Skip to content

Příklon ke křesťanství neznamená návrat k tradicím

Červen 14, 2012
by

Někteří lidé sklouzávají k omylu, že křesťanství je nositelem evropských tradic, stylu života a může se stát hradbou vůči pronikaní cizorodých prvků do naší kultury. Jedná se však o zásadní omyl, kdy naopak semitskou mentalitou prostoupené křesťanství se stalo počátkem úpadku, a to i přes určitá vzepětí, ke kterým zdánlivě jeho vlivem došlo.

Již při prvotním pronikání byli následníci Krista postaveni před zásadní volbu. Zůstat vysloveně židovskou sektou prorůstající jejich diasporami, nebo expandovat prostřednictvím šíření mezi pohany. Vybrali si druhou cestu, což však znamenalo vzdát se části svého blízkovýchodního já a přejímat prvky dřívější evropské kultury. Církevní hodnostáři poté v různé míře v zájmu ujmutí se vlády nad Evropou zapracovali do své víry mnoho původních zvyků, svátků a obyčejů, přičemž samozřejmě i dřívější rodová mentalita nezmizela sama od sebe a výrazně se promítla do postupně dominující víry. V okamžiku převahy zbytek dokončily nemilosrdné křížové výpravy vůči zbývajícím pohanským enklávám.

Křesťanství tudíž pouze překrylo něco mnohem staršího. Víru, která vyrůstala z přírodních zákonů a dominovala nejen starému kontinentu tisíce let. Křesťanství vytvořilo pouze slupku na dřívějším základu, tato však bytněla a stále více jedem vycházejícím z asijského despotizmu rozežírala pevné kořeny, na níž stojí evropská civilizace. Proto jsme po celou dobu existence této víry v Evropě svědky spousty herezí, pokusů o reformaci a tedy zachování stále přežívajícího původního archetypu. To jsou však marné a bláhové snahy o reformu něčeho, co nelze napravit. Křesťanství je nutno zcela zavrhnout a co nejvíce urychlit jeho umírání.

Současný (dříve tomu nebylo možné vzhledem k inkvizici atd.) vzrůstající „atheismus“ není způsoben odmítáním víry jako takové, nýbrž odvržením náboženství cizího evropské mentalitě. Lidé čekají na něco nového, jim blízkého, což teprve musí v současné době duchovního chaosu vykrystalizovat. Elita kléru si konec dominance v Evropě zřejmě uvědomuje, a proto přesouvá své aktivity do Afriky či Jižní Ameriky (Proč je křesťanství mnohem silnější u „jižněji“ položených národů, a to i  v rámci Evropy?). Nyní je již jen otázkou, kolik škody se pánbičkářům před svým odchodem (nahrazením) podaří ještě napáchat.

Nabízí se totiž otázka, jestli by demograficky pozměněná Evropa nebyla vůči křesťanství přívětivější. Hotentot nadšeně přijímající apoštolské učení ve své domovině tomu jistě rád učiní i v Evropě. Rovněž jsme svědky pro církev ještě před pár desítkami let věci nevídané, kdy jako jeden z prvních počinů nového papeže představuje návštěva synagogy. Nebojím se tedy tvrdit, že stále častěji se objevující pojem židokřesťanství je naprosto oprávněný. Jak vliv křesťanství slábne, toto se navrací ke svým etnickým počátkům. Kromě drobení do různých směrů (mnoho lidí bylo v této věrouce vychováno a nyní se skrze vnitřní nesouhlas snaží marně najít její přijatelnější podobu) jeho hlavní proud směřuje ke svým blízkovýchodním mesianistickým kořenům (opouští poslední zbytky pohansko-evropského duchovna) a stává se neustále více pevnou a nedílnou součástí svých tvůrců ve snaze o ovládnutí společnosti.

Reklamy
komentářů 27 leave one →
 1. Adonis permalink
  Červen 25, 2012 15:55

  Koukol: Myslím, že se může postavit přílivům lidí do Evropy, ale z principu nikoli proto, že jsou barevní. A přílivům kohokoli do svých řad se postavit nemůže vůbec.

 2. Koukol permalink
  Červen 25, 2012 15:29

  Adonis: Pokud se katolická církev nepostaví proti přílivu barevnejch, jak do svých řad tak i do Evropy, je jakožto mocenská skupina naprosto postradatelná!! :-|

 3. Adonis permalink
  Červen 25, 2012 12:47

  Nacionalismus je dokonce na seznamu modernistických bludů papeže myslím Pia X., tak nechápu, že se tihleti katoličtí tradicionalisté, kteří proti modernismu bojují, k nacionalismu hlásí….

 4. Červen 22, 2012 14:46

  O tom, že příští bápež nebude z nejbělejších, vůbec nepochybujte :-)
  Jen by mě zajímalo, co na to řeknou všichni ti runneři, ramštajni a ostatních pět „katolických nacionalistů“…

 5. Koukol permalink
  Červen 22, 2012 13:29

  Adonis: Po černým prezidentovi v US bude i tmavej papež v Evropě… :-/

 6. Adonis permalink
  Červen 22, 2012 08:03

  A co je divnýho na barevnym katolickym papeži? Katolickému učení by to nijak neodporovalo.

 7. Isvar permalink
  Červen 21, 2012 22:47

  Koukol:
  Řekl bych, že jim to skoro přeju. Jako celek je to nereformovatelné.

  Weisthor:
  Divím se Vám, že si nezaložíte nějakou vlastní církev a tu stávající jim nevykucháte.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: