Skip to content

Oznámení

Únor 1, 2013
by

bannerRádi bychom Vás informovali, že Varg Vikernes a jeho manželka Marie Cachet na počátku roku  založili organizaci Ancestral Cult a spustili stejnojmenné stránky (www.ancestralcult.net), které nesou podtitul „badatelská organizace zaměřená na obnovu evropské filosofie a náboženství“. Varg stránky vede se svou manželkou, která se sama zabývá antropologií a své teorie ohledně Neandrtálců a Homo Sapiens publikuje na svém webu www.atala.fr. Kromě něho je součástí ancestralcult.net i Vargův samostatný blog www.thuleanperspective.com, kde téměř každodenně píše nový příspěvek. V budoucnu se tedy na bratrstvi.net budete moci pravidelně setkávat  s články z jejich webu. Budeme je zveřejňovat chronologicky a začneme článkem s názvem Kouzlo dnešního světa, který se na Vargově blogu objevil jako první 2. ledna.

Reklamy
komentářů 6 leave one →
 1. miro permalink
  Březen 20, 2013 23:17

  Varg fkt nečekal onem toto legenda Black Metalu ževraj onto neurobil zvedel to nanho jeho kmarat keri ho scel aj zabit ..

 2. Wolf permalink
  Únor 3, 2013 18:40

  B.S.: Ještě k důvodům, proč ty kostely ve Skandinávii na počátku 90. let hořely – byly postaveny na místě bývalých pohanských svatyní a jejich spálením chtěli tito lidé půdu od těch „vředů“ zase očistit. Samozřejmě to není ideální způsob, jak tyhle věci řešit, a ve 20 prostě lidi často dělají věci, který by jim o pár let později na mysl asi nepřišly.

 3. B.S. permalink
  Únor 3, 2013 13:45

  Wolf : Ok, zdá se, že Vargu V. ošklivě křivdím. Unáhleně jsem ho spláchl do jedné žumpy se Satanismem, ale pořád nechápu likvidaci národních historických památek, které jakkoli reprezentují zavrženíhodnou ideologii minulosti tak by měli být zachovány třeba jen jako skanzen hrůzy pro informaci budoucím generacím.

 4. Wolf permalink
  Únor 3, 2013 11:34

  A: díky za podporu, nás už asi neotráví nic :o)

  B.S.: O Vargovi jsi si evidentně něco přečetl a udělal sis poněkud zjednodušený názor. Patrně díky zdrojům, které on sám kritizuje právě proto, že z něj dělají někoho, kým není – křesťanského satanistu. Vikernes staví v opozici ke křesťanství předkřesťanské evropské hodnoty, ne satanismus, pro nějž má stejně jako ty jen slova opovržení.
  Doporučuji si tedy přečíst něco i OD něj, aby sis svůj názor mohl aktualizovat.

  Vě věci „satanismu“ níže citace z 5. dílu jeho seriálu Burzum na burzum.org, kde se k tomu sám vyjadřuje takto:
  „So what the Judeo-Christians call „Satanism“ or „devil worship“ is really our own European religion! My attraction to this must be seen in the light of this. Also my teenage will to briefly use the term „Satanist“ to describe myself must be seen in this light. Yet, I have never been a „Satanist“, just like our forefathers never were „Satanists“ either. I am and have always been a Pagan. „Satanism“ or „devil worship“ as described by the Judeo-Christians has simply never existed. The belief in the existence of „Satanism“ or „devil worship“ is just ignorance and a result of lie-propaganda. The „witches“ were murdered by the church not because they worshipped „Satan“ or any other fictional Hebrew deity, but because they kept practicing our European religion, against the will of the Judeo-Christians.“

 5. Únor 3, 2013 02:05

  Wolf: Osobně tento záměr vítám a na články se těším. Doufám, že se nenecháte otrávit.

 6. B.S. permalink
  Únor 3, 2013 00:52

  Poté co jsem nahlédl na historii Mayhem, Burzum a mentální profil Varga samotného – z této historie vyvěrajícího, musím se zhnusením a znechucením konstatovat, že Varg V. a mnoho dalších jemu podobných se jeví být v podstatě prostoduchým duševním kriplem. Duševním kriplem, který byť ze všech sil sám sobě tak i pro veřejnost předstírá, že je autonomní nezávislou osobností tak je v hloubi duše nezralým infantilním truculentem.Trucujícím děckem, které upjatě bojuje s křesťanskou mrtvolou, kterážto žije jen díky jeho fantasmagorické ryze flanďácky upjaté resuscitaci… Jen těžce neurotický magor totiž může s vážnou tváří kňourat nad křesťanskými křivdami minulosti a mstít („řešit je“) se za ně s takřka tisíciletým zpožděním.
  Používá křesťansko satanskou mytologii jako ideovou oporu svého „heroicky osvobuzujícího vzdoru“ – jinými slovy řečeno; s vítězným řevem vytáhl hlavu z Jahveho řiti a vrazil ji do řiti alternativního milovaného křesťanského Boha Satana, tímtoto aktem však vcelku bizarně zůstal ideovým spoluaktérem křesťanství…
  Je to prostě děcko, které teatrálně proklíná své rodiče a rozbíjí jim nábytek, ale současně stále bydlí v jejich domě a poslušně se účastní všech rodinných rituálů, které jsou zavedeny.
  Pokud má být někdo skutečně loajální svým prapůvodním „Pohanským“ Bohům, tak z logiky věci nemůže stavět svoji filozofii na „ideálech zla“, které poskytlo křesťanství. Křesťanský Satanismus, další manifest zmrzačené psýchy západního ducha, to je Varg Vikernes a spol.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: