Skip to content

Klaus a jeho pravá tvář

Leden 9, 2013
by

klaus-4a54ad5f4dde4_275x183Tak se nám na konci minulého roku pan Pružinský předvedl. Pominul bych jeho „smysluplně“  moralizují novoroční projev, i když nakonec i k tomu se závěrem dostanu. Zabývat se však v této úvaze chci hlavně jeho „nepříčetnou“ amnestií.

Pan Svatý kritizující za to stejné svého předchůdce, pan Morálka moralizující o právu a udělá nám na závěr své prezidentské kariéry zničehonic něco takového? Stává se na stará kolena senilním soucitným dědkem nebo je za tím něco jiného? Ne! Dle mého papá Tunel již nemá na závěr své kariéry co ztratit, tak se přestává přetvařovat a a naplno odhaluje svou pravou pokřivenou tvář.

Lidé rychle zapomínají, ale Klaus ať už jako ministr financí nebo předseda vlády stál u počátků vznikajícího celospolečenského marasmu, kdy se významně podílel na směřování naší země ihned po proběhnutí Sametové frašky. On umožnil jim do nebes vynášeným tunelářům a kupónovým kovbojům rozkradení národního majetku. On tímto nasměroval vývoj naší země, kdy se právo a spravedlnost propadala stále hlouběji do sraček. On se podílel na tvorbě zákonů, které umožnily nástup defraudantů, korupčníků atd., tedy druhé vlny pokřivených bezcharakterních zbohatlíků. Ano, ono to nějakou dobu fungovalo, ale jen do času, kdy bylo co rozkrádat. Jenže jednou to muselo zákonitě skončit a poté začaly první krize. (Kalousek a jeho banda se nyní může už jen zoufale snažit zcizovat co zbývá. Možná proto moc Klause nemusí, že mu toho příliš nenechal).

Nedostatek financí se posléze začal za socanů řešit zvyšováním dluhu a Kalousek v tom jen pokračuje a navíc k tomu přidal to obírání běžných občanů. Tu sebere důchodcům, jindy nemocným, ale to jsou jen trošky, co nenasytné chřtány zbohatlíků neuspokojí. Tak se musí udělat církevní restituce, nakrmit penzijní fondy, zprivatizovat zdravotnictví. Vraťme se však ke Klausovi. Ten postupně s končícím minulým rokem avizoval odvržení své falešné a části obyvatelstva líbivé tváře. Tváře, kdy bodoval zdánlivým bojem za národní svrchovanost, odporem vůči EU, ekoteroristům či neziskovým vyděračským nadacím atd. Jasně viditelné to bylo za rošády s Peake, kdy její odstranění z Ministerstva obrany (ona zastupovala Kalouskovy zájmy a Klaus je asi členem jiného gangu) bez mrknutí oka vyhandloval za svůj podpis pod zvýšení daní, proti kterému jako finanční neoliberál vždy vystupoval. Inu ono se nějaké to odchodné šikne. Křesťanský křivák Nečas pro své udržení udělá vše, tak možná součásti kšeftu byla i ona amnestie. Pod roušku humanity skrýt propuštění soudruhů tunelářů není na škodu. Možná proto ten její velký rozsah, vždyť jehla se v kupce sena lehce ztratí. Jenže lidi zas tak naivní nejsou, Václave!

A na závěr se dostaneme i k tomu jeho projevu. Každoroční moralizování, že se máme držet tradičních hodnot, nepřipustit rozpory v národě a nepoddávat se „blbé“ náladě. Možná pro někoho hezky znějící řeči, ale nic konkrétního, žádné nabízení řešení. Ve světle starší historie i nejnovější současnosti však jeho poselství vyznívá jednoznačně. Držte se tradičního mnou zavedeného rozkrádání republiky, buďte soudržně milí na tuneláře, korupčníky a zloděje a ještě se u toho radujte. Tak to aspoň vidím já.

Možná mu však za tu amnestii, odhalení pravé tváře, buďme vděčni. Horší by bylo, kdyby vytvořil nějakou novou populistickou stranu a zblbnutím nemála lidí prodloužil životnost současného zlodějského režimu. Teď už bude jeho případný comeback o hodně těžší.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. Andreos permalink
  Leden 21, 2013 15:48

  Něco zajímavého k amnestii:
  http://www.novinky.cz/domaci/290857-amnestie-porusila-rovnost-lidi-pred-soudem-mini-soudce-kydalka.html

  Kdyby tak ta stížnost uspěla, to by bylo něco. Ale bohužel asi neuspěje.

 2. Leden 10, 2013 11:19

  Mě přijde jako kapitán potápějící se lodi, jež nabídne svým nohsledům, kteří loď začali potápět jejím postupným rozebíráním, prominentní místa v záchranném člunu. A ženy s dětmi ať si plavou.

  Je to celé plivnutí do ksichtu pracujícím a poctivým lidem, kdy vládní mafie vytvořila něco, co bych nazval legálním útěkem z vězení. Dala šanci těm, kteří se aktivně podíleli na devastaci
  národa. A zároveň ukázala zbytku národa, že můžou vše.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: