Skip to content

Černé slunce

Červen 1, 2012
by

Synu, plodem jeho paprsků jsou stíny, a škoda,

jež pochází z mlhy kolem něj,

ho poskvrňuje a zatemňuje jeho světlo, a proto

neodvratnost a červeň znamenají jeho zkázu.

Hermes Trismegistos

Hle, jak se Slunce zvedá nad Matkou Zemí, protínajíc a rozhánějíc černou mlhu z ploch lesů, a v zápase s Tmou rozlévá svou krev po Nebi a zkrášluje tak svět. Vždyť není Světla bez příčiny, bez zdroje, a nebyli bychom schopni říci, co je Světlo, kdybychom neznali a neměli Tmu, která je potřeba, abychom viděli, avšak která zůstává tajemnou, niternou. Slunce má dvojí podstatu, obsahuje Tmu i Světlo, proto ono samotné bývá temným – Černým sluncem.

Černé slunce – bod volného ohniska oběžné dráhy nebeského tělesa, pohybující se kolem Slunce, vrchol ekliptiky, bod největší vzdálenosti Země od Slunce. Není materiální, není pro naše oči hmotným, avšak pokud v blízkosti Černého slunce dojde zatmění Slunce, tak Měsíc nejčastěji úplně zakryje sluneční disk, který se stává zcela černým.

Černé slunce se nachází za Zlatým sluncem, proto ho nevidíme, avšak zakoušíme na sobě jeho Světlo. Současní angličtí astrologové B. Ficuolter a R. Henri poznamenávají, že Černé slunce je sběrným bodem, cílem, do něhož vkládáme svou energii. Slunce k nám vysílá paprsky, my je vstřebáváme a využíváme, a poté dáváme zpět – teď už Černému slunci.  Sálání Černého slunce je vril, jakási síla, díky jejímuž využití mohl Árijec přecházet mezi světy, řídit dění v kosmu, tj. být opravdu podobným bohům.

Jak píše M. Serrano: Černé slunce je krok do jiného Vesmíru, do antihmoty, která se vyvíjí jiným směrem a kterou ovládá jiný čas, tj. Věčnost – nevyužitý čas, neuskutečňující se a existující za hranicemi reality.  Je to vstupní brána a výchozí okno z našeho vesmíru do takového, z něhož, dle jeho názoru, přišli naši bohové-předkové, a skrze něž přichází Avatárové, aby rozpoutali rozhodující boj s nepřáteli. Prostřednictvím Černého slunce se uskutečňuje iniciace, hrdina umírá a vstává z mrtvých v jiné, nesmrtelné formě, podobajíc se svým bohům. Symboly Černého slunce jsou dvě různoběžné svastiky, dvě proto, neboť zobrazují Kolo přechodu. Levotočivá svastika, stmelující i rozrušující, symbolizuje přechod do světa, kde přebývají bohové, kdežto pravotočivá značí návrat zpět. A návrat tohoto Kola představuje Věčný návrat – nesmrtelný život Árijců, jenž není ohraničen jen jedním světem. Právě za Černým sluncem se skrývají síly naší rasy.

Alchymicky  Černé slunce odpovídá tlení, rozkladu, tj. stavu smrti, přechodnému stavu v procesu přeměny. Vědomí i těla, existující plně v materiálním a nízkém stavu, nemohou pominou a vejít do jiného stavu, je třeba projít jistými branami, za nimiž zůstanou nepotřebné slupky, obtěžkávající ducha. Buď je smrt iniciační, nebo je  v stanovené době, je nevyhnutelná, ovšem ne vždy je smrt momentem přechodu, protože mu musí předcházet činnost ducha, ne těla, neboť duch je prvotním stavem. A v tom všem hraje Černé slunce, symbol přeměny, svou důležitou roli, a ta je dramatem návratu k prvotní hmotě, smrti, dříve než se dosáhne čisté, obnovené a dokonalejší podstaty.

Černé slunce je také Noční, Podzemní slunce. Světlý Dažbog, přestupující ze svého vozu do loďky plovoucí po řece Zapomnění, aby znovu vystoupil na východě, aby opět přišla Vesna, zmizel strach a chmury. Avšak v zimě vše umírá, Matka Zem bere z vrchního světa život, bere si zpět to, co na čas darovala. A proměněný Dažbog, jenž vyčerpal všechny své síly, je směřuje zpět a černá substance se naplňuje životem,  vyběluje se  a ožívá ve své velikosti.

Černé slunce je i Baldr přebývající v Helu – svět rozumu, duševní svět: čistota, nevinnost a jemnost. Baldr umírá v přírodě, kdy les začíná být holý, kdy uvadají květy a zuří zimní bouře; Baldr umírá v duchu, kdy se čisté a nevinné svádí a zapomíná na svůj nebeský původ. Baldr –  smysl života, vědomí utápějící se ve tmě, v nevědomí. A bůh, zajatec u  Helu, je samotnou touhou po životě a touha vítězí nad smrtí, temnotou i chladem. Baldr se vrací zpět, když jarní větry vanou nad zemí a zpívají slavíci, když nové a lepší čisté bytí střídá tmu tmoucí; když  zmizelá duše opět stoupá vzhůru, odhazuje plášť tmy a jako zářivý álf stoupá k nebi na křídlech světla.

Schematicky symbol Černého slunce představuje dvanáct lomených paprsků, blesků připomínajících Sieg runu, vycházejících ze středu a znázorňujících kruh, což se jako celek podobá svastice. Paprsky v daném případě mohou zobrazovat dvanáct měsíců ročního cyklu.

A stejně jako Černé slunce osvětluje Podzemní svět, tak osvětluje i lidský mikrokosmos, noc je čas, kdy vychází. Nepodobá se tomu dennímu, jež pálí do očí, ale vyživuje tenká energetická těla svým černým zářením, avšak to je pouze malá část síly Černého slunce, potřebná jen pro udržení života.

K Černému  slunci obracíme své zraky a přijímáme jeho levotočivé Světlo, přijímáme s ním Sílu a Moudrost předků, jiných a nám vzdálených světů, ve snaze získat, co nikdy nebylo ztraceno!

Běloslav

zdroj: http://www.white-traditions.com

z ruštiny přeložil Wolf

Reklamy
komentářů 23 leave one →
 1. Anna permalink
  Červenec 30, 2012 10:44

  Tak Evolův fašismus „je postavený na židovském základě“?? Musím uznat, že jsem se už dlouho takhle nezasmála :D Jak to veleváženého autora tohoto žvástu napadlo?

 2. Mimoň permalink
  Červenec 30, 2012 02:13

  Ad Hoc, zdá se mi, že váš problém jako mnoha dalších židobijců spočívá v absenci důvěry ve vlastní systém, ve vlastní duchovní cestu. Váš návrat k pohanství a jeho adorace je v jádru zoufalou a nejistou ideologickou improvizací.
  Nechtěne a podvědomě vnímáte židokřesťanské bludy jako něco autoritativního a proto vám tak pijí krev. Namísto toho aby jste to „židokřesťanské hovno“ s nadhledem a sebedůvěrou ve vlastní spirituální cestu přešel a ignoroval jako bezcenný přežitý shit, tak jste se u něho zastavil (jako mnoho dalších) a šťouráte do něho – a ejhle, ono to čím dál víc smrdí!

 3. Lopata permalink
  Červenec 30, 2012 02:05

  Hyperboreas máte styl písma jako Svobota avšak se tím nenechte odradit

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: