Skip to content

Voda na mlýn

Prosinec 20, 2012

item_1093Nedávný masakr v USA opět rozvířil debatu mezi americkými politiky ohledně přísnějších zákonů o držení zbraní. Prezident Obama pateticky prohlásil „musíme se změnit, takovéto tragédie již nemůžeme tolerovat!“ „Můžeme o sobě říci, že opravdu děláme dost, abychom všem dětem v této zemi poskytli zaslouženou naději žít život ve štěstí a s cílem?“ Tolik jen pár citátů z jeho velmi patetického a na city hrajícího projevu v místě tragédie.

A tregédie to skutečně byla, protože skutečně jen velmi narušený psychopat může střílet do bezbranných dětí. Pro takovýto čin skutečně není omluva ani žádné vysvětlení. Prostě a jednoduše jde o čin psychopata. Je ostatně velmi zajímavé, že jen mizivé procento těchto „střelců“ se zaměřuje na objekty státní správy. Spíše si vybírají velmi lehké a snadné terče. Ale to už je spíše otázka pro různé znalce duševního zdraví.

Otázkou spíše je, zda si skutečně Obama a další, kteří žádají buď zpřísnění či úplný zákaz držení zbraní a myslí si, že se tím do budoucna zabrání podobným šílencům v jejich akcích. Dle nejrůznějších průzkumů, počet těchto masakrů v USA, s ohledem na počet obyvatel a zbraní, nijak nevybočuje z celosvětového průměru. Osobně mi spíše všechna ta bezpečnostní opatření a humbuk kolem toho, začínají silně připomínat úvod Turnerových deníků od W.L. Pierce (A. MacDonald). Zpřísnění práva na zbraň, nejrůznější čipy a identifikační karty na všechno možné. Mobilní telefony, které v sobě mají zařízení, jenž odhalí polohu jedince s přesností metru atd. A všechny tyto sankce a kontroly jsou samozřejmě aplikovány ve jménu demokracie, humanity, ochrany lidských práv a zajištění a zvýšení naší bezpečnosti. O většině z nich nemáme zřejmě ani potuchy. Jde skutečně pouze o naši bezpečnost? Nejsem velkým fanouškem konspiračních teorií, ale realitou je, že jsme svíráni do stále užší a užší kazajky systému.

Opravdu jsou Obama a další rádoby demokraté natolik naivní, že spoléhají na to, že zpřísněním sankcí do budoucna zabrání podobným činům? Příklady šílených střelců ze zemí, v nichž jsou docela přísné zákony o střelných zbraních, nám dokládají jasný příklad, že to nepomáhá. Na černých trzích seženete cokoli, od útočné pušky až třeba po tank. A navíc psychopat, který se rozhodne pro podobný masakr, tak může učinit nejrůznějšími způsoby. Takový pan Kato, který v Japonsku roku 2008, usmrtil sedm lidí, si vystačil s nákladním vozem a třinácticentimetrovou čepelí nože.

Prostě a jednoduše, tato planeta je již malá na současný počet obyvatel. Narůstají počty lidí, kteří jsou různě duševně narušení a čas od času zákonitě dochází k podobným excesům. Tohle není jejich obhajoba nebo chápání jejich činů. Je to prosté konstatování faktu a reality. A žádné přísnější zákony a nařízení jim v jejich šílených činech nejsou sto zabránit. Pouze se nám ostatním, opět o něco pevněji sevře svěrací kazajka.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
  1. whitegolfer permalink
    Leden 1, 2013 12:57

    Smutný je, že nějaký pako v tamějším tisku uveřejnilo po tom masakru mapku s počtem registrovaných vlastníků zbraní. :-/

  2. Orel permalink
    Prosinec 21, 2012 02:30

    Tak, tak. K masakrům dětí ve školách dochází i v Čínské lidové republice, což není země, kde by se dala koupit střelná zbraň na každém rohu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: