Skip to content

Strážní álfové

Duben 14, 2013
by

Mnozí si myslí, že koncept andělů a strážných andělů je křesťanský koncept, ale ten má k tomu daleko. I samotný výraz anděl se odvozuje od starověkého Řecka a znamená jednoduše «posel». Andělé byli poslové bohů, stejně jako jsou často popisováni skandinávští světlí álfové. Odvážím se tvrdit, že anděl je řecký výraz pro světlého álfa strážce.

Světlý álf strážce se v starověké Skandinávii nazýval fylgja («následovník», «strážný duch»). Jednalo se o ducha, který vás následoval všude, kam jste šli, odstraňoval vám překážky v cestě, pomáhal vám najít svou cestu a vyhnout se tomu, abyste se ztratili, chránil vás před zraněním a smrtí, před pozřením otráveného jídla, vypitím špatné vody, před nebezpečnými dravci atd. Jednalo se o vašeho strážného anděla. Někteří tvrdí, že fylgja dokonce kráčel před vámi, aby postřehl každou past a újmu, než by vás mohla postihnout. Když je druzí viděli kráčet před vámi, tak se nazývali vardøger («hlídači», «strážní»).

Obraz krásného (vždy ženského) álfa, který vás následuje a dává na vás pozor,  je spíše romantický a poněkud dětinský, avšak ona idea se odvozuje od víry v hamingja [česky];váš fylgja  je v podstatě váš antropomorfizovaný hamingja. Toto by rovněž vysvětlovalo, proč se smysl hamingja často překládá jako fylgja. Pouze vaše Čest vás může chránit před nemocemi tohoto světa. Nejen přímo, ale také ve smyslu, že  Čest zajistí vaše duchovní přežití a nesmrtelnost bez ohledu na to, co se stane vašemu fyzickému tělu (podobě). Ctihodným nedokáže způsobit újmu nic!  Ani smrt, ani bolest. Dokáže to jen nečestné chování, protože to odjímá jedinci Čest. Čest je vše, na čem dlouhodobě záleží.

Ângsälvor (“Luční álfové”), Nils Blommér (1850)

Ângsälvor (“Luční álfové”), Nils Blommér (1850)

Když na nás naši nepřátelé útočí lží a falešnými povídačkami, útočí na naši Čest, protože pochopili, že toto je způsob, jak Evropu zničit; padělají vše, co patří nám a šíří lži o našich předcích. Schopný, upravený, čistý, silný, odvážný, inteligentní,vzdělaný  a ctihodný starověký Evropan je představován jako nezpůsobilý, zpola nahý, špinavý, slabý, zbabělý, hloupý, neznalý a nečestný divoch. Vše evropské je popliváno a zesměšňováno, zcizeno či ukazováno ve špatném světle; ukazováno v židovské temnotě.

Na této věci ohledně světla  je však dobrá jedna věc; potřebujete jen jedno světlo, abyste zahnali temnotu, a ani všechna temnota světa nedokáže potlačit jedno jediné světlo. Dámy a pánové; připomeňte si své světlé álfy, své následovníky,  kteří pro vás osvětlují svět , a nikdy se již nebojte kráčet zpříma židokřesťanskou temnotou znovu, a zahánějte jejich temnotu, jak to činíte, jistě a hrdě! Sláva světlým álfům! Slávu a nádheru!

 Varg Vikernes

4. února 2013

přeloženo z: www.thuleanperspective.com

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Dominik permalink
    Květen 10, 2014 13:31

    Článek ve svém úvodu naznačuje, že koncept andělů se do křesťanství dostal vlivem pohanství-Řecka. To je ovšem dost nesmyslné tvrzení. S anděli totiž nepřišli křesťané, víra v anděli existovala už dávno předtím v judaismu. S anděli se setkáme na mnoha místech Starého Zákona, ještě před vznikem křesťanství existoval v judaismu rozsáhlý systém zabývající se andělskými bytostmi a jejich různými druhy. V hebrejštině byl anděl nazýván mal’ach (מַלְאָךְ‎‎), což znamená „posel“. Proto je v řečtině používáno slovo „angelos“, které má ekvivalentní význam. Křesťané neměli žádný důvod přejímat koncept andělů od pohanů, neboť v judaisticko-křesťanské tradici již komplexní učení o andělech (mal’achim) existovalo.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: