Skip to content

Demonstrace

Duben 23, 2012
by

demonstraceO víkendu nám proběhly dvě demonstrace, kterých se vzhledem k jejich charakteru zúčastnilo velké množství lidí. Je vidět, že lidé mají již dost asociální a rozkrádačské politiky vlády a jsou znechuceni z cikánské agresivity. Obě tyto demonstrace spolu souvisí více, než by se mohlo na první pohled zdát. On je totiž všeobecný současný úpadek morálky i práva způsoben stejným činitelem, a to na vše aplikovanou neoliberální demokratickou doktrínou.

Je dobře, že lidé demonstrují za svá práva a za pořádek v ulicích, jen mám dojem, že jim tyto sice masivní, ale jinak poklidné demonstrace příliš nepomohou. Vláda si s nimi vytře zadek a pojede si dál, jak ji mafiáni v pozadí přikážou. Oni moc dobře ví, že pokud nedojde k nějakým radikálním nepokojům, tak jim noc nehrozí. A příští volby? Věřit v tuhle frašku (stejně jako obecně v tu báječnou demokracii) je naivní, ale díky propagandě v masmédiích ve společnosti stále značně rozšířené. Vždyť je jedno, jak volby dopadnou. Oni si to nějak uplácají podle svých představ. Nalákají lidi zas na nějaké „nové“ tváře, nakoupí si hlasy nebo přímo zvolené politiky či vítězná „levice“ provede pár kosmetických změna a jede se vesele dále ve stejných kolejích.

Zde nějaké kosmetické úpravy nebo falešné proklamace nepomohou. Je třeba radikálního řezu a uvědomit si, že současný systém je nereformovatelný. Většina lidí si ze současnou podivně deformovanou „svobodou“ (obzvláště vzhledem k tomu, že jsou jinak otroky konzumu) neví rady a toho pak využívají všemožní demagogové a darebáci ke vlastnímu prospěchu. Tam, kde chybí přímá zodpovědnost a strach z trestu, bují bezpráví a zlo. Předpoklad krátké kontinuity vlády nenutí myslet v delším výhledu, nýbrž nahrabat si teď hned a co nejvíce.

Současný postkapitalistický systém má díky globalizaci (zejména masmédii) neuvěřitelné propagační a ekonomické páky. Dokáže zničit každého, kdo vybočí z řady, a ještě vytvořit dojem, že tím byl spasen svět. Změna musí začít od sebe sama. Od ovlivňování lidí ve svém nejbližším okolí a zde to nepůjde jinak než prokázáním svých schopností a vlastní aktivitou. Je nutno ukázat, že pevně stojíme na svých zásadách a nejsme jen další prodejní prospěcháři toužící po moci. Lidé nám i přes mediální masáž uvěří, až zjistí, že jsem příkladem hodným následování a naše myšlenky zajišťují lepší budoucnost.

Reklamy
komentářů 13 leave one →
 1. Silvia permalink
  Duben 30, 2012 12:47

  ten záver je napísaný dokonale.
  príde ten deň :)

 2. Whitegolfer permalink
  Duben 26, 2012 17:23

  Ostrozogoth: Tento způsob řešení navrhoval už před sto lety český filosof L. Klíma. :-) Nic se nemění….

 3. Ostrozogoth permalink
  Duben 24, 2012 18:50

  Navrhuji otevřít detenční ústavy a kriminály, vytáhnout odtud tu nehorší násilnickou chamraď a vyslat na hrad do zteče, jako krmivo pro kanóny. Následně převrat, který by zahrnoval státní vlastnictví výrobního charakteru – stát si na sebe musí vydělat. Poté zúčtování, žádnou sametovou revoluci. Atd.

 4. Whitegolfer permalink
  Duben 24, 2012 15:37

  R. Morrison: Tak to jsem upřímně zvědav!

 5. Rowan Morrison permalink
  Duben 24, 2012 12:06

  Whitegolfer:
  Na úrovni světonázorové chci z té doby rekonstruovat vše, co z ní zbylo.
  Ovšem pokud byste návrat myslel v tom nejširším smyslu, tak to je nereálné.

 6. Whitegolfer permalink
  Duben 24, 2012 10:06

  R. Morrison: Vy se chtete vracet do doby kamenné?

 7. Rowan Morrison permalink
  Duben 24, 2012 09:36

  Shaman:
  Měl bych dodat, že jsem měl na mysli popis současného stavu (v intencích článku) a nikoliv obecně zničení bank. Takže s Tvým konceptem nemám problém, takhle nějak by to mohlo být.
  A nebojme se doby kamenné, vzácný pane, byla to dobrá doba. Velmi bych si přál, kdyby se mi podařilo myslet a jednat jako tehdejší lidé.

 8. Shaman permalink
  Duben 24, 2012 05:54

  Rowan Morrison:
  Obávám se, že bez bank by to nešlo. Podle mě není dobré tuto oblast zničit, dokud neexistuje alternativa. To bychom se dostali do doby kamenné. Cizí armády a různé skupiny by nás zcela ovládli. Spíš by to chtělo nahradit je. Třeba nějakou důvěryhodnou státní bankou, ve spolehlivých rukách. Takovou, které cílem by NEBYL zisk, ale SLUŽBY obyvatelstvu. Podívej se na penzijní fondy v USA. Vznikli v průmyslové době s cílem zajistit svým klientům (dělníkům) dobrý důchod. A jak se to zvrtlo? Postupně získali peníze a moc. Začali investovat do podniků. Mnohé ovládli a zaváděli ozdravování, to jest propouštěli „nadbytečné“ zaměstnance, čímž se obrátli proti těm, kvůil kterým vznikli. Proti pracujícím dělníkům. Proto říkám banky ano, ovšem v duchu myšlenky:
  ne zisk na úkor služeb, ale služby na úkor zisku.
  Byla by to tak tvrdá konkurence pro ziskuchtivé finanční skupiny, že při poctivěm hospodaření by tyto neměli šanci a tím ani vliv.

 9. kamínek permalink
  Duben 24, 2012 01:36

  Fronta na kočičí hlavu ? to né :-) Těch pár pohanů jste nechali pro potřebu bojovat proti zlu za svoji spásu nebo už vám dochází dech a jste tak nedůslední ? Jinak k tématu , zajímá mě soukromý názor profesionálního novináře třeba Andreose…

 10. Duben 24, 2012 00:46

  Kamínek: Tak pojď a postav se do fronty, starej pohanskej geroji :D

 11. Kamínek permalink
  Duben 24, 2012 00:23

  První bych uřezal vysmátou kočičí hlavu .Promin´ Vonrammštejne ,ale je to starý pohanský zvyk . No myslím ,že část lidí již povstala a strhnou ostatní ještě sedící .To si systém zajisté uvědomil a ví ,že si národ jen tak už nesedne . Proto zajisté vypracoval nouzový scénář a případná revoluce bude plánovaná .Něco prostě obětují at´ to vypadá hodně přesvědšivě a lidé se uspokojí a dojdou naplnění.Prostě to má být zase podvod jak 17 listopadu. Ted´ je pro ně důležité aby lidé nešli za Vandasem protože ten představuje nebezpečí .Nenechá se oklamat a jménem národa by je skutečně potrestal. Takže udělají cokoliv aby pošpinili jeho jméno a jeho příznivce . Snad to lidé pochopí a začnou přemýšlet samostatně .Já osobně bych rozsekl všechny televize a tím by systém oněmněl :-)

 12. Duben 23, 2012 22:12

  Hromada obecných blábolů. Co KONKRÉTNÍHO navrhuješ? Defenestraci vynech. Řekni mi, jakým způsobem chceš situaci zlepšit.
  Nesmysl. Myšlenky nezajišťují lepší budoucnost. Tu zajišťují skutky.
  Tvůj osobní příklad mě neinspiruje, protože tě neznám. A drtivá většina lidí taky ne. Co mi můžeš nabídnout za řešení?

 13. Rowan Morrison permalink
  Duben 23, 2012 16:47

  Osobně považuji bankovní sektor a různé novináře a jiné mediální „mágy“ za silový resort. Jsou společností prorostlí jako rakovina.
  A co se týče režimu, tak ten se zachrání-prudkým obratem doleva. Demokraté nahradí demokraty. Jestli se to stane tento rok nebo až ten příští, to už je celkem jedno. Omlouvám se za tu skepsi.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: