z nich konečně stali lidé, jak je známe. Mohlo by se jednat o metaforu, vysvětlení něčeho, čemu ještě nerozumíme, ale přirozeně by se to rovněž mohlo stát. Možná člověk dospěl na tuto planetu jako duch a prostě potřeboval čas, aby se zformoval a dal podobu planetě a životu na ní, aby byl schopen sestoupit do správné hmotné podoby (Evropana) a ovlivňovat svět přímo – jak to činíme dnes.

Tak – a znovu mé myšlenky bloudí široko daleko a odvažují se hluboko to sfér divokých spekulací a snů – co když existuje mnoho planet, jako je tato, některé možná ještě nw na naší úrovni a jiné na úrovni mnohem vyšší? Co když můžeme v duchovní podobě putovat zpět a vpřed mezi světy (a možná dokonce i v čase!)? Možná jen mezi životy, ale třeba i během života? Uměli to snad naši předkové?

Pak se všechny fantastické sny stávají jasnými; možní se skutečnosti nemáme žádnou představivost, jen mlhavé vzpomínky na věci, které jsme opravdu viděli – nebo věci, které teprve uvidíme.

Polární záři se říkalo «cesta včel » nebo «tanec álfů » a včely i álfové byli vnímáni jako duchové mrtvých. Věřilo se, že opouštěli Zemi přes Severní pól a vstupovali do Âsgarðru; říše božstev. V Âsgarðru existovalo mnoho božských domovů, z nichž některé byly dostupné jen těm nejčistším z čistých. Walaskelbio (“chvění vyvolených/padlých ”). Kemenaberga (“nebe/skrytá hora ”). Landawîtus (“zálesí”). Sinkwabankis (“hluboká/ponorná říčka ”). Þruþokaimas (“svět síly”). Braidoblika (“velký záblesk ”). Nowaduno (“loděnice”). Glîtnias (“jiskření”). Pulkawangis (“louka lidu ”). Albokaimas (“álfí svět ”, “bílý svět ”). Gladaskaimas (“svět vyzařující světlo ”). Þrîmakaimas (“svět hluku ”). Îwadalas (“údolí tisu ”, “dešťové údolí ”). Ano, toto jsou rovněž jména třinácti měsíců starověkého skandinávského kalendáře, ale proč by byly pouze tím? Nemohlo by se vlastně zároveň jednat o duchovní říše?

DH_Neg_8.tif

Vraťme se na Zemi a znovu dejme dohromady své myšlenky; domnívám se, že pokročilá duchovní společnost je především schopna namalovat krásné obrazy v mysli, zformovat naděje a sny tak krásné, že inspirují druhé, a činí, že chtějí žít; společnost tvořená z jedinců schopných užívat toho, co život nabízí, ale rovněž schopných snít, představovat si a hrát si; společenství vytvářející mýty i jiné krásné příběhy, vysvětlování a zaznamenávání událostí, jež se staly a stanou – či se vrátí; společnost schopná produkovat vznešené, tvořivé, inteligentní, výrazné, vlídné, sebeobětující se, pozitivní, umělecké a odvážné lidské bytosti! Pohanskou Evropu!

Až budu mít čas, sednu si jednou večer na pařez, jak mi doporučil můj kamarád z Finska, a budu sledovat hvězdnou oblohu a přemítat o těchto otázkách, dokud je všechny nevyřeším… Víte, že bych to mohl dobře dokázat; vše by mohlo být zaznamenáno hvězdami i v nich uloženo, nebo v mé evropské krvi. To by také mohlo být čarodějství; promlouvající k duchům našich předků! HailaR WôðanaR! 

tc3a9lc3a9chargement

Varg Vikernes

16. května 2013

přeloženo z: www.thuleanperspective.com

Reklamy
One Comment leave one →
 1. Srpen 29, 2014 16:07

  „..a že možná potopa, o které se mluví v mnoha náboženstvích, znamenala vlastně příchod doby ledové, kdy země nepokryla voda, ale voda zmrzlá; ledovce…“ – toto je docela zajímavé tvrzení, je podivné, že se nad touto verzí nikdo nezabýval, i když je na druhou stranu pochopitelné, že před příchodem doby ledové tady běhali negramotné, nahé, tupé poloopice, jak nám předkládá oficiální věda, takže se nelze vlastně ničemu divit. Souvisí to všechno i s tím, že před příchodem homo sapiens do Evropy (i když dle Varga a jeho ženy Marie spíš příchod Neandrtálců do teplejších a jižnějších částí Evropy a severní Afriky) tady byli právě „tlupy divošských primitivních“ Neandrtálců a žádná kultura, civilizace, vlastně nic tady neexistovalo, jelikož dle oficiální vědy až „moderní člověk“ homo sapiens vytvořil všechny kultury a civilizace. Ovšem je-li tomu tak, proč není v Africe zaznamenána žádná vyspělá kultura před tím, než se oba druhy (homo sapiens a Neandrtálci) nestřetli a nezačali mutovat v Kromaňonce, což je dle Varga „náš“ předek, který následně tyto kultury vytvořil. Teď ovšem nastává otázka, nebyla-li zde ještě nějaká jiná kultura, právě před nástupem doby ledové, která mohla mít za následek její zničení a následně to nutilo Neandrtálce stěhovat se na jih a tam právě potkat homo sapiens???

  Již kolikrát zmiňované nevěřit oficiální vědě (historii) se dá aplikovat i na tento případ a je na každém, bude-li dál věřit tomu, co se mu říká v médiích, co se musí vynucovat zákony (konkrétně revizionismus, taky si do toho oficiální věda nenechá kecat), že lidé, co přišli z Afriky jsou našimi předky, že pocházíme z opice (i když je plno lidí, co mají k opicím blízko), nebo zda bude hledat pod nánosem lží, zapomenutých tajemství, pravdu. Možná šokující, možná pobuřující, možná to někdo neunese a nebude tomu chtít věřit, ale taková pravda je. Pravda není oblíbená, nikdo ji neslyší rád, ale je taková jaká je.

  „Pokud k tomu přidáme novou formu komunikace, kterou dnes známe jako telepatie, možná se dostáváme ještě blíže. Ano, i dnes vidíme v moderním člověku stopy telepatických schopností. Telepatie by také byla výhodou pro každého, kdo loví ve skupině; potřeba hlasové či vizuální komunikace by se tak redukovala a lov by byl jistě účinnější.“ – S tou telepatií bych také nebyl tak skeptický, jako tolik lidí, co si myslí, že to jsou nějaké báchorky. Vždyť i dnes se najde tolik lidí, co dokáží komunikovat telepaticky, alespoň to o sobě tvrdí, je ale možné, že v minulosti to lidé mohli umět mnohem dokonaleji, a právě i při tom lovu by to bylo ideální. Jsou přece i mezi vámi lidé, přátelé, nejbližší rodina, se kterými si dokážete rozumět i beze slov a přesně víte, na co ten druhý myslí, co právě řekne nebo co chce udělat. Nemůžou to být pozůstatky oné dávné schopnosti, která v nás přebývá?

  „Uměli duchovně cestovat – prostřednictvím tzv. astrální projekce – a navštěvovat a vidět jiná místa, aniž by tam vlastně byli? Uměli hybernovat, jak to dovedou medvědi? Uměli se vznášet – či dokonce létat, jako fantazijní čarodějové na svých holích?“ – astrální projekce je také zdokumentována i v nedávné minulosti, prý i Tibeťané umí hibernovat, i když jestli uměli létat, to zůstávám skeptický i já, ovšem dalo by se to považovat právě za astrální cestování, kdy se duch vznáší nad svým tělem a volně se pohybuje po světě…

  Je jasné, že pro někoho to jsou bláboly, někoho to ovšem může zaujmout a poté se může pustit do vlastního bádání.

  HailaR WodanaR!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: