Skip to content

Globální oteplování a ….slepice

Leden 21, 2014
by

Každý rok vídáme obrázky roztávajícího ledu v Arktidě a slýcháme křik levicových extremistů ohledně «důkazu o globálním oteplování », ve skutečnosti jsme však svědky něčeho, co je nejlépe známo prostě jako Jaro. Ano; každé jaro led taje a z ledovců odpadávají velké kusy ledu. Myslím, že se tomu říká «telení».

Letos si více a více Francouzů konečně uvědomuje, že řeči o «globálním oteplování » jsou holý nesmysl. Po celé Francii teď dlouho sněží anebo prší a teploty jsou neobvykle nízké. Nevstupujeme do období globálního oteplování, ale do další doby ledové. Nedělám si z vás legraci; vstupujeme do další doby ledové a to znamená – jako obvykle – že většina severní Evropy se pokryje tlustou vrstvou ledu. Samozřejmě to může trvat nějakou dobu, než bude situace takhle dramatická, možná 100 či dokonce 1000 let, ale dojde k tomu. Znovu.

Zde ve střední Francii je v dubnu počasí obvykle velmi teplé a pěkné, ale letos ne, a to vysvětluje vlhkou, ponurou náladu fotek v tomto příspěvku (kromě první, pořízené nedělního dne). Jak vstupujeme do nové doby ledové, dělám, co mohu, abych se stal nezávislým na konzumní společnosti, jak to jen dokážu. Tudíž (vedle dalších věcí, o nichž pohovořím později), jsem koupil kurník, za méně než by mne stál materiál, z něhož byl postaven,  a pak jsem koupil další materiál, abych ho přizpůsobil a upravil našim potřebám.

Náš kurník, postavený z koupeného kurníku (postaveného otcem jiné rodiny, jejichž pes žádné slepice netoleroval…), něco nového materiálu a toho, co jsme už měli:

img_6639

img_6642

Už máme elektrický plot, vyrobený ve Francii (a abych citoval jeho prodejce: «Není to made in China, tudíž vydrží dlouho»), takže jsem ho postavil – aby se dovnitř nedostala liška. Plánujeme mít dvě nebo tři (nebo čtyři) slepice, takže tento prostor v naší zahradě pro ně bude více než dostatečný. Přidal jsem pár střešních tašek (na fotce ještě nejsou náležitě umístěny) a krytinu (a když mi došla; «krásný» černý plastový pytel na odpadky …) , aby měly slepice (povětšinou) suché místo ke spánku.

Elektrický plot a výběh pro slepice:

img_6644

img_6646

img_6648

img_6650

Teď tedy už jen potřebujeme jít si koupit slepice…

Proč děláme zrovna tohle? Za prvé, způsob získávání vajíček  dnes není ničím jiným než trápením zvířat – nebo vlastně mučení. To nechceme podporovat. Za druhé, cena vajec tady ve Francii v uplynulých několika letech raketově narostla. Za třetí, nikdy nevíme, kdy místnímu obchodu vejce dojdou. Konečně, máme sklon nechávat po obědě, večeři a hlavním jídle zbytky, a slepice mohou a pozřou většinu z nich – takže mít slepice znamená, že budeme vyhazovat méně jídla. Milují vše od vařených brambor po chleba- (Jo, a navíc se živí brouky, dokonce mouchami, takže na našem pronajatém pozemku zredukují populaci otravných brouků.)

Celá «skládanka» je vyrobena tak, že ji můžu kdykoliv přestěhovat z tohoto pronajatého pozemku na náš vlastní nedaleko.

Toto samo o sobě nestačí, abychom se stali nezávislí, ale jde o jednu z mnoha cihel potřebných k vybudování našeho pohanského chrámu Svobody (před…). Tato svoboda nám nejen prospěje, ale rovněž uškodí našim nepřátelům, kteří by jinak vydělávali na tom, že vejce nakupujeme. Toto je skutečně způsob, jak vzdorovat evropské genocidě! HailaR WôðanaR!

Varg Vikernes

2. dubna 2013

přeloženo z: www.thuleanperspective.com

Reklamy
komentářů 9 leave one →
 1. Milan permalink
  Leden 23, 2014 01:11

  Jo slepice vajicka , prasatko jitrnice , kravicka mlecko , ovecky syr a vlna atd. Zda se mi to uplne normalni , nicmene ze o tom pise pan Vikernes svedci o pozitivni zmene . Zapomenme na nesmyslne svary a zacneme byti opravdovymy pany prirody ktera nam dava vse a bez niz by jsme dozajista posly. Planetu zemi mame pouze jednu a jen na jedno pouziti , proto by jsme si ji meli vazit a nalezite ctit a s tim i vsechno okolo . Skonceme uz s nesmyslnym obvinovanim kohokoli jineho za spolecne nestesti . Misto kazdeho hakenkreuzu radeji zasadit strom ktery nam da ovoce , stin v parnych dnech nebo i drevo na kurnik ci otop atd. … K te dobe ledove : Je pravdou ze se chladne a teple periody opakuji v kazdem pripade to jsou casove intervaly v radu tisicu let a dnesni oteplujici se podnebi je vrchol posledni doby ledove takze s az tak radikalni klimatickou zmenou bych se v radu 100 – 1000 let absolutne neznepokojoval.

 2. Pustevnik permalink
  Leden 22, 2014 15:54

  Mít na ně místo klidně bych je měl, proč ne. Ale když na ně místo není tak marné. Ony slepice by měly mít ohradu, pokuď člověk nechce, aby je zakusl pes. A zrovna ten náš je na ně vyloženě alergický. Ono to není všechno tak jednoduché…Vzít si půjčku od banky a koupit si statek z někoho soběstačného člověka moc neudělá a né každý má tolik peněz,aby si ho dovolil se svého, nebo má tolik štěstí, že ho zdědí. A co se týče té přírody, nejsem pohan z prahy, či jiného města. Jsem z dědiny a přírody tu máme hojně. Nepotřebuju si nic nahražovat, stačí mi vylézt ven a za 5 minut jsem v lese.

 3. morgarath permalink
  Leden 22, 2014 15:19

  Varg by měl ještě zajistit, aby se mu ta liška/kuna nebo jiná šelma nepodhrabala pod tím plotem. Ty mrchy sou vynalézavé… :-D

  No škoda že to nejde, rád bych si ty články přečetl.

 4. Her permalink
  Leden 22, 2014 12:39

  Něco na tom je, ale asi by to chtělo přijmout celý způsob života.

 5. Shaman permalink
  Leden 22, 2014 09:56

  Pustevnik: Ty asi budeš jeden z těch, co umí o přírodě jenom žvanit, viď? :-)

 6. Leden 22, 2014 08:48

  morgarath: Linky nefungují, protože odkazovaly na články, které Varg ze svého webu smazal.

 7. Pustevnik permalink
  Leden 22, 2014 00:11

  Mít větší zahradu tak proč ne , ale mít slepice za cenu kuřinců po té malé zahradě co máme, to rozhodně ne.

 8. morgarath permalink
  Leden 22, 2014 00:01

  Ty odkazy nefungujou:-\

  Ale jo, mít vlastní slepice, maso a vajíčka, bez chemie, to má něco do sebe. Škoda jen, že to v paneláku nejde…

 9. B.S. permalink
  Leden 21, 2014 21:33

  Slepice jsou nenáročná a vysoce návratná investice, mít rozsáhlejší pozemek pěstoval bych je po tuctech. Mít vlastní zdroj proteinů nedegradovanej průmyslovou intoxikací má něco do sebe.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: