Skip to content

Etický kodex a korupce

Květen 10, 2012
by

Tak jsem zaslechl něco o etickém kodexu pro úředníky, kdy ten může být vyhozen za přijmutí bonboniéry. Zřejmě opět nějaký pseudokřesťanský moralismus ve stylu, že ty nahoře necháme rozkrádat miliardy a „poskoky“ dole budeme tyranizovat a pronásledovat za prkotiny.

Úplatkářství a klientelismus je všeobecně mor dnešní doby. Nevím, jak je přesně tento kodex sepsán a ani to vědět nechci. Bude to nějaké falešné klišé, co nejde vůbec do hloubky. Vyjádřit vděk někomu, kdo mi pomůže např. lahví alkoholu, jistě není zásadní problém, na který dnešní společnost dojíždí. Inu, jde zde spíše opět o odpoutání pozornosti a vytvoření nástroje k  postihování „neloajálních“ (čti nepatolízalských) podřízených. Do rozkrádání si Kalousek a spol. prostě od nějakých amatérů fušovat nenechají.

S tímhle falešným moralizováním jasně koresponduje zpráva, že ředitel Dopravního podniku města Prahy dostal na odstupném 2,8 miliónů Kč. Kdyby firmu podobné velikosti úspěšně vedl několik let neřeknu ani blé. Jenže on zde působil 2 měsíce. Prostého zaměstnance vyhodí ve zkušební době bez milosti na hodinu a zde po dvou měsících dostává nějaký hochštapler královský zlatý padák. Tedy opět ten podivný, dnešní době poplatný, dvojitý náhled na svět.

Pravicový tisk nám řve, jak si odborářští šéfové žijí v luxusu. Kritizuje je za rodinný dům, drahé hodinky, oblek za pár tisíc, ale vily tunelářů, defraudantů a „slušných“ politiků nevidí. Šéf organizace zastřešující statisíce členů jistě bude mít větší plat než průměrný. (pozn. U odborářských bossů si nedělám iluze – je obecným tajemstvím, že jsou často majiteli firem placeni bokem, aby odbory drželi na uzdě. Jde mi spíše o příklad falešného moralizování.) To musí uznat i soudný echt „pravičák“. Inu s falešnou morálkou se nám roztrhl nějak pytel.

Zřejmě jde o zoufalé snahy tuzemských kmotrů a nadnárodního kapitálu prostřednictvím tisku a úplatných novinářů reagovat na „nástup“ levice. Jenže zde by to místo moralizování chtělo sebereflexi. Uvědomit si, proč k tomu dochází a kdo je toho příčinou! Jenže toho ti nadutí zbohatličtí panáci nejsou schopni. To ze svých výšin nevidí!

 

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. Whitegolfer permalink
  Květen 11, 2012 11:00

  R. O.: Hulit kadidlo? Ty extrémisto! ;-))

 2. Květen 11, 2012 10:45

  Nehulím, zato umím česky.

 3. R.O. permalink
  Květen 11, 2012 06:24

  tak samozřejmě, že vítězství „levice“ nic nevyřeší. Budou v některých oblastech jen kosmetické změny, v jiných razantní zhoršení
  á vonrammstein asi použil kvalitní kadidlo – nehul to!

 4. Květen 10, 2012 23:34

  Inu, hlavně žes to nečetl, ale máš na to jasnej názor. Jestli něco lýžeš, budou to asi lyže. Většina Čechů líže. Což se mi kupodivu rýmuje. Ty bys asi napsal rímuje.

 5. Isvar permalink
  Květen 10, 2012 22:09

  Prorežimní levice je ale veskrze pravdoláskovská. Takže se dá čekat nová vlna represe. Jako za Fischera.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: