Skip to content

Otčina otčin

Únor 20, 2013
by

Z posledních 500.000 naší evropské historie jsme nejméně 490.000 let byli lovci-sběrači a jistě ne více než 10.000 let žijeme ve stálých osadách. To znamená, že jsme nejméně 98% z 500.000 let strávili jako lovci. Jinými slovy, nomádský způsob života máme v krvi a v tomto světle můžete vidět naši touhu po cestování, turismus a všechno to přesouvání se.

Evropští lovci-sběrači jen celý rok necestovali. Stavěli (většinou stanové) vesnice a přebývali docela dlouho na jednom místě, než rozebrali svůj majetek a většinu si ho s sebou odnesli na nějaké nové místo. Obvykle se na léto stěhovali na sever a na zimu na jih – jak to dosud činí někteří ptáci (ačkoliv ptáci cestují dále, někteří dokonce ze Severního pólu na Jižní!)

Dnes si často myslíme, že pro naše předky bylo cestování téměř nemožné, protože neměli auta či letadla, ba ani lodě na moře… nicméně cestování pěšky pro ně nebyl žádný problém. Měli mnohem větší sílu a lepší fyzickou kondici než my dnes, tudíž mohli lehce ujít 30km denně, přičemž s sebou nesli či vlekli všechen svůj majetek, a byli pravděpodobně schopni cestovat více než jen na denní bázi po delší časová období. Při této rychlosti by např. cesta z Kodaně do Říma trvala jen dva měsíce. Na jednom místě zůstávali asi čtyři měsíce, než zase dva měsíce cestovali, a pak tento proces dvakrát za rok opakovali. Možná se každý rok ani nevraceli na stejné místo, kde tábořili. To by znamenalo, že všechny evropské kmeny mohly žít kdekoliv v Evropě. Např. já, se skandinávskými předky kam až v historii dohlédneme, jsme mohl mít rovněž předky, kteří žili v Itálii stejně jako ve Skandinávii, nebo Španělsku, Irsku, Polsku, Řecku, na pláních Ruska či kdekoliv jinde v Evropě (včetně severní Afriky, částí Středního východu a také Střední Asie, protože je všechny původně obývali Evropané).

Naši předkové také mohli mít silnou vazbu na země, v nichž žili, přirozeně však touto zemí nebyla ta či ona část Evropy, ale pravděpobodně celý evropský kontinent! Dnes jsme se každý usadil na vlastní hroudě či hoře, na vlastním políčku či vlastním lese, a chlubíme se tímto územím jakožto svou otčinou! Rozvinuli jsme se rozdílně, nazvali svá božstva různými jmény, měli rozdílné impulsy a rozdílné genetické přísady (díky kontaktu s různými neevropskými rasami, zvláště v jižní Evropě) atd., avšak celkem vzato jsme stále stejní; jedna Evropa a jedna evropská rasa/druh s evropským náboženstvím. Všichni jsme bratři a sestry a podle toho bychom se měli chovat. Životní síla Evropy spočívá v nás všech. Hlasy našich evropských praotců můžeme slyšet všichni, pokud máme zájem naslouchat. Evropa je naší původní Otčinou!

Varg Vikernes

15. ledna 2013

přeloženo z: www.thuleanperspective.com

Reklamy
One Comment leave one →
  1. joseph permalink
    Únor 21, 2013 21:26

    Vaterland ist Vaterland

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: