Skip to content

Věci ubohé aneb ztřeste se falešných proroků!

Duben 4, 2012
by

věci veřejnéTak nám zase ty srandovní veverky podaly demisi – nedemisi. Pokolikáté již odchází z vlády? Asi bychom se nedopočítali. Trapná hra od začátku. Stačí zaplatit reklamu a pár šašků se samozřejmě chytne. John, který jako novinář odhaloval korupci, takto bude činit určitě i ve vládě, myslí si naivní. Jenže takhle to v dnešní oligarchii, tedy pardon v demokracii, co páchne na sto honů, již dávno nefunguje. Vše je jen o něčím zisku a mediálních lžích. Čím více se oberou daňoví plátci, tím více se může rozkrást. Volební kampaň není nic jiného než reklama. Kdo má peníze, zaplatí si ji více a udělá ji lepší. Na hnus plný „éček“ a barviva se dá blyštivý obal a lidé to žerou až jim lezou oči z důlků.

Minulé volby a nové strany VV a TOP 09 byly dle mého přelomové, neboť v plné nahotě ukázaly, o čem dnešní „demokracie“ a politika je. Pouze o lžích, podnikatelských záměrech a nestoudném okrádaní běžných lidí. Jenže zřejmě nejsme stále tak daleko, aby se ta falešná marketingová značka „demokracie“ strhla. Pořád si výrazná většina myslí, že to půjde nějak kosmeticky upravit či reformovat. Směšné představy, že mávnutím nějakého kouzelného proutku se všichni napraví a budou se chovat jako slušní lidé. Najednou se darebáci dají na pokání a svět bude krásný ve smyslu pseudokřesťanských žvástů. Dobra nedosáhneme máváním ratolestmi. Reformovat nereformovatelné nelze, je to jen plýtvání časem a poskytování dalšího času darebákům u moci. Chce to kopnout do té shnilé barabizny.

Jenže lidé jsou důvěřivě naivní a zpracování masmédii. Můžeme tedy očekávat další vlnu „falešných proroků“. Vlci se nám opět převlečou do roucha beránčího a budou kázat, jak za nich to bude lepší. Všichni ti Babišové a jemu podobní tuneláři. I ten otec všech tunelů Klaus nám určitě s něčím vyrukuje a bude si hrát na vlastence a euroskeptika. Kolikrát si ještě necháme vymáchat hubu v těch sračkách? Nevím, lidé jsou sice již dosti naštvaní, ale nikde se nedostanou k alternativě. Nikdo jim ji nenabídne. Nezkorumpovaní lidé se přes mediální bojkot nedostanou, a když to zkusí přes zavedenou stranu, jsou semleti korupční mašinérií.

Změny však nastanou. V lidech je cítit neklid. Čeká se na pořádnou jiskřičku, co vyhodí prohnilý sud napěchovaný střelným prachem do povětří. Úplatná masmédia a ulhaní politici ty jiskřičky věčně uhášet nebudou schopni. O budoucnosti se nerozhodne v parlamentu nýbrž na ulici. Jinak to zřejmě nepůjde.

Reklamy
komentářů 7 leave one →
 1. Koukol permalink
  Duben 6, 2012 10:08

  „Véčka“ jsou typický produkt své doby: ideová vyprázdněnost, „politika“ na zakázku…

 2. Duben 5, 2012 17:45

  Slušná sbírka hrubek. I na Tebe.

 3. Adonis permalink
  Duben 5, 2012 13:53

  Prosím, opravte si tu hrubku v titulku…. bolí to… :-)

 4. Shaman permalink
  Duben 4, 2012 22:50

  Vřelý souhlas pánové. Co se týče té alternativy, možná ani není vhodné, jak už jsme to probírali, aby vznikla jenom tady. Není vyloučené, že se objeví v jiné zemi Evropy, pak v další a další, co by vyvolalo vlnu krizí, které pak zapálí změnu i tady. Ne, nechci se spoléhat na jiné národy, které to rozběhnou před náma. Ale jak pozoruju současné občany, je možný i takový scénař. Mám dojem, že středoevropana je třeba budit dlouho, ale když už se probudí a naštve, pocítí to všichni kolem.

 5. Duben 4, 2012 21:12

  To už se člověk přestává i divit, že generace od pětatapadesáti výše tvrdí: „Už aby se vrátili ti komunisti….“. No, máme to pěkné alternativy…. Na jedné straně VV a na druhé straně číhá „národní socialista“ Paroubek. Pak tu je Jeho výsost Klaus, dále Izák ben Fischer, objímač stromů Zeman, černá prdel Kalousek a můžeme se dočkat i reinkarnace horolezce Béma….

 6. Tomas permalink
  Duben 4, 2012 19:33

  Rowan Morrison: naprostý souhlas. Většina lidí, dokud má své pohodlí a žvanec, nehledá alternativu. Ani ji hledat nechce,určitá stádnost jim vyhovuje. Absence duchovního rozměru to jen podtrhuje,nebudeme-li brát v potaz křesťanské učení, které tuto stádnost jen ještě více posiluje a utvrzuje lidi v jejich obelhávání sebe sama. K VV konkrétně, se nemá snad smysl ani vyjadřovat,poslední zpráva je ,že demise se konat nebude:-)). To už je opravdu slušné cirkusové,klaunské číslo u kterého se předem ví jak vždy dopadne.

 7. Rowan Morrison permalink
  Duben 4, 2012 18:44

  Nevím, jestli se alternativa vůbec dá nabídnout. Asi ne. Alternativa spíš musí vyrůst. Chce to pořádné podhoubí a ono už se něco ujme.
  Ohledně současného českého prostředí jsem však skeptik. Lidé by museli buď opovrhovat pohodlím a nebo nemít co do hrnce.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: