Skip to content

O korektnosti, falešné morálce, pokrytectví a blbé náladě

Duben 20, 2013
tags:
by

Pojem „blbá nálada“, zavedený svého času jednou z nejhumanitnějších osobností, V. Havlem, je v současné době velmi aktuální. Znechucení a zklamání z politického a společenského vývoje posledních třiadvaceti let začíná sílit u značné části veřejnosti. A není se čemu divit. Divokost, s jakou současná vláda dojí, tuneluje, rozkrádá a devastuje tuto zemi, skutečně nemá obdoby. Jako by se řídili heslem „po nás potopa“. Samozřejmě, že vše se děje naprosto legálně a za bílého dne pod rouškou demokratického systému. Z čehož také vyplývá, že zpětně nikdo za nic nenese zodpovědnost. Aféra se solární elektřinou je vhodným příkladem. Zodpovědnost tak zůstává na občanech, kteří vše zaplatí ve zvýšených daních a dalších poplatcích, které následně mizí v černých dírách systému. Za toho stavu, jakoby státní zřízení sloužilo pouze k obohacování se vybraných jedinců. Má takovéto zřízení vůbec smysl? Má vůbec smysl a cenu chodit k „demokratickým“ volbám, když předvolební sliby jsou pouhým lákadlem a vějičkou na ty, kteří ještě doufají a věří v nějakou změnu? Řeči o demokracii a humanitě pouze maskují kapitalismus toho nejdivočejšího ražení, touhu po majetku a moci a pokrytectví vládnoucích vrstev. Ostatně není se čemu divit, současná garnitura se považuje za dobré katolíky, a tudíž pouze naplňují program církve svaté. Lži, krádeže a falešná morálka nám vládnou v našem Kocourkově. A punker Karel s chemikem Mirkem se večer modlí za papeže. Není to krásné? A také jsou všichni velmi korektní a politicky uvědomělí. Někteří z nich se nechávají slyšet, že neonacistické bojůvky z našich ulic zmizí a jejich řádění se učiní přítrž. Knihy typu Mein Kampf či Hitlerovy projevy je třeba zakázat a vydavatele nejlépe pozavírat! Vždyť tato beletrie dozajista „potěší extrémisty“, jak varují znalci této scény. Z bývalých aktivních a kariérních komunistů máme najednou horlivé a nadšené bojovníky proti této ideologii, kteří jako honicí psi pravé demokracie s pěnou u huby vyhledávají i pouhý stín komunistického strašidla. Často tito ideologičtí znalci nacházejí uplatnění v nepotřebných ústavech typu USTR, kde se pak zabývají idiociemi typu: „chtěli Mašínové zavraždit Gottwalda“? Zdroje se samozřejmě neověřují a národu se to zjevuje jako velká pravda o hrdinech.

Nakonec současný tanec okolo USTR, nám ukazuje skutečnou podstatu tohoto rádoby váženého ústavu. Nejúsměvnější na této instituci je, že zde údajně pracuje pouze jeden docent a žádný profesor. Jde tedy spíše o takovou větší trafiku pro různé znalce ideologií. Za současného stavu se zde jedná o pouhé plýtvání státních peněz. Ale jsme stále doma v Kocourkově a je tady možné i to nemožné. No hlavně, že občan Duka, který se také rád vyjadřuje k dění v USTR, se podílel na volbě „papeže chudých“ a tudíž to s těmi restitucemi myslí skutečně upřímně. Konečně bude zlo a bezpráví po zásluze potrestáno. Chvalme Hospodina, chce se mi volat s většinou národa! Ano chvalme ho a vzývejme, protože pouze pravá církev svatá a naše vláda, je schopna nás lůzu a dav bezejmenných dovést k lepšímu zítřku. Jedině oni vědí jak na to a myslí to s námi opravdu upřímně. Dlouho jsme si žili nad poměry a prožírali svou budoucnost a nyní nastal čas splatit dluh. Mirek dobře ví co činí, Vy chudí duchem a majetkem! Budete ještě chudší!!

Velký humanista Václav Havel měl s blbou náladou skutečně pravdu. Co mu už ovšem jaksi unikalo, bylo to, že se na vytváření této nálady velkou měrou podílel. Ostatně prezidentské volby a v nich kandidát Karel, který sám sebe označil za pokračovatele ideálů Havla, nám neskrytě ukázali pravou tvář „pravdoláskařů“. Byli schopni rozdělit a rozeštvat společnost na dvě poloviny. Oni samozřejmě byli v té lepší, vzdělanější a pravdivější. Vymývání mozků gradovalo na nejvyšší možnou úroveň, a kdo nevolil Karla, jakoby nebyl. Zbytek byl lůza, bolševici, neonacisti, komunisti atd.

Z tohoto státu je mi již delší dobu velmi špatně od žaludku. Ale tuhle zemi mám stále rád a tudíž nepodléhám apatii a nechci rezignovat. Jako mnoho z nás stále doufám a čekám. Ne na to, že bude lépe, ale spíš na to až se tento národ opět trochu stmelí, a to nikoliv u hokeje či fotbalu. Začněme u spolků, klanů a kmenů a tyto pak v časech nejhorších a v případě potřeby vytvoří národ. Jak tomu bývalo v dávných dobách. Začněme každý u sebe a ve svém okolí hledat lidi podobného smýšlení a vytvářejme spolky. Neboť jedinec, ten nezmůže nic!

Nebuďme apatičtí a nerezignujme. Neboť nás čas jednou přijde…

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. Květen 4, 2013 14:36

  Ano, poslední odstavec je skutečně pozoruhodný a velice cenný. Jednak je zde definováno, že se nemusíme stydět za to kde žijeme, nebo že jsme Češi, pokud se jimi cítíme, protože došlo oddělení principu země a státu a sebe-vědomí Češi proto mohou cítit vázanost pouze k zemi – vlasti, nikoliv státu v jeho současné podobě, funkci a vztahu k zemi a obyvatelstvu. Tento současný stát bych si troufnul definovat jako parazitický a nepřátelský vůči obyvatelstvu a zemi, je to JEJICH stát, ne náš, k němu není třeba cítit žádnou loajalitu, ani se jen „trápit“ nad tím, v jakém je stavu. A dál následuje v odstavci návod – ano náprava vznikne zřejmě jedině z nového podhoubí ze zbytků těch lidí, kteří se nestali zombiemy zpracovanými systémem, dojde-li k „revoluci“ bude to pravděpodobně zase plánovaná změna jako ta z konce 80. let. Spíše bude systém v hrozných křečích a úletech postupně odumírat na úkor podrobených a půjde o to, v době která bude trvat ještě neznámo dlouho, aby pokud devastující síly jsou dost silné na to, že nemohou být přemoženy v přímém střetu (a tak to podle všeho je) toto podhoubí uchovalo základy nové budoucí integrity. Čehož se třeba naše generace ani nemusí dočkat, poslouží jako „přemostění“, uchovavatel hodnot. Metodou kterou stručně popsal autor v úplném závěru.

 2. "spící" buňka permalink
  Duben 21, 2013 14:00

  Poslední odstavec je zajímavý. Apatie je opravdu nedobrá, zde souhlasím. Ovšem zapojovat se do vnitrorežimního politického dění je naprosto zbytečné a vysilující (navíc by to byla známka toho, že mi na režimu záleží a to je nemyslitelné), na to už jsem „rezignoval“ dávno a v dohledné době to nehodlám měnit. Každý se s tím nakonec musí poprat sám, mě pomáhá to, že se snažím poodstoupit od vnitřní bojové linie (ne moc daleko) a sledovat cvrkot z „místa“, odkud mám dobrý výhled.
  Největší chyba je doufat! Nedoufejte nebo si vypěstujete žaludeční vředy :)
  Tenhle národ se teď národem necítí, takže na nějaké stmelování ani nepomyslí. Rochní si v demokracii a v trhu, to jsou jeho božstva. Povaluje se v tom jak prase na vysoké podestýlce.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: