Skip to content

NOC BESOV VII. – Čas Mýtov a Legiend

Červenec 19, 2013
by
NB plagát svkBanská Bystrica, Tirish Pub + letná terasa
31.8. 2013 od 12:00 do neskorej noci
Noc Besov v ďalšom porkačovaní ovplyvnilo niekoľko zmien. Medzi prvú patrí fakt, že od siedmej časti v rade budeme organizovať koncert už len raz ročne, vždy na konci leta ako jednodňový minifestival, ktorý sa bude konať v prostredí Tirish Pubu s vonkajšou letnou terasou (hornou aj dolnou). Ďalšou zmenou je, že minifestival neostane len pri hudbe, ale jeho program sa prenesie aj k rôznym aktivitám, ktoré majú spojitosť s archaickou pohanskou kultúrou Európy, tradicionalizmom a láske k vlasti. Preto sme sa rozhodli program usporiadať nasledovne…
SKYFORGER (pagan/folk metal) – Lotyšsko
http://www.skyforger.lv/
http://www.youtube.com/skyforgerofficial
Lotyšská pagan metalová legenda Skyforger sa predstaví na Noci Besov ako hlavný headliner programu. Baltské pohanské piesne sa rozoznejú pod zástavou týchto skúsených Lotyšov.
Tomáš Kočko & ORCHESTR (folk) – Morava
http://www.kocko.cz/intro.php
http://bandzone.cz/tomaskockoorchestr
Spoza rieky Moravy sa predstaví akustická folková kapela Tomáša Kočka spolu s jeho Orchestrom. Tradičné ľudové melódie v podaní talentovaných muzikantov inšpirované zbojníckou tematikou, najstaršími tradíciami dávnej Moravy a ľudovými piesňami z beskydských kopcov zaznejú špeciálne na Noci Besov.
GYVATA (neofolk) – Litva
http://www.donis.lt/gyvata/Gyvata.html
http://www.last.fm/music/Gyvata
Ako zahraničný hosť sa predstaví skupina mladých ľudí pod názvom Gyvata, ktorí hrajú tradičné litovské piesne v neofolkovom podaní. Prvý krát sa predstavia na Slovensku v akustickom znení.
JARUN (progresive folk black metal) – Poľsko
https://myspace.com/jarunband
http://www.youtube.com/user/Jarunband
Pomerne mladá poľská black metalová kapela Jarun vydala len minulý rok svoj prvý full album s názvom Wziemiozstąpienie, ktorý nasadil latku veľmi vysoko.
AEON WINDS (atmospheric black metal) – Slovensko
http://bandzone.cz/aeonwinds
http://www.myspace.com/aeonwinds
Slovenská black metalová zostava Aeon Winds s tajomnou a pochmúrnou atmosférou patrí svojou produkciou k napdriemeru slovenskej black metalovej scény. Ich myšlienky a texty sa opierajú o nadprirodzeno a abstraktné témy človeka. Tento rok to bude ich jediný koncert na Slovensku.
BABY (tradičné spevy) – Poľsko
https://www.facebook.com/ZespolBaby/info
Tradičné slovanské piesne, zaspievané ženskou zostavou z Poľska, ktorá si hovorí Baby. Snažia sa rekonštruovať najstaršie ľudové a obradné piesne, ich techniky, obsah, témy a symboly.
WALDSCHRAT (black metal/neofolk) – Rakúsko
https://www.facebook.com/Waldschrat.Official/info
http://waldschratmetal.blogspot.co.at/
Rakúska skupina Waldschrat hrá chladný black metal s pochmúrnou atmosférou. Momentálne pracujú na prvom albume, ktorý je inšpirovaný mystikou, prírodou a germánským archaickým náboženstvom.
RAGNAROK (umelecký prednes – inscenácia) Pod rúškom tmy, osvetlený plameňom večného ohňa, bude rozpovedaný mýtus o Ragnaroku – konci sveta, ktorý pochádza zo severskej mytológie. Prehovorí ku vám rozprávač a tajomné postavy okolo neho spolu s ním sa vrátia do onoho mýtického času.
PREDNÁŠKA na tému „Povstania slovanskych pohanov v stredoveku“. Predstavíme vám ako prebiehal odboj Slovanov proti christianizácii vo včasnom stredoveku nazývaný aj „pohanské reakcie“.
PREDNÁŠKA na tému „Hudba, kultúra a autentický život“ od nášho priateľa filozofa pod prezývkou Tvor.
KOVLAD (cech remeselníkov) – predstaví naživo výrobu svojich predmetov, či už umeleckých alebo úžitkových. Skúsení remeselníci sú stálym partnerom Noci Besov. Budete si môcť pozrieť výrobu a podporiť tradičné remeslo, ktoré je potrebné znovu oživiť a uprednostniť pred konzumnou pásovou výrobou dneška.
http://kovlad.sk/
ARKONA PAGAN ART SHOP (internetový obchod) Naši stáli partneri a priatelia sa na Noci Besov znovu ukáži so svojim stánkom a budú predávať rôzne výrobky, ktoré si môžete pozrieť na ich stránke. Taktiež zabezpečujú predpredaj lístkov na náš minifestival.
http://arkona.sk/
TRYZNA PRODUCTION (black metalový label) Taktiež od počiatkov s nami, slovenský black metalový label zameraný predovšetkým na pohanskú tvorbu sa objaví na Noci Besov so svojím stánkom.
http://tryznaproduction.sk/News.html
+ ďalší nehudobný program bude oznámený čoskoro!
UPOZORNENIA: Každý jeden návštevník je zodpovedný sám za seba a za svoje správanie. Každý, kto bude robiť problémy bude vyhodený bez ohľadu na to, že zaplatil vstupné. Agresívne správanie pod vplyvol alkoholu tolerované nebude!
Vstupenky, zakúpené v predpredaji sa naspäť nevracajú, okrem prípadu zrušenia koncertu!
Zmena programu vyhradená.
WEB: http://beswebzine.eu/koncert-24-noc-besov-vii-Cas-mytov-a-legiend-banska-bystrica-tirish-pub-horna-45-2013-08-31
VSTUPNÉ
1. predpredaj = 13€ (50 kusov)
2. predpredaj = 15€ (120 kusov)
Na mieste = 17€ (neobmedzené)
Viac na: http://arkona.sk/
Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: