Skip to content

Sokrates k demokracii

Říjen 5, 2012
by

„Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.“

Reklamy
komentářů 11 leave one →
 1. Andreos permalink
  Listopad 16, 2012 17:47

  Zajímavé video k tématu:

  Dá se s ním vcelku souhlasit. Ovšem jedna zásadní výhrada: úpadek starého Řecka a Říma byl způsoben primárně rasovým mníšením a ne demokracií, jak je zde uvedeno. (I když k úpadku v konečné fázi mohla jako sekundární vliv přispět.)

 2. Andreos permalink
  Říjen 16, 2012 19:54

  Lukáš
  Na nějaké masové hnutí nebo megalomanské plány zachránit nás ještě jako celek už také nevěřím. Proto také mluvím o nutnosti separatismu přesvědčených, v budioucnu snad nějakých bílých komunitách, survivalismu apod.

 3. Říjen 16, 2012 18:42

  Možná se to vydaří teď, omylem jsem tam vložil celý playlist..

 4. Říjen 16, 2012 18:40

  Omlouvám se, špatně jsem minule zkopíroval odkaz, chtěl jsem vložit tuto přednášku:

  Místo toho jsem vložil jednu fašounkou písničku, ale ostatně na tom není nic špatného 8-). Jinak s Andreosem v lecčems souhlasím. Nicméně si nemyslím, že bychom v našich podmínkách mohli vytvořit politické uskupení zaměřené na rasu. To, že každý nesnáší Cigoše, že panuje ve společnosti odpor k cizincům neznačí, že by takové uskupení mělo úspěch…

 5. Andreos permalink
  Říjen 16, 2012 12:27

  Ještě zde: http://www.nechtenasbyt.cz/?page=clanek&id=114
  A ohledně těch mešit viz tento rozhovor s jedním z kandidátů – 7. otázka odzdola:
  http://www.svobodni.cz/media/clanky/1586-jiri-panek-odpovedi-kandidata-do-senatu-pro-kohovoliteu/

 6. Andreos permalink
  Říjen 16, 2012 12:22

  Lukáš
  Někteří ze stran Svobodných ale pokud vím poněkud koketují s možností omezení demokracie ve smyslu omezení všeobecného hlasovacího práva. Asi si uvědomují, že omezit bující daně, přerozdělování, sociální dávky a byrokracii je v systému neomezené demokracie takřka nemožné
  I to je jeden z důvodů, proč jsem jeden čas uvažoval, že bych je volil jako nejmenší zlo. Pozitivně jsem na nich vnímal i i jakési pronárodní a prozápadní cítění, snahu o omezení imigrace, liberalizaci ekonomiky a odmítnutí nesmyslů jako biopaliva nebo zákazy žárovek.
  Nakonec jsem si ale řekl, že je volit nebudu, protože v něčem se s nimi člověk, který stojí o záchranu bílé rasy, může shodnout jen stěží. Jednak jsou to oni naivní „prozápadní“ individualističtí a barvoslepí univerzalisté, kteří nechápou, že Západní civilizace je jedinečný výtvor specifické bělošské inteligence, kreativity a mentality. Pro ně je lidstvo jen skupinou jednotlivců a příslušnost ke kultuře e pro ně otázkou svobodné volby, což je ale nesmysl; to s rasou a vrozenými dispozicemi dost souvisí.
  Nějaké skupinové dělení dle ras tedy kvůli svému individualismu odmítají – což je ovšem dělení naprosto zásadní.
  Taky kvůli svému liberalismu odmítají věci jako snahu o zastavení poklesu porodnosti, míšení a dysgenického procesu u bílé rasy – jelikož to je pro ně „nepřijatelné sociální inženýrství“. Zásadní věci týkající se našeho přežití tedy položili jako oběť na oltář své ideologie.
  A nakonec, v něčem to s tím liberalismem přehánění i pokud jde o kulturu – například jim asi nevadí výstavba mešit u nás.
  Takže jejich volba mnou nakonec nepřichází v úvahu

 7. Říjen 12, 2012 18:57

  Co víc napsat, vše je jasně řečeno. Jen můžu dodat tento příspěvek (ten začátek není nijak záživný, ale pak říká celkem zajímavé věci):

  Aniž bych horlivě podporoval Petra Macha a stranu svobodných, tak musím říci, že to, co on prosazuje jako škrty a možné úspory, to není možné provést v demokracii. Je tolik věcí, které se demokraticky nevyřeší, nikdy! Svobodný, autoritativně řízený systém má spíše tendence zavést pořádek ve státě. Potíž je v tom, že různí liberálové a zvláště pak strana svobodných neustále naléhá na demokracii. Nikoli na svobodu, ale na demokracii! Tak proč jim současný stav vadí?

  A mimochodem, pokud sledujete současné dění, vše nahrává do karet komoušům…

 8. Whitegolfer permalink
  Říjen 9, 2012 14:53

  Víc než tahle pseudodemokracie bych uvítal režim, jenž by z části byl vedený a kontrolovaný státem a z části podnikatelská sféra.

 9. Weisthor permalink
  Říjen 6, 2012 22:08

  Jednoduše demokracie je utopie, blbost. Nefungovala a z pricipu nikdy fungovat nemůže.
  Ovšem tahle chimera o „dokonalé“ společnosti bude vyhnívat ještě dlouho, neb dialektické tvrzení demokracie vs. totalita ma v myslích ovčanu příliš hluboké kořeny.

 10. antidemokrat permalink
  Říjen 5, 2012 14:51

  „Definujeme-li demokracii jako samovládu lidu, dojdeme k něčemu, co je naprosto nemožné. Jedni a tíž lidé nemohou být současně vládci a ovládanými. Dle Aristotela jedna a táž bytost nemůže aktivně jednat a současně být podřízena moci. Je zde vztah, který nutně předpokládá přítomnost dvou pólů; není možné, aby existovali ovládaní, chybějí-li vládci (i vládci jakkoliv nelegitimní).
  Ti, kteří vládnou v moderním světě, namlouvají lidu, že si vládne sám. A lid se o tom s radostí nechává přesvědčit, neboť mu to lichotí a není schopen si uvědomit, že je to nemožné.“

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: