Skip to content

Proč ženy odmítají bílý nacionalismus

Březen 27, 2014
by
Kde jsou ženy?

Kde jsou ženy?

Pozn. překl. – Článek níže napsal americký nacionalista Hunter Wallace. Uvádí v něm důvody, proč se domnívá, že se v hnutí neangažuje více žen. Jeho postřehy mohou být v tomto ohledu zajímavé nejen pro srovnání situace  v USA a naší republice , ale mohou vést i k úvaze nad tím, zda se jím zmiňované příčiny v něčem nepodobají stavu u nás.  Autor v závěru vyzývá čtenáře ke komentářům jeho názorů a tuto výzvu k diskusi zde bych rád směřoval i k vám.

Wolf

Pozn. editora – Tento článek jsem napsal před více než dvěma lety [tedy v roce 2011 – pozn. překl.]. Uvažoval jsem o napsání nového článku na toto téma, ale v bílém nacionalistickém hnutí se od té doby nic nezměnilo a vše, o čem jsem mluvil níže, je stejně platné, jak bylo.

Předkládám ho nyní proto, že se tato otázka znovu vynořila. Už jsem se dávno posunul od bílého nacionalismu dál. Rovněž jsem se s hnutím usmířil a nemám o něm víc co říct.

Nedávno jsem slyšel od rasově uvědomělých žen jisté zkazky o bílém nacionalistickém hnutí –  oceňují svou rasu a projevují svou horlivost se účastnit a podílet se na “zajiuštění existence našeho lidu a budoucnosti pro bílé dětí“, ale odcizují se a jsou rozčarovány jistým typem rétoriky „zjizveného bojovníka“, s níž se setkávají  na internetových fórech věnovaných bílému nacionalismu.

Než budu nařčen z vyvolávání boje, chci zdůraznit, že je tu spousta bílých nacionalistů, jako James Edwards a Richard Spenser, kteří jsou šťastně ženatí. Ani já bych nemohl být se svým vlastním vztahem šťastnější. Navzdory tomu existuje velmi hlasitá skupina těchto “zjizvených bojovníků ” –  vzpomeňte na poručíka Dana z filmu Forrest Gump – kteří měli s americkými ženami všeobecně špatnou zkušenost, a to je problém, který přitahuje a zaměstnává ženy zapojené v hnutí.

Předkládám ho proto, že ženy jsou nepostradatelné v každém hnutí, jež se snaží “zajistit existenci našeho lidu a budoucnosti pro bílé děti”, a já znám přitažlivé mladé dívky, které tyto typy odrazují, a mnohem raději bych je viděl, jak končí s některým rasově uvědomělými přáteli než ztroskotanci, které potkávají po barech.

Proč se do bílého nacionalistického hnutí nezapojuje více žen?

Níže v komentářích probíhá konverzace na toto téma. Jedná se o tak zajímavé téma, že si zasluhuje zvláštní vlákno. Každý, kdo navštívil bílé nacionalistické fórum, si povšiml, že muži drasticky převažují.

Proč tomu tak je?

Dealbreaker #1: Kvůli urážkám od lidí, kteří bílým ženám spílají kvůli svým špatným zkušenostem s randěním a manželstvím. Ani by si neměli s ženami domlouvat rande, ale zbavit se svých sexuálních frustrací ohledně žen spolu s neobhajitelným zevšeobecňováním.

Dealbreaker #2: Kvůli blbečkům zastávajícím lidskou biodiverzitu, kteří oslavují asijské ženy a kteří zostuzují ženy bílé. Toto je jedna z nejprotivnějších věcí.

Dealbreaker #3: Kvůli auře negativity, která bílé nacionalistické hnutí obklopuje. Většina žen nedokáže vydržet neustálé negativní víření bubnů a  rozpačitě se vyhýbá demoralizujícícm webům.

Ženy rády v mužích vnímají sebedůvěru. Když vidí muže, kteří žádnou sebedůvěru nemají a kteří kážou politické poselství, že “vše je ztraceno”, instinktivně se odvrací od hnutí, které vnímají jako bandu ztroskotanců, zvláště když se setkají na probělošských webech s nepřátelskou atmosférou.

Dealbreaker #4: Kvůli tomu tomu, že bílý nacionalismus přitahuje nepřiměřené množství podivínských, společensky neohrabaných mužů, trpících Aspergerovým syndromem [druh autismu, vyznačující se především potížemi v komunikaci a sociálním chování-pozn.překl.] nebo kteří nějakým způsobem vzbuzují hrůzu, jakož i homosexuální misogynové, kteří jsou na válečné stezce proti ženám.

Dealbreaker #5: Kvůli tomu, že se směšuje komunita mužských práv s bílým nacionalismem, a to odrazuje ženy, které jsou kulturně konzervativní, a proto spíše tíhnou ke křesťanství.

Dealbreaker #6: Kvůli tomu, že převážná většina žen, jež se považuje v Americe za “tradiční”, je silně křesťanská či nějakým způsobem nábožná. Bílý nacionalismus je odrazuje kvůli ateismu, misogynii a oplzlým diskusím na bílých nacionalistických webech.

Každý, kdo chodí do kostela, ví, že v Americe je v něm mnohem více “tradičních” žen než mužů. U žen je v jistých kruzích moderní se chránit pro sňatek, kdežto dnes takto uvažuje jen málo mužů. Počestná žena se o víkendu do baru či klubu neobleče jako děvka.

Dealbreaker #7: Kvůli tomu, že ženy se vždycky o politiku zajímají méně než muži. Bílý nacionalismus se silně zaměřuje na politiku a vědu a méně na kulturu, rodinu a náboženství, což jsou témata, která přitahují konzervativnější ženy.

Dealbreaker #8: Kvůli tomu, že ženy mají větší empatii a jsou přirozenými usmiřovateli, a tedy se mísí jako olej a voda s bručouny, kteří mezi bílými nacionalisty tak drasticky převládají.

Dealbreaker #9: Kvůli tomu, že někteří bílí nacionalisté praktikují druh slabošské politické korektnosti a vědomě schází z cesty, když povyšují zvláště Asiaty a muslimy nad bílé Američany.

Můžete s kterýmkoliv z těchto postojů nesouhlasit. Tyto názory na bílý nacionalismus jsem slyšel od tolika různých žen při tolika různých příležitostech, že jsem přesvědčen o tom, že představují mezi tradičními bílými ženami jakýsi konsenzus.

Přál bych si, kdyby někdo tuto teorii ověřil tím, že by vytvořil probělošský web a přitom pamatoval na tyto dealbreakery: vyloučit blbečky vyznávající lidskou biodiverzitu, kteří oslavují asijské ženy, negativní bručouny, typy „vše je ztraceno“, hrůzu vzbuzující podivíny, zahořklé misogyny, zženštilé homosexuální intelektuály a neonacistické ateisty, vedoucí džihád proti křesťanství.

Webová stránka by potřebovala dobrého editora, který by vyvažoval politickou diskusi s pořádným množstvím článků o kultuře, náboženství a rodině.  Rovněž by se na ní mělo více mluvit o etnicitě a základních věcech.

Vsadil bych se, že by to řešilo problém. Skutečně předpovídám, že by se najednou objevily rasově uvědomělé ženy, protože ženy jsou společenštější než muži a byly by přitahovány jako můry k plameni k dalším ženám, které sdílí jejich názory a jsou potenciálními kamarádkami.

Bylo by zajímavé vidět, jaké odezvy se tento příspěvek dočká v komentářích. Myslím, že mám blízko pravdě.

Zdroj: http://www.occidentaldissent.com/2013/07/27/why-women-reject-white-nationalism-movement/comment-page-11/

Reklamy
komentářů 20 leave one →
 1. Květen 12, 2016 20:32

  Bohumilo, není pravda, že nedoporučuji semínka, naopak. Přečtěte si článek pozorněji. Doporučuji veganskou stravu jako léčbu. Názor ať si udělá každý sám. Michaela

 2. Shaman permalink
  Červen 10, 2014 17:25

  Pagan: obávám se, že jsem Tě nepochopil. Tím co jsem napsal jsem narážel na absurdní ideologii hlásanou státem, t.j. „oficiální pravdu“. Chtěl jsem tím říct, že hlášky „vysoceosvícených odborníků“ a sluníčkářů paradoxně vyvolávají v lidech myšlenky nacionalismu. Buď jsou tito pravdoláskohlásatelé tak naivní, nebo tímto způsobem chtějí právě tyto nálady mezi obyvatelstvem vyvolat. Pokud je to jejich naivita, či praxe vyčtená z americké literatury, jsou nechtěně zatím našimi největšími spojenci. Jelikož lidé vládě a vládním teoriím nevěří, resp. dennodenní realita je přesvědčuje o opaku, tak v tomto případě rčení, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou – neplatí. Hlásáním „pravdy a lásky“ tedy stát a média vyvolávají znechucení a nacionální myšlenky a jsou tedy v podstatě jejich největšími tvůrci a šířiteli. A tímto jevem jsou zasažené i ženy. Proto z mého pohledu nezáleží na tom, zda se naše něžnější polovičky k nějaké organizaci hlásí, či ne. Důležitý je přístup k věci :-)

 3. Pagan permalink
  Červen 9, 2014 10:49

  Shaman-No divím se ti,že souhlasíš s šířením nacionalismu dnešním státem na téhle demokraticko-liberální úrovni :D Právě jak jsi řekl,důležitý je přístup k věci,takže když si upravíš myšlenku nějaké ideologie,vypustíš ji ven jinak a ještě jí zneužiješ k prospěchu svému jak to dělá stát,tak to určitě neznamená,že je to stejná podpora národa.Příklady:Povrchní výstava umění na téma „Autorovi pocity“ se bude propagovat jako krása české kultury.Další:Každý zběh z rakousko-uherské armády se bude propagovat jako hrdina.(ne že bych ho uznával na všech formách,jen že se vše nadsazuje).

 4. B.S. permalink
  Duben 1, 2014 23:35

  Ne nejsem žena vy připosraně anonymně mnohočetná identito. Pokud nejste bukač tak jste pouze ideologicky infikován a identifikujete se s rolí, která vám byla naservírována zvenčí skutečnými buzeranty. Dokážou motivovat, lichotit vašemu egu ale nic životaschopného a národu cenného z těchto neplodých autistických stvoření nevzejde.

 5. Duben 1, 2014 23:09

  Homosexualita bud je nebo není a dá se bezpečně poznat podle vaší fantazie. Prakticky jde o to co vás zrušuje. Já homosexuál nejsem. Možná je to pro vás moc jednoduché a málo filozoficky rozpitvané. V mém životě si dělám to co chci, nejsem ničím otrokem což v dnešní době způsobuje drobné komplikace. Věřte kdybych bych u latence bych nezůstal, jednoduše bych to testnul ;-) To spíše vy pořád máte tendenci řešit nesmysly, nejste vy žena?

 6. Sonnenmensch permalink
  Duben 1, 2014 22:08

  „B.S.“ .. myslim, ze to meno je dobre zvolene.

  K clanku, zeny su biologicky predurcene nasledovat, vzdy nasleduju trend doby, zivotne istoty, ekonomicku stabilitu. To im odpor proti systemu neprinasa.

  Nemyslim si, ze podiel zien v pro-Europskych kruhoch je vyrazne odlisni od inych skupin usilujucich o politicku a kulturnu zmenu.

  Niektore z vyhrad v clanku su realne, Brad Griffin (H. Wallace) nie je ale v tomto smere nejaka autorita.

 7. Duben 1, 2014 21:18

  Glandulocyti Testiss II :
  Já Vám asi rozumím a jen tak na okraj se přimlouvám k tomu, abyste předcházející rádoby psychoanalytický text ani nečetl- je zacílen jen na to, aby Vás zadupal do země.
  Jinak nemám co dodávat, napsals jste to docela pěkně. Tak jen pro inspiraci:
  — Ne každý závazek musí tupět ostří. A Váš život zde a v „době zapomnění“ je nehorázně obrovský závazek. Pokud v něm uspějete podle svých měřítek, Vašemu ostří to nemůže uškodit.
  — Nespoléhejte na dav, je to povětšinou tupec, který se probudí, jen když bude mít prázdný žlab.
  — To, „co je k dispozici“, v podstatě vůbec nepotřebujete. Boj dovnitř je dnes stejně heroický jako po boku smečky.

 8. B.S. permalink
  Duben 1, 2014 16:50

  Glandulocyti Testiss II : …Množením jen zradíte smečku. Ztupíte si ostří závazkem. Prodlužujete život mrtvole která potřebuje vaši produkci. Ted je čas na boj bez závislosti jakékoli, hmotné požitkové, nehmotné lidské. Absolutní nezávislost s duchem svobodného bojovníka je nebezpečná…

  Nalejme si čistého vína ; nemáte rád ženy, a ze všeho nejvíc vám imponuje svobodně neplodný válečník bez závazků … Nejspíš jste v jádru Gay typu Ernesta Rohma, formálně sice ideologicky bojujete za bílou rasu ale v reále vám jde jen o heroický boj po boku i v náruči udatných mužných bratrů – bukvic. Z dlouhodobého hlediska jste vy homo nazi bukvice pro bělochy kontraproduktivní silou. Vaše „kreativita“ je orientována na destrukci a zalibení v heroicky nekrofilním obcování se smrtí, lhostejno jestli v udatně mužném boji nebo vlastní rukou (viz Jukio Mišima např.) To z vás dělá neužitečné maniaky po kterých zústávají jen hromady mrtvol především lidu vlastní rasy – viz. krypto bukvice Adolf Hitler a jím iniciovaná genocida bělocha s následným úpadkem jeho kultury a civilizace.

  Pro lepší pochopení výše uvedeného odkaz na článek zde: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3204-homosexualni-naciste.aspx

  A informativní výňatek z článku:
  Tato víra v nadřazenost homosexuality je silnou německou tradicí, která vyrostla na počátku 20. století okolo Adolfa Branda, vydavatele prvního gay-časopisu v zemi. Mohli bychom ho nazývat „gayové jako lid“ (Queer as Volk) – kázali, že gayové založili všechny národní státy a reprezentují elitu, kastu válečníků, kteří mají vládnout. Oslavovali starověké válečnické kulty Sparty, Théb a Athén. Röhm často odkazoval k tradici starověkého Řecka vysílající do boje páry homosexuálních vojáků, neboť se věřilo, že z nich budou ti nejzuřivější bojovníci. Například slavný Thermopylský průsmyk byl držen 300 vojáky složenými ze 150 párů gayů. Ve svých počátečních letech byly SA – Hitlerova a Röhmova podzemní armáda – vnímána jako převážně homosexuální. Röhm obsadil vrcholné posty svými milci, když z Edmunda Heinese učinil svým náměstkem a Karla Ernsta velitelem SA v Berlíně. Organizace se občas scházela v gay-barech. Historik gay-umění Christian Isermayer říká v interview: „Znal jsem lidi z SA. Pořádali hlučné večírky ještě v roce 1933. Jednou jsem jeden navštívil. Byl impozantní dobře zorganizovaný, ale naprosto gayský.

 9. Glandulocyti Testiss II permalink
  Duben 1, 2014 15:24

  A pokud B.S. naznačuje zodpovědné mužské mateřství s produkci co nejvíce potomků jako druh bílého peace boje tak docílí pouze uznání tohoto systému kterého posvětí vlastním potomkem. Chov nového člověka je nastaven tak, že bude správně ideologicky zpracován. Mužův odhodlaný ideologický nebo tupě pochodový odpor ve výchově se každopádně projeví a způsobí dítěti problémy. Vážně budete mít kamenné nekonzumní srdce, nebo zvolíte vlažnou střední cestu? Pochopte, že vám vaše vědomost otevřela oči a v tomto systému skloněných hlav v řadě vyčuhujete. V každé společnosti jsou nevědomí, ale i strážci cvičení k tomu aby jste byl okamžitě identifikován, třeba jen za pár slov někde v diskuzi a označen pro nevědomé jako nebezpečí. Váš potomek bude po správném vyškolení zařazen do továrny k běžícímu pásu. Bude se očekávat produkce,konzum a děcko. Ale to už znáte že? Množením jen zradíte smečku. Ztupíte si ostří závazkem. Prodlužujete život mrtvole která potřebuje vaši produkci. Ted je čas na boj bez závislosti jakékoli, hmotné požitkové, nehmotné lidské. Absolutní nezávislost s duchem svobodného bojovníka je nebezpečná. Když z tohoto vznikne hladová smečka už nebude zastavena. Tento čistý válečník je dnes vzácnost protože každý z nás poléhá zbabělé slabosti a přistupuje na kompromis jen proto, aby přežil. V kompromisu nejde o inteligenci, válečníky ztrácíme díky nepotlačované zbabělosti… Bílá rasa prohrává a tím se vysvětluje nezájem žen v této skupině. Oni potřebují úspěšné v současnosti pro chov potomků. Pro nás smutné, ale dost plakání. Není čas na mateřství je čas porušit jejich nastavené pravidla a narušovat systém. Tyto výpadky a drobné otřesy probudí dav. Stárnou a skutečně žít můžete, až stejně na své půdě našich předků. Já osobně budu stát při vás i pokud vytvoříte smečku s tupím ostřím prosetou kompromisem, z praktického hlediska se bojovat musí s tím co je k dispozici.

 10. B.S. permalink
  Duben 1, 2014 15:18

  Leydigova Buňka: Termín Misogynie používáte nevhodně, indikuje defektní mentální profil některých ochuzených jedinců, často latentních homosexuálů. Doufám, že máte spíš na mysli určitou (občasnou) vzdornou odtažitost, kterou musí muž disponovat aby byl skutečně mužem a ne podpatofelním domácím sluhou.
  Národ je skupina lidí držících pohromadě, a seberealizace národa závisí na kvalitním vyrovnaném potomstvu, které produkují vyrovnané ctěné a respektované ženy. Nejsou li ženy ctěny a respektovány stávají se frustrovanými neurotickými harpiemi, které své neurozy přenášejí na potomky, a tokové potomstvo neurotických deprivantů je zkázou národa, protože nefunguje tak jak by mohlo a mělo.

 11. Glandulocyti Testiss permalink
  Duben 1, 2014 12:16

  Můžeme po masturbaci mezi ženskými stehny setrvat a hodinu nebo dvě něco vykládat aby jsme dosáhli pocitu neprimitiva s duchem bohů atd.. Ale nic to nezmění. Misogynie v různé době a na různém místě nevznikla náhodou. Žena nikdy nemůže prošlapávat cestu a nemůžete ji nechat v první linii. Pokud má muž dost rozumu bude dobrým štítem i mečem. Jenže o tom článek není. Takže pro smečku která probouzí kořeny nebo jinak mění stav věcí v době zapomnění stále platí toto. Národ je skupina mužů držící pohromadě, rozpadne li se tato skupina národ zanikne. Závěrem musím říci, je to zase jen na nás, ale přání byt ve středu árijských panen které vám navíc revolučně rozumí je moc hezké.

 12. Sonnenmensch permalink
  Duben 1, 2014 01:49

  Inak na fotke Maria Orsic z Vril/Thule Gesellschaft.

 13. B.S. permalink
  Duben 1, 2014 00:38

  To: Raimund.
  …Určitá dávka misogynství, spojená třeba s vnitřním asketismem, taky podle nás není k zahození…

  Jestli správně chápu pointu výroku, tak autor nahlíží nezbytnost sebekázně a vzdoru libidoznímu afektu, který determinuje mnohé muže jako nízké bezduché mrzáky neschopné nakládat se svojí pohlavní silou jinak než hovadsky primitivně. Tj. rychle a nezůčastněně si zamasturbovat mezi ženskými stehny a po té ještě rychleji utéci před následky onoho aktu. Klasická to reakce primitiva neschopného nést zodpovědnost za to, že vpustil Ducha Bohů do lidského těla ale odmítá přijmout fakt, že on sám je tím slabým článkem v řetězu. I dnes vysoce inteligentní a na pohled kulturní muž stále funguje jako loutka nadřazené a nepochopené síly, která ho obnažuje jako defraudantského kripla, který sice má naditou peněženku ale namísto ukázněné investice do skutečně hodnotných produktů si nakoupí laciné žvýkačky a nanuky a pak má špatný pocit – stěžuje si nato, že v krámě ve kterém utratil všechny peníze měli jen samé bezcenné krámy. Pozoruhodně zapomínaje, že to on sám znehodnotil tu sílu a moc která jím prochází.

 14. Raimund z Patagonie permalink
  Březen 31, 2014 13:54

  Tak asi hlavně 7. Možná to vyzní negativisticky, ale podle mě je to taky tím, že žádné skutečné bílé nacionalistické hnutí, alespoň u nás, neexistuje. Není zde žádná organizace, nebo společenství se silnými vazbami, spíše hejno jedinců a skupin více či méně přináležejících k určitým hodnotám a idejím, jenž se spíše než skutečnému boji věnují úvahám jak a za co bojovat, v případě slabší intelektuální výbavy alespoň rutině opakují některé činnosti (pochody), jenž se nám zdají v přiměřeném počtu užitečné. Nedávno jsem byl v jedné zemi, kde něco na způsob jednotného, dobře organizovaného hnutí funguje. Z jistých důvodů je tato organizace zavrženíhodná, ovšem jejich schopnost spojovat a mobilizovat lidi na základě vlastní, specifické a ucelené subkultury mi přišla velmi inspirativní. Jistě, za jeho vznikem stál nejen bohatý a velmi propracovaný teoretický základ, desátky let práce a specifické historické a sociokulturní podmínky, ale samo je dokladem, že tohoto stavu skutečně dosáhnout lze, i když samotný bílý nacionalismus je pro to možná trochu málo. V onom hnutí jsem sám viděl významnou participaci žen, a to nikoliv jen jako přítelkyň a kamarádek jeho mužských členů.
  Co se týče podivínů, je asi logické, že pokud je nějaký politický směr silně kritický ke stávajícímu pořádku, bude ve větší míře přitahovat jedince nějak jiné, frustrované, podivínské až asociální. Je otázka, zda dané charakteristiky za současného stavu považovat za urážku nebo kompliment :). Naopak ten, kdo se neustále vůči systému vymezuje, může snadno pocítit potřebu vymezit se i vůči „běžným“ spoluobčanům, třeba chováním a zevnějškem.
  Určitá dávka misogynství, spojená třeba s vnitřním asketismem, taky podle nás není k zahození. Podle některých výzkumů jsou nejkreativnější mladí svobodní muži, ze starších spíše ti, kteří svobodnými zůstávají.

 15. Hermes Trismegistos permalink
  Březen 30, 2014 01:42

  Morgarath souhlas! Conane táhni do kostela. Článek z USA mě dojal k slzám. Dealbreaker #6 změnil můj život. Navrhuji návštěvu kostela pohromadě, budeme se držet za ruce.

 16. B.S. permalink
  Březen 29, 2014 02:16

  …Pokud jde o silně inteligentní ženy tak to je problém, jsou k ničemu. Nejen že se nepostaví, ale debata z mužem je vždy přirozenější…

  Jaksi nechápu, co tím chtěl básník říci? Jak to myslí, že se nepostaví?

 17. morgarath permalink
  Březen 29, 2014 01:26

  Článek má rozhodně co říct i u nás, nejen v USA, a Conanův komentář je toho jasným důkazem…

 18. Conan Pussilovemachine permalink
  Březen 28, 2014 15:52

  Žena do politiky nepatří… takže bych byl označen za protiženského homosexuála? Ženy odmítají složité a vážné věci které mužům dělají vrásky. Jednoduše chtějí někoho klovnout, zrcátko v kabelce je toho důkazem. Pokud nechápete zkuste se namalovat rtěnkou, řasenkou a pak se pozorujte v zrcátku, po pár hodinách této činnosti pochopíte k čemu je žena. Proto budou chodit tam kde je jednoduchá zábava , ve spolku řešitelů nebezpečných konspirací se budou nudit. Pokud jde o silně inteligentní ženy tak to je problém, jsou k ničemu. Nejen že se nepostaví, ale debata z mužem je vždy přirozenější. Proto netahejme ženy tam kam nepatří, ale dávejme jim to co tam potřebují :-)

 19. Shaman permalink
  Březen 28, 2014 07:45

  Nevím jak jsou na tom s nacionalismem USA, no u nás je masově šířen jak vládními kruhy tak i masmédiemi a pod. Díki všeobecné a nezasloužené podpoře indočechů se nacionalistické myšlenky šíří poměrně rychle mezi všechny slušné lidi, ženy nevyjímaje. A jestli se hlásí nebo nehlásí ke konkrétním organizacím, na tom tolik nesejde. Důležitý je přístup k věci.

 20. Forrest permalink
  Březen 28, 2014 00:33

  Body 3,4,6,7,8 docela sedí i na naši scénu (akorát moc nevěřím tomu, že by se v rámci hnutí pohybovali nějací protiženští homosexuálové; co by to pak bylo za hnutí ?)

  Nicméně mě by zajímalo spíš toto: víme vůbec, jaký je duchovní život běžné pohanské ženy ? Co je v něm typicky ženského ? Snaží se vymykat všudypřítomné směsi telurické přízemnosti, zploštělého teismu, neospiritualismu a osobního bloudění ?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: