Skip to content

Nevinnost muslimů a rouhačství

Říjen 1, 2012
by

Jiný kraj, jiný mrav. Toto rčení platí odnepaměti a navzdory globalistickým  tendencím současného světa bude platit i nadále, dokud budou na světě existovat různorodé národy a kultury.  Snad tomu takto zůstane co nejdéle. A tak zatímco v muslimských zemích se aktuálně demonstruje proti filmečku Nevinnost muslimů, státy zvoucí se jako demokratické jej sice kritizují, ale odvolávají se na svobodu projevu, která prý patří k tradiční hodnotě evropské civilizace. Touto hodnotou se však začala stávat  až po osvícenské sekularizaci, která  omezila totalitní vliv církví. Ovšem patrně jen proto, aby se šlechta nemusela o moc nad poddanými s nikým dělit. I ta dnešní opěvovaná evropská demokracie je stále příliš sešněrovaná politickou korektností a její praktiky se příliš neliší od praktik kritizovaných autoritářských režimů. Posuďte sami.

Naše domácí represivní složky  analyzují fotografie a videa z různých protirežimních demonstrací či dokonce festivalů tipu Masters of Rock (!) , zda se na nich nevyskytují jedinci s podezřelým nápisem na triku či tetováním, jenž by se tak mohli dopustit podpory něčeho vůči někomu. A podobně, v zahraničí, konkrétně Egyptě, zase stačí veřejně roztrhat bibli a již vám hrozí vězení. Může za to tamní zákon, který zapovídá  rouhačství vůči náboženstvím. Samozřejmě primárně vůči islámu. Nemusíme však pro podobné příklady chodit až do Afriky. Po nafouklé bublině s „vystoupením“ skupiny Pussy Riot v pravoslavném chrámu se i v nedalekém Rusku objevují hlasy volající po přijetí zákona proti rouhačství, jak tomu bylo za báťušky cara. V zákoně navrhované tresty za hanobení víry jsou až tři roky odnětí svobody, pokuta v přepočtu 190 000 Kč a 200 hodin veřejně prospěšných prací.  Za zneuctění svatyň až pět let vězení, pokuta 310 000 Kč a až 400 hodin veřejných prací.

Jako by se vracela doba, kdy byly určité názory nezpochybnitelné a jediné správné. Ani dnes  o některých nelze volně  diskutovat, přičemž je popírat znamená přímo  rouhačství, které zasluhuje trest. Je pak jedno, zda se jedná o víru v několikamilionovou cifru nebo zpochybňování dogmatu náboženského. Politická korektnost i snaha náboženských organizací  o vliv na chod státu mají stejný základ v přesvědčení o nedotknutelnosti a jedinečnosti svého přesvědčení. Víra si zasluhuje respekt, neměl by se však  vynucovat pod hrozbou nějakého trestu.

V Evropě se tedy raději starejme o své problémy a nestrkejme nos do blízkovýchodní politiky či náboženství.  My žijeme zde a oni  tam. Respektujme jejich hodnoty, ale tam, kde jsou tradičními ,v místě jejich vzniku, ne u nás, kde my uznáváme své. Protože oni žijí v jiném kraji a uznávají jiné mravy a také logicky pohlíží odlišně na naše zvyky a vnímání.  V této souvislosti si vzpomínám, jak mi jedna Rumunka vykládala o rozhovoru s kamarádem muslimem. Říkal jí, že nechápe, jak křesťané mohou jít např. na veřejné toalety a ve stejných botách poté vstoupit do kostela, aniž by to vnímali jako pohanu svatostánku svého Boha. Pravdou je,  že klasický křesťan tímto způsobem vůbec neuvažuje.

A tak zatímco v Evropě  by se běžní lidé, ale jistě ani vlažní křesťané , nepozastavili nad karikaturami Ježíše či filmem Ježíše zesměšňujícího , v islámských zemích vyvolalo po všech stránkách ubohé dílko s rysy křesťanské agitky, jakým bezpochyby film Nevinnost muslimů je, přímo masové  pozdvižení. Přitom křesťané nemají muslimům co vyčítat. Jistě by bylo možné natočit film o počátcích křesťanství, životě papežů či dějinách církve, kde by představitelé tohoto náboženství v páchání špatností  ve jménu Božím za muslimy v ničem nezaostávali. Křesťanství, islám i judaismus obecně sdílí stejné kulturní kořeny ale v dějinách také dostatečně prokázaly svůj totalitní charakter, vycházející z monoteistického konceptu jediného pravého Boha, vylučujícího právo na odlišný názor. Pikantní tedy je, že tento  islám očerňující čtvrthodinový klip Nevinnost muslimů, sestříhaný z filmu Desert Warrior (Pouštní válečník), natočil právě koptský křesťan, a to z peněžní podpory židovských sponzorů.

Většina z demonstrujících přívrženců islámu snímek Nevinnost muslimů patrně sama ani neviděla, přesto proti němu vehementně brojí. Stejně tak jako věřící ovce jiných náboženství, které se nechají svést k určitému názoru či akci svými pastýři. A ať jde o pastýře na kostelních kazatelnách či pastýře  za řečnickými pultíky politických stran – všichni chtějí jen poslušné a nemyslící ovce. Být tedy v dnešní době politické korektnosti individualitou tedy vyžaduje stejně jako za středověku stát se „kacířem“ – tj. člověkem používajícím svou hlavu a naslouchajícím vlastní  rozum. Abyste si tedy konkrétně v případě Nevinnosti muslimů mohli udělat svůj úsudek, naleznete odkaz na tento snímek s námi připravenými českými titulky zde: http://www.uloz.to/xtFGpHJ/nevinnost-muslimu-innocence-of-muslims-2012-cz-titulky-zip

Reklamy
komentářů 8 leave one →
 1. Koukol permalink
  Říjen 9, 2012 14:42

  Myslím, že je to jasné: křesťanství můžete kritizovat v Evropě bez následků, ale zkuste (opět) veřejně karikovat Muhamada… Dostali jsme se do dost divné situce: křesťanství se vrací ke středověkým hodnotám, ale věřící odpadají. Islám nabírá na síle, ale ten není možné včlenit do evropské kultury.

 2. B.S. permalink
  Říjen 6, 2012 23:11

  To Weisthor : Tak nevim, jestli nějaká „svatyně“ lovců lebek, lidožroutů, Aztéků, či dalších patologických pseudo náboženských kultů manifestujících osobnostní defekty a deviace zůčastněných ctitelů zsluhuje byť jen formální respekt a úctu.
  Nebo jinak, pokud jsi křesťan, Satanistická svatyně praktikující lidskou oběť, ti bude posvátným nedotknutelným územím?

 3. Weisthor permalink
  Říjen 6, 2012 22:04

  Poněkud si v tom článku protiřečíš. Nechť se ti protiví monoteistická naboženství,ale nelze tolerovat zneuctění posvátných míst! Zrovna případ pussy riot(či jak se ty krávy jmenují) je jasný příklad zneuctění posvátného místa a náboženského cítěni. Chtěl bych vidět odvahu těch pipin v jiném případě. Mohly by to třeba zkusit v synagoze :-))))
  Ten film je jasná provokace, jež má eskalovat náboženskou nesnášenlivost- kdo za tím stojí je naprosto jasné.

 4. Pagan permalink
  Říjen 4, 2012 20:31

  Wolf -Tak dobře.Jinak článek dobrej.Já říkám,že diskuse o politice a náboženství se nikdy nevyvine dobře.Ale to bych nemohl napsat nic :D

 5. přichází Islám permalink
  Říjen 3, 2012 23:26

  Spodní půlkruh arabského -nun- přesně zapadá do horního půlkruhu sanskrtského -na- a středové body mohou splynout v jeden- stejně jako náš cyklus začal, tak patrně i skončí. Řekl bych, že je to nevyhnutelné. :-) Viděli jste náměstí Tahrír v oněch revolučních dnech ? Ta symbolika byla úžasná.

 6. B.S. permalink
  Říjen 2, 2012 20:19

  Další Sionistická provokace, která ušlechtilé nevinné muslimy nepravdivě očerňuje z typicky islámské zhovadilosti…

  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/280382-tunisti-policiste-znasilnili-zenu-pak-ji-obvinili-
  z-nemravnosti.html

 7. Wolf permalink
  Říjen 1, 2012 22:35

  Ne, Pagane, já tu komentáře v podstatě nečtu. Patří již k zdejšímu koloritu, že pokud tu někdo začne diskutovat, dřív nebo později se to zvrhne v hádky a urážení, takže by to byla ztráta času.Úvahu inspiroval onen film a popsané události.

 8. Pagan permalink
  Říjen 1, 2012 22:12

  Nenapsali jste ten článek náhodou,jako takovou reakci na moje komenty?Ptám se jen tak.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: