Skip to content

HailaR WôðanaR!

Březen 16, 2014
by

Zpoza hrobu slyším volání našich předků. Nemluví, ani nekřičí; lákají mne do minulosti mlčky; tak, jako mne krásný obraz nutí se na něj stále dívat a obdivovat ho. Posouvají mou duši do dnů dávných dob… zapomenutých evropských říší. Inspirují  mne! Jako celek jsou naším bohem inspirace!

Z tohoto důvodu chci poděkovat tomuto úžasnému božstvu, jež mne inspiruje k psaní, boji a dokonce životu, a při každé příležitosti mu věnuji pozdrav! Ne tak, že řeknu «Heil Odin», jak by asi učinil moderní Nor. Ani tak, že řeknu «Heill Ôðinn», jak by učinil Nor vikinské doby, ale že řeknu «HailaR WôðanaR», jak by učinil Nor žijící v Norsku v době před příchodem křesťanství.

«HailaR» a «WôðanaR» jsou rekonstruovaná slova, rekonstruovaná ze známé norštiny dle praseverských pravidel gramatiky, a ještě starší forma (starší praseverská) by zněla «Hailaz Wôþanaz», ale z nějakého důvodu se cítím více přitahován k mladší praseverské «HailaR WôðanaR», proto ji používám. I dnes. Má mysl by se mohla v čase posunout ještě hlouběji – k Hailaz Wôþanaz či ještě k Hailas Wôþanas… předpokládané PIE (tj. pra-indoevropské) verzi (používané v MYFAROG). A pak zase zpět.

Pro mnohé z vás to samozřejmě znamená těžký úkol poznat, jaká je výslovnost. Pravdou je, že to vlastně nevíme jistě. Předpokládáme, že -R je jakýsi prostředník mezi starším -z a mladším -r, tudíž usuzujeme, že se vyslovoval jako znělá alveolára -r. W se vyslovuje jako normální anglické v a ð jako th v anglickém that (a þ jako thi v anglickém thing), ô je běžné dlouhé kontinentální o (norské å).

Hodně zdaru ve správné výslovnosti … Vím, že někteří o to stojíte.

***

Tělesným způsobem, jak takto zdravit, je «samozřejmě » zvednout paži, v které držíváte zbraň (pravou u praváka, levou u leváka) a ukázat svou dlaň osobě, kterou zdravíte. Tak to činili rovněž Římané, italští fašisté a národní socialisté, ano, vím to, ale oni to dělali proto, že jde o evropský způsob zdravení druhých! V Evropě se takto zdravili všichni! Děláte to z uctivé vzdálenosti a ukazujete tak, že přicházíte jako přítel (nenesete v ruce zbraň, ergo přicházíte v míru).

Potřásání si rukou je rovněž evropské, ale původně se provádělo jen při uzavírání smluv; dva muži si potřásli rukou a třetí muž – svědek – na potvrzení stlačil jejich ruce dolů. Pokud se měla smlouva zrušit, muži si opět potřásli rukou a svědek musel zatlačit na jejich ruce směrem vzhůru. Proto např. v Norsku dosud říkáme «jeg slår opp» («Tlačím vzhůru/biju vzhůru»),  když rušíme smlouvu (dnes obvykle v kontextu se vztahy mezi dětmi a mládeží).

Pozdravit se s někým potřesením rukou je vlastně spíše nepoctivé; tak by konal vrah, který se chce dostat blízko a bodnout vás do břicha, aniž by nejprve ukázal své ruce. Správným evropským způsobem zdravení druhých je ukázat jim dlaň ruky, v níž byste nesli zbraň. Pokud se chcete na něčem domluvit, nejprve se správně pozdravíte a teprve pak si můžete potřást rukou.

Na starém evropském pozdravu není nic špatného. Jde jistě o nejupřímnější způsob, jak  zdravit druhé – a měli bychom ho hrdě používat! HailaR WôðanaR! 

133798824943

Varg Vikernes

8. května 2013

přeloženo z: www.thuleanperspective.com

Reklamy
komentářů 7 leave one →
 1. whitegolfer permalink
  Březen 22, 2014 12:22

  Je fakt, že ausgerechnet Vandalové moc velkou čest Germánům nedělají…..

 2. Březen 20, 2014 19:00

  Šutramatam atd: Řekl bych, že pokud si někdo uvědomuje své germánské kořeny, je to stejně pozitivní jako v případě Slovana, Kelta, Romána apod. Každý z těchto evropských lidů má být na co hrdý, tak proč ještě dělat rozmíšky mezi tím, který z nich je „lepší“ – natož v době, která uvědomování si vlastní identity příliš nepřeje.

 3. Šutramatam Nahadryhází permalink
  Březen 20, 2014 15:32

  heh, jako kdyby to s germánama bylo lepší. Ti, když se začali roztahovat, tak hodili vývoj Evropy o 300 let zpátky. Postavit neuměli nic, jen zabrat keltský sídliště a ani ty nedokázali udržovat – vybydleli to jak sprostí cigoši, taky zabírání už obdělané půdy se jim zamlouvalo víc, než máknout. Opravdu, rozmýšlejme, k čemu se to hlásíme…raději ještě došlechtit

 4. Březen 19, 2014 18:54

  Lobo loco: Zajímavá teorie.V těch dávných dobách, z nichž pozdrav zdviženou rukou pochází, asi bylo primárně důležité ukázat, že člověk není ozbrojený, už z dálky. Při potřásání rukou, kdy dochází k tělesnému kontaktu, by na odhalení pravých úmyslů mohlo být už pozdě :-)

 5. Lobo loco permalink
  Březen 17, 2014 02:59

  Někde jsem četl o vzájemném třesení rukou, kdy původně šlo o vytřesení zbraně. Byl to důkaz, že nemáte skrytou dýku v rukávu. Dnes máme detektor, jsme zase o kus dál, slávááá…

 6. B.S. permalink
  Březen 17, 2014 02:02

  Mám trochu schizofrenní pocit nad obecným pohanským lkaním ohledně skvělého odkazu předků. (Zjednodušeně řečeno)
  Varg lká nad skvělými vikingy, které na jednu stranu vnímám jako zajímavou a imponující bojovou sílu – bohužel takřka negersky krátkozrace primitivní a civilizačně nekonstruktivní, deformovanou povrchně afektovaným heroickým komplexem a celkově vzato patologickou (dějinný horizont) zálibou v „pouštění žilou“ vlastní bílé rase ve jménu okamžitého ukojení potřeb a nabití zisku – lupu = to je sakra negerská primitivita a krátkozrakost ducha, která by u vznešeného inteligentního árijce neměla být normou, což u vikingů jak historie dokládá, norma byla.
  Současné nekřesťanské pohanstvo ublíženě a často demagogicky kvičí nad tím, jak křesťané brutálně zničili skvělý kulturně civilizační odkaz pohanských předků (hrdých vikingů a dalších té doby) ale mám li být čestně a ušlechtile objektivní coby běloch – árijec tak musím konstatovat, že vážené a údajně skvělé archické neantické pohanstvo se, se svojí dominující ideologií jevilo vlastním intelektuálním elitám ( které viděli dál než na špičku vlastního nosu) tak sebevražedně tupé a ve prospěch jednotné vyššícivilizace nepoužitelné, že raději, byť často se zhnusením zvolili menší zlo jímž se jevilo být křesťanství se svým programem kooperace a vzájemné podpory ve jménu přežití celku, než v umění vykostit a vykrvit sousední nepřátelský kmen, sežrat jim jejich zásoby a pět o tom hrdinské balady.

 7. Cj aka Elderofzyklons Blog permalink
  Březen 16, 2014 19:16

  Reblogged this on ElderofZyklon's Blog!.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: