Skip to content

Mlčení a apatie!

Březen 29, 2013
by

mlcNejde zde jen o nejvyšší politiku, kdy lidé povětšinou rezignovali a přijali za fakt, že o tom svinstvu nemá cenu mluvit (zde nevím, zda se nejedná o výtvor mediálních mágů, kteří společnosti vnutili tuto formu autocenzury), nýbrž o celospolečenský jev, kdy se lidé raději nevyjadřují ani k dění na pracovišti, obci nebo jen v blízkém okolí.
Stále častěji člověk slýchává: „O tom se nemá cenu bavit“, „Co se rozčiluješ, stejně s tím nic neuděláš!“ apod. To se neděje jen od prorežimních „happy – cool“ lidiček, ale i obyčejných a ustaraných lidí, kteří nějak tak rezignovali na svůj úděl. Dostáváme se pak pomalu do situace, kdy je člověk, co se o dění kolem sebe zajímá, neoblíben či přímo okřikován. Už ani v těch hospodách se tolik nenadává. Samozřejmě, že pouhým kecáním se nikdy nic nedokázalo, ale mlčením se nezmůže už tuplovaně nic.
Jasně, mnoho lidí rezignovalo, vždyť to ti demokrati mají dobře vymyšleno. Volbama se nedá nic změnit, protože přes mediální masáž se tam nikdo nový neprověřený nedostane. Jenže to neznamená, že člověk musí hned rezignovat. Je třeba bojovat každým možným způsobem. Zkusit to alespoň na místní úrovni či ve firmě, kde pracuji. Dávat darebákům v okolí minimálně ostentativně najevo opovržení, a ne v duchu trendu se na ně ještě přátelsky usmívat. Různí tuneláři a pravdoláskaři budou něco žvanit o blbé náladě ve společnosti. Jenže pokud se tato „blbá nálada“ nedovede k výbuchu, nic se nezmění. Proto proti ni tak kážou a melou něco o škodlivém dělení společnosti. Asi očekávají, že v duchu rozkrádání, půjdeme ruku v ruce se zloději všemožným odstínů, vesele budovat těmto darebákům ráj na zemi.
Mlčení a apatie je cesta do pekel. Pokud bude slušná většina mlčet, tak ji překřičí darebáci, uřvaní příživníci nejen onoho etnika, ale i všemožní duševně pokřivění věční stěžovatelé (dost často z pravdoláskařského či ekoteroristického tábora, kteří si často stěžují v pomatení mysli či pro vlastní prospěch a znají jen svá práva aniž by něco společnosti i přinášeli). Takovým současný režim milerád nahrává, neboť odvádí pozornost od zásadních problémů a jemu neškodí.
Jak se říkává, tak „mlčení znamená souhlas“. A takto si dnešní stav nejspíše naši politici i vykládají. Vládě vůbec nevadí rekordní nespokojenost s její činností a pomocí korupčního rozdávání trafik si jede dále. Musíme si uvědomit, že zlu umožňují se ujmout vlády, právě ti, co mlčí. Špatní lidé tu byly vždy a vždy budou, jde jen o to, jak jim společnost umožní se prosadit.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. Pagan permalink
  Duben 14, 2013 17:33

  „Když si na hlavu necháš srát,budeš jí mít posranou“ :D Pardon za vulgaritu :D
  Jinak dobrý článek,ale kdo něco udělá a nebude jen nadávat?Nikdo.Až hlad a bída donutí lidi se vzbouřit,protože všechno ostatní upadlo.

 2. straightXedge permalink
  Duben 3, 2013 23:38

  „Otrok je ten, který čeká, až někdo přijde a zachrání ho.“ – Ezra Pound

 3. HNP permalink
  Březen 29, 2013 19:19

  ,,Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali“
  Edmund Burke

  Jak bylo řečeno na začátku jednoho zpackaného filmu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: