Skip to content

Stará a nová levice

Červen 5, 2012
by

V této úvaze se chci spíše zaměřit na radikálnější formy „levice“, kdy extrémnost posuzuji zejména dle snahy o devastaci tradiční společnosti. V našich podmínkách zřejmě každého napadne KSČM. Ano, tuto stranu můžeme zjednodušeně označit za starou klasickou levici. Jenže kromě tohoto reliktu dřívějších dob zde máme ideologický směr, který si ze svého neodborného pohledu dovolím označit za „novou levici“. V tomto případě však nesmíme opomenout, že mnozí z reprezentantů tohoto proudu se tváří pravicově (i zde se ukazuje nesmyslnost vidění politiky pouze na základě členění dle levo-pravého spektra), mají však spolu s ostatními ony snahy k násilnému měnění společnosti dle svých multikulturních představ. Pro jednoduchou identifikaci lze tuto skupinu označit v našich podmínkách za „havlovce“. Nejznámějším reprezentantem je Strana zelených, ale představitelé tohoto konglomerátu se vyskytují snad ve všech stranách (např. Schwarzenberg –TOP 09, Vondra –ODS atd.). Po prohraných volbách se objevují silné snahy nastoupit tento trend i v ČSSD:

Osobně z těchto směrů považuji za mnohem méně nebezpečnou tu klasickou levici. Ta se totiž nepřetvařuje, každý ví, co od ni může očekávat. S některými komunistickými hesly: „Kdo nepracuje, ať nejí“ se dokonce můžeme ztotožnit. Rovněž minulost jasně dokázala, že na jejich ideálech založená společnost příliš nefunguje, existuje zde tudíž silná historická paměť, která zabraňuje snad jejich návratu (i když dnešní „pravičáci“ se dosti svou asociální arogancí o ten jejich návrat snaží).

To „nová“ levice je jiné kafé. Narozdíl od komunistů nechce vytvářet rovnostářskou společnost pouze na sociální úrovni, nýbrž se snaží zasáhnout snad do všech aspektů života. Jedná se o značně složitý spletenec různě se přetvařujících skupin od „radikálů“ z Antify, až po médii seriózně líčeného Schwarzenberga. Jádro ideologie je však u všech stejné. Vytvořit odnárodněnou bezduchou společnost, proto jsou podporováni i velkoburžoazií (zřejmě se jedná o naivní symbiózu, kdy obě strany myslí, že využijí ke svému prospěchu tu druhou), neboť té by lehce ovladatelná společnost táhnoucí za potravou od fabriky ke fabrice vyhovovala.

Představitelé této ideologie prorůstají společností jako metastáze rakoviny. Ve stále větší míře ovládají školství, státní instituce, veřejné nadace, ale i pro utváření společenského klimatu podstatné masmédia (i proto po jejich představitelích sahají téměř všechny strany). Svoji pravou totalitní tvář schovávají za mnoho pokryteckých masek. Od ochrany životního prostředí, přes boj proti údajně totalitním směrům až po protěžování kdejaké menšiny. Pro mnohé to může působit přitažlivě, jedná se však o pouhé maskování destrukčních záměrů, neboť práva většiny jsou potlačována (stále tvrději) ve jménu údajných nároků menšin.

Zaměřme proto svoji pozornost hlavně na tento „moderní“ totalitní směr, který se v zájmu pofidérní rovnosti neštítí ničeho. Pokud se jim společnost důrazně nepostaví, začnou se svou rostoucí silou utahovat šrouby. Časem (už nyní, to nabírá rychlost a jasné obrysy) by jsme se tak od nich mohli dočkat diktatury ve stylu Rudých Khmerů, kdy v zájmu absolutní rovnosti bude povražděna polovina lidstva.

Reklamy
komentářů 12 leave one →
 1. Listopad 16, 2016 00:53

  Stará a nová pravice na tom není o moc lépe. Ostatně, s demokracií to máte jako se štaflemi: levá strana se opírá o pravou a pravá o levou a dole jsou pro jistotu spojené ještě řetízkem.

 2. Andreos permalink
  Listopad 8, 2016 16:05

  Docela trefná úvaha od Hampla dotýkající se problému staré a nové levice:
  http://www.institutvk.cz/politicke-komentare/politicky-komentar-ivk-c-46-petr-hampl-fenomen-trump-rozpad-zapadnich-spolecnost

 3. Kaulika permalink
  Červen 11, 2012 08:56

  Višnu Purana, krásný starý text (v češtine nění k dispozici) ve své popisující morální atmosféru závěru Kaliyuga:

  „When the practices taught in the Vedas and institutes of law have nearly ceased, and the close of the Kali age shall be nigh, a portion of that divine being who exists of His own spiritual nature, and who is the beginning and end, and who comprehends all things, shall descend upon earth. He will be born in the family of Vishnuyasha, an eminent brahmana of Shambhala village, as Kalki, endowed with eight superhuman faculties. By His irresistible might he will destroy all the mlecchas (Barbarians) and thieves, and all whose minds are devoted to iniquity. He will reestablish righteousness upon earth, and the minds of those who live at the end of the Kali age shall be awakened, and shall be as clear as crystal. The men who are thus changed by virtue of that peculiar time shall be as the seeds of human beings, and shall give birth to a race who will follow the laws of the Krita age or Satya Yuga, the age of purity. As it is said, ‚When the sun and moon, and the lunar asterism Tishya, and the planet Jupiter, are in one mansion, the Krita age shall return.'“ (Book Four, Chapter 24)

  Zde se nachází pojem „Mlechas…“ jako pojem stojící zcela mimo kasty. Dokonce i šůdrové mají svou hodnotu, zatímco mlechas ji nemají vůbec. Křesťanství a islám jsou mlechánské ideologie a pro „tradičního člověka“ nemají význam. Žádné vlevo ani vpravo není, je jen tradice = zodpovědnost, skutečné lidství, gnose = džňána, nebo jen adžńána, nevědomí a stav tamas = temno.

  Jsem velmi rád, že jsem tyto hodnoty na bratrství nalezl.

 4. Andreos permalink
  Červen 8, 2012 16:06

  Taky si myslím, že domácí bílí křesťané nejsou žádný zásadní problém. Z Židů podle mě jak kdo a muslimové – to je problém největší – nejen kvůli odlišnému náboženství a vůbec kultuře, ale i kvůli odlišné rasové příslušnosti, mentalitě. Raději budu poslouchat vyzvánění kostela nebo otravné řeči Židů o holocaustu než hlas muezina a nakonec i řeči o tom, jak se musíme podřídit islámské víře. V tom mám tedy jasno.

  Mnozí křesťané jsou konzervativní a i nacionalističtí, takže mohou být do určité míry oporou. Na druhé straně mnozí akceptovali dnešní politicky korektní ideologii a spojili si ji s křesťanským univerzalismem. Ti jsou úplná pohroma.
  Mnozí křesťané vidí celou věc moc omezeně – vidí to jen prizmatem souboje dvou náboženství a kultur – křesťanství vs islám, což je zúžený pohled, který nejde do hloubky ani do šířky věcí, které nás ohrožují. Vidí problém jen v islámské kultuře, ale neuvědomují si, že ta plyne z tamní vrozené mentality. Taky často nechápou, že islám je problém jako celek, nejen ten radikální – už jen demograficky. A nevidí často i další nebezpečí -nemuslimskou barevnou imigraci, se kterou jsou taky velké problémy. A nakonec – jsou obvykle přívrženci asimilace menšin – tj. toho nejhoršího, co by zničilo naši identitu.
  U křesťanů je obecně velký problém, že jsou vesměs úplně neschopní přijmout věci jako eugenika, genetické rozdíly mezi rasami, sociální darwinismus apod. V tom jsou takřka všichni naprosto beznadějnými dogmatiky.

  Tady je blog Lukáše Lhoťana – křesťana a bývalého muslima. Docela trefně kritizuje islám a muslimy (u nás i obecně), ale v jeho článcích se ukázkově projevuje omezenost a naivita křesťanského pohledu na hrozby, které se nad námi vznášejí:
  http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/

 5. Thorilgs permalink
  Červen 8, 2012 15:38

  Isvar- Jasně chápu to , já mám taky radši Pohanství než křesťanství, ale zase na ty křesťošuky sme si tu zvykli a nedělaj tu tak hroznej bordel jak muslimové. Nechcu si právě zvykat na další změny v podobě Islámu mešit, toho jejich posranýho koránu- Věř mě , že radši se budu dívat v uliciích na křesťany nebo lidi bez jakékoliv víry než na bandu zmetků co jsou zakrytí v těch svých burkách tím myslím ženy, a chlapy kteří jsou samý černoši Já už sem byl i ve Francii a vím o to je za odpornej hnus, a říká se že Francie a tady ty země jsou o generaci dál než by a podívej jak se tam rozmnožili- Dneska se to množí nejvíc v Praze a už i čím dál víc v Brně.. Brzo ten náš malej národ zaplaví a naše děti nebo děti našich dětí si budou muset zvykat na nová a ještě horší pravidla…..A pokud tu někdo trošku sledujede dění v EU tak semka chcou poslat dalších 52 milionů černých přistěhovalců z afriky….Sem zvědavej kam to všechno nahážou-.————

 6. Isvar permalink
  Červen 7, 2012 22:51

  Thorgils:
  Já jsem rasista, nepopírám to a nestydím se za to.

  Mně se ty mainstreamové části křesťanství a islámu zdají stejně hnusné. Prašť jako uhoď. Nemám pocit, že bych měl, společně s Židy, víc protestovat proti mešitám než proti kostelům či synagogám. Nic zprofanovaného, co má původ někde v poušti, k nám nepatří.

 7. Thorgils permalink
  Červen 7, 2012 18:21

  určitě každý kdo sem chodí se zajmá o duchovno a vše kolem tohoto
  A právě tato Nová levice potlačuje jakékoliv formy duchovna a všeho tak překrásného.

  Řeknu vám to takhle-Část mé rodiny pochází ze Švédska a ještě než u nás (v Čr) zapustila kořeny tato multikulturní hnijící propaganda tak právě ve Švédsku to všechno už běželo. Místní lidé byli doslova utlačování přistěhovalci z Afriky a Arabských zemí. V některých částech měst Lidé nemohli praktikovat svou víru, protože se nelíbila imigrantům hlavně muslimům a tudíž jak křesťané a i lidé tradičního severského (pohanského) náboženství museli z prominutím držet ehm pusu. A věřte, že i tam se stále drží stará víra v Odina a dávné božstva. Teďka dokonce Ženy s blond vlasy jsou pod neustálými útoky muslimů a policije nic nedělá, dokonce bylo vyhlášeno, že by se měli ženy s blond vlasy přebarvovat, toto je už opravdu vrchol a o neustánlém napadání ze stranu muslimů ani nemluvně, to ani v novinách nemužou psát a věřte, není to jen sever.

  Anglie, Francie a další země staré dobré Evropy se mění v něco otřesného a to, co moji prarodiče zažívali ve Švédsku, to se začíná silněji, zatím však pomaleji projevovat i zde. Třeba jeden můj známej kamarád před 30 lety sloužil jako voják v Praze a jak se mu tam líbilo a dneska, když tam jedete, už to není Praha co dříve.. Krásně je to ukázáno např… v seriálu chalupáři, v jednom díle, když jsou v Praze krásné město Českých lidí. Zajeďte se tam podívat teďka – samej cizinec. Brzo to zde bude samá mešita a věřte, že to, co se Děje ve Švédsku a v jiných zemích se bude dít (se děje) i zde, pokud opravdu se lidi neproberou!!

  naši politici a humanisté mají v oblibě říkat a na každého plivat slovo nácek, rasista, fašista a tak dále… Nejsem ani jedno z toho, jsem jen člověk, co se bojí o svoji zemi a o Evropu, o kterou přicházi a vidí, jak umírá.. Kdysi naši předkové za svou zemi umírali a bránili ji do poslední kapky své krve, do posledního dechu a dnes???? Radši se dívaji na telenovely, přecpávají se jídlem od MCdonalda, nic nedělají a plivou na své předky…. Kdysi bylo hrdinské padnout za svou vlast a zemi!!! Ještě je stále možnost rozhodnou se. Já se už rozhodl a ozval jsem se a to nejsem prosím Čech jak poleno, ale člověk, co má rodinu Irsko-Švédsko a částečně českou a i přesto budu vší silou bránit tuto zem zuby nehty a snažit se dělat, co bude v mých silách…

  Přeji všem hezké dny

 8. xxx permalink
  Červen 7, 2012 14:03

  STOP církevním restitucím!

 9. Koukol permalink
  Červen 7, 2012 14:02

  Myslič: Nevím, co je na pojmech „nová levice“ – „nová pravice“ matoucího. Význam těchto slov se tu už jednou řešil. Ale fakt je, že ani ty „konzervy“ nejsou bejvaly! :-)

 10. Červen 6, 2012 20:39

  Je třeba položit si otázku, co vede feudála a konzervu Šlávnberka k tomu, že se paktuje s pravdoláskaři…. Vždyt‘ ti už mu „více“ dát nemohou. Odpověd‘ bude asi ta, že on (a ten jeho Bleidebergský kroužek) je využijí jako užitečné idioty.

 11. Isvar permalink
  Červen 6, 2012 00:08

  Článek považuji za velice dobrou analýzu. I když z hlediska pojmů je spojení nová levice (či levičák) matoucí, a to i s těmi uvozovkami.

  za dubem:
  Ano, Žid je Žid. A „havlovec“, ač může být i ne-Žid, bývá začasté mnohem horlivější „Žid“ než Žid. Jako poturčenec horší Turka. Tím samozřejmě nechci odvádět pozornost od Žida, jen doplňuji ta Tvoje pravá jména.
  „Kdo nepracuje, ať nejí“ je heslo staré KSČ (dnešní KSČM se tom heslu jen přiživuje) a pokud si dobře pamatuji, tak KSČ prarodičům „dietu“ nenasazovala. To heslo bylo mířeno na příživníky. V té době bylo daleko méně důchodců s existenčními problémy než dnes. Takže R.O. to napsal správně. :-)

 12. za dubem permalink
  Červen 5, 2012 21:55

  1) Spíš než „havlovci“ se jim říká „pravdoláskaři“. Rozhodně nejsou jenom u nás. Jsou všude ve světě a bezmála všichni jsou buď židi nebo šábesgojímové. Jaká náhoda. Proč nenazývat věci pravými jmény? Žid je Žid a ne „havlovec“.

  2) Představ si, že jsem „levičák“ a přitom nacionalista. To jsou věci, co? Dokonce jsem pro zachování oněch tradičních hodnot, pokud se za tradiční hodnoty nepovažuje korupce, prospěchářství, kořistnictví a konzum.

  3) Jestli se R.O. vážně ztotožňuješ s hesly „kdo nepracuje ať nejí,“ tak jsi bohužel imbecil anebo nějak extrémě zmatený. Co k tomu víc dodat? Nenasadil jsi už náhodou třeba svým prarodičům nějakou „dietu pro nepracující“?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: