Skip to content

Konina

Březen 4, 2013
by

konsky-salamTak tu máme velkou aféru. Někdy, někde se nám objevilo v něčem nějaké koňské maso. Jsem z toho úplně traumatizován. Všude o tom mluví, objevují se stále nové články a reportáže. Zapomínám tedy na rozkradené stovky miliard, svinstvo v politice a všeobecné šizení a rvu si vlasy nad tou hrůzou. Vždyť já mohl nevědomky sníst maso toho ušlechtilého zvířete.

Odpoutávání pozornosti od podstatných témat, to je rovněž umění propagandy. Skončila nám fraška s prezidentskými volbami a nastává zřejmě okurková sezóna, tak se sáhne po čemkoliv. No nevím jestli tímhle na někoho, kromě pár citlivek, zapůsobí. Možná se spíš jedná jen o výplň, aby bylo o čem psát a co řešit. Prý se jedná o nepřístojné klamání zákazníka. Klamání to určitě je, ale co klamání, kdy místo masa je sója, všude se objevují podivná Ečka a všemožné náhražky. Nevím, ale osobně mi tato aféra-neaféra  přijde směšná. Jo, máme zde koninu s koninou, jak typické pro naši moderní společnost.

Dnešní kapitalismus je o jediném. Dosáhnout co největšího zisku a to jakkoliv. Vše se šidí a téměř jediným rozhodujícím ukazatelem je cena. Tedy ještě občas blyštivej obal, tak to mají konzumenti rádi, a proto to tak funguje. Kontroly a pokuty jsou nedostačující, vždyť by se jednalo o omezování volného trhu. Normy a předpisy jsou psány tak, aby jim nikdo pořádně nerozuměl. Pak už stačí předhodit občas nějakou „koninu“, kdy se konzument spravedlivě rozohní, ale to je tak vše. I při zabránění opakování dané situace se najdou rychle nové mezery a  soukolí bezdušného konzumu se valí dál.

Teď si vzpomínám, že když jsem jel ráno tramvají, tak jsem viděl nápis na řeznictví, že mají levný koňský sálám. Cestou zpět se pro něj asi zastavím, i když mám obavu, že se opět jedná o klamání zákazníka a tam, kde by konina měla být, tak nebude. :-), No když tu sóju dobře ochutí, taky se to dá jíst :-(

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Lada permalink
    Říjen 29, 2013 23:05

    Prečo sa konzument rozohní len pri obsahu konského masa v masových výrobkoch a prečo sa už nerozohňuje pri obsahu hovadzieho alebo bravčového? Ja v tom žiadny rozdiel nevidím,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: