Skip to content

Pád iluzí

Červen 25, 2012
tags:
by

dagazV tento čas, kdy se pomalu chýlí ke konci vláda runy Dagaz, která znamená den, se nám mnohé může jevit v denním světle jiné než v noci. Obrysy věcí skryté milosrdnou tmou náhle nabývají jiných tvarů a objevují se často vystaveny nemilosrdné pravdě. Denní světlo se také podílí na růstu a vývinu většiny živočichů a rostlin. Denní světlo znamená život a vývoj. V tento čas je také vhodné se zamyslet nad směřováním naší země a společnosti. Zůstane zde něco smysluplného k předání dalším generacím? Při letmém pohledu kolem sebe se stávám čím dál větším skeptikem a budoucnost vidím zahalenou do hávu občanských válek a nepokojů. Jinak totiž nikdy nedojde ke změnám, které by znovu pročistily ovzduší. Politické zřízení tlačí lidi stále níž a níž a až je srazí na skutečné dno, kdy nebudou mít co ztratit, může dojít a také pravděpodobně dojde k eskalaci násilností směřovaných proti státnímu zřízení. Je smutné, že zřejmě až tehdy se lidé vzchopí a pochopí, jak prozatím žili v iluzích o lepších zítřcích.

Dalo by se namítnout, že jde o vizi štvavou až šílenou, ale při pozorování vývoje společnosti si myslím, že jde o vizi vycházející z reality. Spousty lidí již mají dost současného systému, rádoby demokracie, která spočívá v tom, že u koryta se střídají stále tíž neschopní a povětšinou zkorumpovaní politici. Spousty lidí odmítají současný konzumní styl života a závody v hromadění majetku. Spousty lidí se navracejí  k duchovnímu odkazu dávných předků, který vchází z dob, kdy ještě člověk rozuměl Matce zemi a ctil její zákony, kterými se také řídil. Ne jako dnes, kdy všichni máme prý stejná práva a jsme si i prý stejně rovni. Ve skutečnosti tohle nikdy neplatilo ani neplatí, od dob globalizování společnosti jsou pouze rovní a rovnější. A ti úplně nejrovnější pouze udržují ostatní v nevědomosti a poddanství těmito frázemi o demokracii a rovnosti. Přelidněnost planety také na optimismu nepřidává. Každou vteřinou je nás víc a víc a nejvyšší porodnost je kupodivu v zemích s největšími hospodářskými problémy a největší chudobou. Lidský rod jako celek, zřejmě totálně ztratil pud sebezáchovy na rozdíl většiny zvířat, která v čase nepříznivém pro smečku potlačují své rozmnožovací pudy. Pouze člověk žije v jakési iluzi o právu na život pro každého a v každý čas. To, že země tím trpí, už jaksi nebere v potaz. Země není nevyčerpatelná ani se nedá neustále nafukovat, jak se zřejmě mnozí domnívají. A země se umí a bude bránit…

Máme vůbec co zanechat našim potomkům? Kromě zničené přírody, krajiny poseté odpornými satelitními městečky a vše univerzální lásky a multikulturní společnosti, která se začíná pomalu pronikat i do naší země? Multikulturalismus, mající za cíl jedinou věc, a totiž úplnou anihilaci původních národů Evropy. Mající za cíl jednolitou masu obyvatel světa, která bude všude vypadat stejně. Zvyky původních národů a kultů se rozmělní pod nánosem jiných kultur a bude vytvořena nová celosvětová kultura, kultura totálního konzumu. Přiznám se, že při pohledu například na Mongolce, příslušníky kdysi hrdého národa, mě zachvacuje velký smutek. Smutek nad tím, že odhazují zbytky své hrdosti, své tradice a snaží se žít evropský styl života se všemi sračkami, co k němu patří. Přitom ve své zemi stále ještě mají podmínky ke starému stylu života. Ten jim ovšem již zřejmě nevyhovuje. Totéž bychom mohli říci i o jiných skupinách přistěhovalců. Proč se nesnaží ve své zemi vytvořit podmínky pro lepší život? Proč nezůstanou v zemi předků a nesnaží se navázat na jejich odkaz vytvořením lepšího či nového státu či země. Utíkat je většinou vždy snazší. Nechápu to a nerozumím tomu, to říkám z pozice člověka, který je až příliš svázán se svou zemí ve smyslu krve a půdy. Možná se nacházíme v nové fázi stěhování národů a za stovky let se o tom bude psát v učebnicích, pokud tedy lidstvo nevyhyne. V dávných dobách kmeny válčily o svá území, chránily své domovy před nájezdníky a vetřelci. Byla to naprosto běžná věc. Dnes je již lidstvo zdegenerované a pod propagandou stejných práv pro všechny se řítí do slepé uličky. Je nám předhazována teze, že dávné kmeny neznaly rasismus a podobné předsudky. V kontextu tehdejší doby je to samozřejmě pravda, ovšem doba se trochu změnila a Evropa je doslova zaplavována lidskou vlnou z třetího světa, jejímuž náporu bychom se měli začít bránit dřív, než bude pozdě. Myslím, že dít se tohle v dávných dobách, předkové by se velmi urputně bránili a tekly by potoky krve. Nemá a nemělo to nikdy nic společného s rasismem. Ani v dobách dávných, ani v době dnešní. Chtít chránit zem, ve které žiji a ve které žili mí předkové před pronikáním cizích a jiných kultur není přece žádným zločinem. Měla by to spíše být povinnost všech, kteří jsou s touto zemí spjati. Ovšem žel bohům, spousta lidí má již vymyté mozky touto globální propagandou a přijímají vše cizí bezmála jako svátost. Netvrdím, že vše cizí je špatné, ale většina z této přílivové vlny nemá hlubší charakter a jde o pouhé vymývání mozků. Naše vlastní kultura je zašlapávána do země a za vzor jsou přijímány globální splašky. Jsme na tom skutečně tak špatně, co se týče kultury, vědy, umění či sportu?

Opravdu již nemáme sami sobě a světu co nabídnout? A proto musíme slepě přejímat cizí vzory, názory a uctívat nejnovější idiotské trendy?!

Tento národ byl žel bohům dost zdevastován minulým režimem a režim současný, podle mého názoru tohle dílo zkázy hodlá dokonat, dovršit a navěky zpečetit. Vezměme si například nyní aktuální „církevní restituce“. Poslanecká sněmovna a vláda, která po většinu roku není schopná projednat kloudnou věc, natož ji přijmout, je nyní v této kauze odhodlána sněmovat denně do půlnoci i přes prázdniny. Není to zvláštní náhoda? Ve státě, kde se ke křesťanským církvím hlásí stále méně občanů je to přinejmenším podivné. Vláda spíše slouží jiným zájmům a zájem na prosperitě občanů a státu to určitě nebude. A současný kardinál, koná pro katolickou církev medvědí službu, viz jeho poslední prohlášení pro média o tom, že by se lidé divili, kdyby shlédli výplatní pásky většiny prelátů. No myslím, že by se mnozí z nás skutečně velmi, velmi divili a nevěděli, zda plakat či zuřit v bezmocném hněvu. Pokud bychom přistoupili na katolické teze o Bohu a Ďáblu, nebi a peklu, v tom případě většina katolíků oddaně slouží Satanovi, aniž si to sami uvědomují. Satan má rád tyhle hry, je to přece mistr lží a převleků…

Je tedy nějaká šance zanechat příštím generacím něco smysluplného a následováníhodného? Šance a naděje umírá poslední. Jen by to chtělo, aby se lidé více zamýšleli nad svým přístupem k životu i sobě samým i ke společnosti kolem sebe, méně egoismu a více snahy něco pozitivně změnit. Změnit společnými silami, neboť jednotlivec sám nic nezmůže, ale více sil již může dokázat velké věci. Byl bych nerad, kdyby se časem naplnili mé vize ze začátku článku o občanských válkách. Je ještě stále čas tomu předejít.

Reklamy
komentářů 15 leave one →
 1. pepke permalink
  Srpen 26, 2012 18:24

  Chce to uzavrit s zidama a pak uz si poradek udelaji lidi sami. Nikdo neni uplne hloupej, ale stokrat opakovana lez se stava pravdou! Hlavne si drzet cisteho ducha a nepodlehat propagande TV atd. a zbytecne na sebe negativne neupozornovat. Jedine silna strana ziduprosta nas muze spasit a to jedine jejich democrashtickymy volbami. Vzdyt to neradstvo by bylo schopne do lidi i strilet aby si zachranily koryta a vladu. Vzpomenme na 31.1.1933 po tom Nemecko zacalo stavet dalnice a stalo se prumyslovou velmoci. Chce to vyvolat krizi a oni uz se pak demousi poperou mezi sebou jak dlouho to bude apatycky obcan snaset je uz jina otazka (20 a 20 je 40)a 20 je 60 ale myslim ze i posledni Svejk na to nakonec prijde. Zdravim vsechny Nashledanou

 2. Červenec 23, 2012 14:30

  Podle mne asi ano :D

 3. Pagan permalink
  Červenec 21, 2012 23:40

  Taková „technická myšlenka“ mě napadla.Není lepší,aby lidstvo vymřelo?

 4. Asgard permalink
  Červenec 18, 2012 21:16

  Lukáš
  Zdravím Tě, pamatováka máš dobrého, jen tu první reklamačku na Avatara jsem nedával já, ale skutečně na to v diskusi někdo před nedávnem upozorňoval (taky si to vybavuji).
  Ad multikulťák- i potřebnost zahr. kvalifikované síly se dá rozbít argumentačně, jen to chce na sobě pracovat, načítat (viz argumentace Andreose) a hlavně se nenechat „nasrat“, protože nejen, že se nic nezmění, ale jen dokazuješ „protivníkovi“ emoční nevyrovnanost. Že má někdo zánik evropské civilizace na háku je smutná věc, ale ber to tak, že ty máš svědomí čisté a snažíš se tento stav zlepšit. Pokud slušné, odpovědné a pracovité lidi s antimultikulturním cítěním bude možné počítat prsty na rukou, půjde o opravdový zánik.
  Ad černoška. Je to otázka vkusu a sexuální přitažlivosti. Jinak máš pravdu, že vyspělý člověk by měl mít i sexuální vášně pod kontrolou a navíc hrozí spousta nemocí. S těmi potomky to vidím podobně, důležité je, jaké názorové základy jim předáš, jaká autorita pro ně budeš, aby tě brali, poněvadž masmediální masáž je silný konkurent. Prostě jedna věc je identita a vlastní odpovědnost za děti které máš s partnerem (míšenci identitu ztrácejí a v tomto jsou rozpolcení -na toto jsem já v reakci narážel s poznámkou, že samotný sexuální akt není až taková tragédie).

 5. Červenec 8, 2012 03:28

  Asgard: tak jako určitě. I člověk s multikulturním postojem občas naslouchá. Dokonce jeden multikulťák uznal, že masová imigrace Evropu ničí! Přesto si mektá stále tu svou o tom, proč by mělo být špatné k nám vpouštět kvalifikované a pro náš trh „potřebné“ jedince. A vysvětlovat někomu, že hrozí zánik naší civilizace i rasy, když je mu to úplně jedno – to je házení hrachu na zeď. Člověk odchází pak akorát nasraný. Ale jinak s tebou souhlasím.

  „Jinak v sexu se sympatickou a hezkou černoškou nevidím zase až takový problém, což by člověk s takovým Avatarem měl chápat (pozn. neuvažuješ o změně?, mohli by ti pak někteří naslouchat více),..“

  Hmmm. Popravdě, mě černošky nepřitahují. A problém v tom vidím! Kdyby byla větší porodnost mezi bělochy, nebyl by ani ten Arabák problém, ale takhle nám hrozí zánik. A kdyby šlo jen o sex? A kde budeme dál ustupovat? Já sám nemám problém se bavit s barevným. Necítím k jedinci nenávist. Velký problém by nastal, kdybych jednou, až budu mít potomky zjistil, že se třeba moje dcera tahá s barevným. Ale ty bys to možná chápal, když by šlo jen o sex ;-), to ve mně by se probudil psychopat a rychle bych tomu zabránil!

  Jen nevím, jak jsi z mého pornofašistického Avataru odvodil, že něco takového schvaluji. Ale když už sis dal tu práci to napsat do diskuse podruhé, tak jsem si ho změnil na malinko vkusnější ;). S tímhle mi budou naslouchat davy! :-D

 6. Asgard permalink
  Červenec 5, 2012 21:10

  Lukáš
  I člověk s multikulti postojem ti bude naslouchat, pokud budeš mít kvallitní argumenty. Ti co jsou lhostejní či se nechtějí postavit slušně podloženému argumentu ber jako ignoranty či odpad. Jinak v sexu se sympatickou a hezkou černoškou nevidím zase až takový problém, což by člověk s takovým Avatarem měl chápat (pozn. neuvažuješ o změně?, mohli by ti pak někteří naslouchat více), pokud tedy není jedinec na sexu závislý. Problémem je přece skutečnost, že někdo zapomene na svou identitu a odpovědnost ke svým potomkům, potažmo i předkům. Některé myšlenky skutečně nelze prezentovat bez přípravy. Člověka považuji spíše za bytost rozpolcenou mezi ratio a emoce (emoce nesměšuj s instinkty), individuálně v různém poměru. O SS mám jiné zprávy, byla to možnost patřit k elitě, mít pěknou uniformu, větší příděly, používat ty nejlepší zbraně své doby a následně po vyhrané válce ze svých zásluh profitovat. Patřit k uznávané elitě, která může změnit svět k lepšímu. Idea vůle, kamarádství a pospolitosti, která se projevila zejména ke konci války, kdy už nebojovali za Vůdce, ale přežití sebe a kamarádů. To byly pohnutky tehdejšího mladého člověka ke vstupu do německých SS. Jinak máš pravdu, emocemi můžeš působit na limbický systém, který je nadřazen korovým funkcím. Na elitu (tím myslím mimo jiných charakteristik racionální jedince, kteří mají emoce pod kontrolou a umějí s nimi pracovat) je třeba hlavně argumentů. Samozřejmě, obecně je možno argumenty emocionálně vhodně podbarvit, kvůli vyšší účinnosti. Jen okrajově, co se týče ovlivnění limbického systému, mrkni se na psychowalkmen, může ti pomoci při studiu.

 7. Červenec 5, 2012 18:29

  Když na někoho budeš působit každý den, můžeš změnit jeho přesvědčení. Nebo by stačilo mu mezi nedůležitými věcmi, jen tak náhodou, říci, že multikultura je špatná. Prostě působit na podvědomí

 8. JeŠance? permalink
  Červenec 4, 2012 01:30

  Lidi jdou oslovit, jen se to musí umět. Reklama i politici to evidentně umí, stejně jako spisovatelé, režiséři, herci, zpěváci, sportovci atd. Jak napsal Lukáš, je to o emocích. Jenže jako nikdy nepostaví auto osoba, která řekne „jak postavit auto? to nejde“, tak taky nikdy neosloví lidi autor článku, který v něm napíše něco ve smyslu „jak oslovit lidi? to nejde“ a čeká na zázrak.
  Čekat na nějaký zázrak občanský války je totální blbost. Je blbost věřit tomu, že po válce se dostanou k moci altruističtí filozofové a moudří intelektuálové a ne ta nejbestiálnější zvěř, co pozabíjela chladnokrevně každého, kdo jí stál v cestě k moci a penězům.
  Prozápadní žvanílci tady v Čechách si taky mnuli ruce s výhledem na pád nacismu. Pak přišli rudý gardy a lidový soudy a prozápadní žvanílek najednou viděl, že bude vládnout bolševismus a že jeho prozápadní odboj za války byl k hovnu.
  Tohle vystřízlivění čeká i naše intelektuální pronárodní žvanílky, co nadšeně vyhlížejí občanskou válku jako nějakou poslední spásu. Občanské války a nepokoje totiž vyvolává ten, kdo má už slušně nakradeno, chce se dostat ke korytu a má slíbenou silnou podporu ze zahraničí. Ne Franta Vocásek ze slévárny. My můžeme maximálně zvát na odborářský emotivní divadelní demošky v režii ČSSD, která má nakradeno a která se chce dostat k moci a která předákům odborářů ráda zaplatí penězma v krabicích od vína za ty komedie tolik, že pak můžou chlapci nosit hodinky za 120 000kč. tak se dělají „revoluce“…Véna by mohl povídat, jak se žilo z měsíční gáže ze západu a jak se „úplně náhodou“ připletl na Národní třídu a stal prezidentem.
  Hoši! Kurva! Trochu používat tu hlavu..

 9. Červenec 3, 2012 03:45

  Dobrý článek!!!

  Nechci šířit negativismus, ale ke komu mluvit? K těm, co mají jednoznačně systémový a multikulturní postoj? K lhostejné většině, která bude stejně lhostejná i po tom, co řeknu svůj názor? Člověku, co mi v putice vypráví o užásném sexu s černoškou, mám vykládat o škodlivosti multikultury pro naši kulturu i rasu?

  Spoustu myšlenek a názorů, co bych někdy řekl rád nahlas, neřeknu, neboť to nikomu z mých řad nepomůže a ze mě to udělá exota. Chtěl jsem napsat už pod článkem Andreose drobný komentář. On si představuje, že racionálními argumenty přesvědčí o své pravdě spousty lidí. Lidi jsou zvířata a jsou ovlivňováni emocemi. Iracionalita je člověku bližší. A přesvědčil jsem se o tom mnohokrát! Když jsem řekl nahlas desítky důvodů, proč si nevážím Václava Havla (aniž bych použil slovo zmrd), tak jsem se nesetkal s racionálními protiargumety (spíše s histerií). Stejně jako jsem se za celou dobu své existence málokdy setkal s racionálním vysvětlením, proč ti určití jedinci oslavují Hitlera a nacismus. Když jsem četl, co kdysi přitahovalo lidi do SS, opět to byly iracionální síly. Povětšinou vnější podoba a symbolika působící na emoce a city lidí. Ať se někomu líbí nebo ne, tak v tom byli Němci svého času mistři! Dodnes pouhé symboly nacismu spolu s obrazy vyrovnaných a hrdě se tvářících SSmanů mohou přitahovat mladé lidi. Naproti tomu prohlídky koncentráků (ať už tam holokaustový dědula kecá cokoliv) jsou taktéž dělány tak, aby působily co nejvíce na emoce. To nemluvě o tom, že mladý lidi ke skinheads a jiným organizacím přivedla povětšinou hudba ;-). Mám občas dojem, že pisálkové jako já, co občas něco napíšou do diskuze jsou k hovnu. Lidé, kterým intelektuálové a žvanilové nepřičítají žádný význam, udělají možná nejvíce!

  Pokud bych aktivismus směroval někam, tak k ovlivňování emocí. A bezpochyby k i k (mírnému) zastrašování opozice. Ale spíše individuálně, než skupinově. Spíše anonymně, než s velkohubým egoismem, jak jsem jim to natřel…

 10. Whitegolfer permalink
  Červen 26, 2012 20:41

  Myslič: To náhodou dělám! Už jsem za to dostal v práci přízvisko „Popírač“ :-)) Mocní bohové s náma! ;-)

 11. Červen 26, 2012 20:19

  Whitegolfer: Ale není nás málo. Ono to jde. Stačí opravdu mluvit k lidem.

 12. Whitegolfer permalink
  Červen 26, 2012 20:13

  Thorilgs: Tento přístup se mi líbí, jen je „nás“ nějak málo… ;-(

 13. Thorilgs permalink
  Červen 26, 2012 18:20

  Výborný článek,opravdu hluboce smekám!!!
  A k Whitegolferovi vím řešení- a tím je Pronárodní aktivismus-oslovovat mladé lidi na ulici a říkat jim pravdu o tom co se děje rozdávat letáky a prostě Ukázat lidem opravdovou tvář tohoto světa a věřte i kdyby jen 10 lidí ze 100 ze sebou začalo něco dělat byl by to velký úspěch a věřte funguje to!!Samozřejmě vždy se najde člověk co bude brlblat a nadávat že pár lidí nic nezmuže ale kdyby takto uvažoval každej tak je to uplně v hajz.u .. a vždy se začíná od malé skupinky až k davu..a pokud lidi nebudou jen brblat u piva a opravdu začnou něco dělat tak se určitě něco změní!!!

 14. Michal permalink
  Červen 26, 2012 18:00

  Autor článkem uhodil hřebíček na hlavičku a vzhledem k tomu, že nevolá po krvi (resp. vytváření militantních bojůvek) má mou podporu.

  Řešení je nasnadě: Zvednout zadek a dát u voleb přednost alternativám před zavedenými politickými stranami. Vybírat vylučovací metodou nové tváře s přijatelným programem.

  Evropského člověka charakterizuje: Individualizmus (nechápat jako anarchii!), tvořivost, láska ke svobodě a přírodě. Právě tyto vlastnosti mají potenciál zlomit politkorektní tyranii a právě myšlenky, které za těmito vlastnostmi stojí má smysl podporovat na politické scéně.

  Vím minimálně o dvou stranách, které právě tyto myšlenky prosazují v praxi. Nicméně nechci nikoho ovlivnovat. Budu jen rád, když se tu rozproudí diskuze – jít k volbám, koho volit a proč.

 15. Whitegolfer permalink
  Červen 26, 2012 12:47

  Tome: Ok. Máš recht! A máš i návrh nějakého řešení? :-/

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: