Skip to content

Bude někdo bojovat za práva většiny?

Únor 23, 2013
by

Budu-li uvažovat prostým selským rozumem, tak by společnost měla být založena na zastupování zájmů většiny. Bohužel, stále více se vymykáme tomuto logickému konstruktu a suneme se dobrovolně do diktátu uvědomělých menšin.

Demokracie je utopie, stejně jako komunismus. Možná o něco méně idealistická, o něco více založená na realitě, ale přesto stále jen utopie. Proto se k jejímu fungování zavedla demokracie zastupitelská, kdy lid zastupují zvolení zástupci, přičemž hodnota každého hlasu při volbě těchto zástupců je stejná. Z toho logicky vyplývá, že většina by měla určovat další vývoj. Bohužel je tu mnoho „ale“. Prvním problémem je, že zastupitelé nejsou lidmi odvolatelní. Druhým, je systém stran, kdy strany mnohokrát drží linii, kterou jim neurčují voliči, nýbrž různé lobbyistické tlaky. A hlavním je neustálý mediální tlak, který je vyvíjen na zastupitele i voliče a díky stále více sofistikovaným metodám dosahuje zdrcující účinnosti.

Dostáváme se tak do situace, kdy mizí i poslední zbytky zastupitelské demokracie a nastupuje něco, co by se dalo nazvat mediokracie, která je ovšem stále více svázána zájmy majitelů médií a „intelektuálních skupin“ tvořících v převážné míře zaměstnance nadnárodních informačních konglomerátů. Bohužel nezávislá periodika již téměř neexistují a i ten svobodný prostor na internetu je oklešťován. Nemusí jít přímo o cenzuru či zákazy, ale i psychologický tlak, kdy chce-li člověk být in a úspěšný musí spíše vědět, že nějaká zpěvačka se tahá s tím, než mít všeobecný přehled ve starém duchu.

Právě těmito médii jsou protlačována „práva“ všemožných menšin. Politici se pak samozřejmě přizpůsobují a konzumenti (občané) tomuto tlaku povětšinou podlehnou a odbojní jsou rázně klepnuti přes prsty. Je zřejmě více důvodů, proč je společnost k tomuto směřována. Jednak je to výnosný byznys, lidskoprávní organizace se množí jak houby po dešti a mladí uvědomělí absolventi vysokých škol si na nich budují úspěšnou kariéru. Navíc rozčleněná společnost různých navzájem se hašteřících menšin (samozřejmě ne jen etnických) se na nic nezmůže a je tudíž lépe ovladatelná.

Tyto menšiny se chovají zcela logicky a přirozeně ve stylu: „Podáš jim prst a ony se sápou po ruce“. Čím více „práv“ se jim bude poskytovat, tím více budou slyšet a žádat výhod na úkor politickou korektností k zemi přišpendlené většiny. Nejhorší na tom zřejmě je, že se tak v podstatě děje za tichého souhlasu té ustrašené většiny slušných obyčejných lidí. Mediální tlak přenesený na jedincovo okolí ho nutí k rezignaci a autocenzuře ve snaze zachovat si klid a společenské postavení.

Dostáváme se tedy do stále více paradoxní situace. V rámci nesmyslně přehnaného boje za údajná práva menšin jsou neustále více oklešťována práva (nejen z hlediska trestněprávního ale i morálního) slušné většiny. Do situace naprosto neobvyklé a tudíž s nepředvídatelným koncem.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: