Skip to content

Bez boje a radikálností nebude vítězství

Březen 1, 2012
by

Vždy jen nevěřícně zakroutím hlavou nad některými „intelektuálními“ úvahami, že se svět napraví sám od sebe, jen na základě přijetí nějaké osvícené duchovní myšlenky. To jsou ty všechny nejen hippie představy o tom, že vypukne ráj na zemi (zlatý věk) poté, co se lidstvo na základě všeobjímající lásky a vědění vrátí k té dozajista správné duchovní podstatě a samovolně přijme z ničeho nic na povrch vystoupené neposkvrněné a dokonalé duchovní autority atd. Ostatně, kam jsme to např. dopracovali s tzv. sametovou mírumilovnou revolucí (tedy spíše podvodem), můžeme vidět na každém kroku.

Lidé jsou nedokonalí (hříšní) a mají větší či menší sklon ke konání špatností, a to obzvláště plyne-li jim z nich prospěch. Tyto lidi nezastaví od jejich činění vlídné slovo nebo nějaká vyšší myšlenka. Nýbrž jediné a tím je strach z trestu (to nemusí být přímo fyzický trest, ale i např. takové vyloučení ze společnosti). Právě dnešní marasmus je způsoben faktem, že schází strach z potrestání a to v důsledku toho, že zde ani není k tomu vůle. Společnost je naočkována falešnou humanitou a tolerancí. Darebáka se spíše snažíme pochopit a ospravedlnit. Dnes již prakticky kromě násilných či drobnější materiálních prohřešků neexistuje snaha po potrestání a i to morální společenské odsouzení se téměř úplně vytratilo. „Vždyť on vlastně jen využil příležitosti a dělá to tak skoro každý“.

Komu tento stav vyhovuje, je nadmíru jasné. Anonymním vládním elitám a jejich poskokům, neboť ty se schovají za tu falešnou toleranci a mírumilovnost. Lidem byl naordinován strach z akce. Pak se souhlas v důsledku „hozené dlažební kostky“ mění v hrůzu a příklon k moci. Je sice všechno špatně, ale hlavně ať se proboha neděje žádné násilí. Převrácená popelnice tak mění revolucionáře v násilníky. Jenže ono to jinak nepůjde. Dobrovolně málokdy někdo odešel z trůnu.

Je to možná nepříjemný fakt, ale historie jasně dokazuje, že k nastolení řádu nedochází samovolně. K jeho vytvoření nestačí mávat ratolestmi a mluvit o lásce a míru, nýbrž tvrdě konat. Nebojím se to říci: „ Je nutno jít přes mrtvoly!“ Svoboda a pokrok byl téměř vždy vykoupen utrpením. Hoďme tedy tu směšnou, lidstvu naordinovanou, falešnou toleranci za hlavu. Nebojme se ukázat na zlo a žádat jeho potrestání. Spravedlnosti a lepšího světa nedosáhneme filozofickým mudrlantstvím, nýbrž jasnou a čitelnou akcí. Musíme si uvědomit a smířit se s tím, že nejsem dokonalí a občas padne rána vedle. Když se kácí les, létají třísky. Na své cestě se zřejmě dopustíme omylů, ale jinak to nejde. Pokud se přizpůsobíme duchu dnešní doby, tak se nepohneme z místa.

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. runner permalink
  Březen 8, 2012 13:41

  Já myslím že nadpis by mnohem lépe zněl „Bez boje a radikalismu…“ Radikálnosti mi znějí trochu kostrbatě, ač je to češtinsky správně. No, proti gustu žádný dišputát :-)

 2. michal permalink
  Březen 2, 2012 20:46

  Ačkoliv má autor pravdu, že změna sama od sebe nemůže nastat, ale pokud v čele těch revolučních armád nebude někdo menší než Bůh sám, tak jen přinese další úpadek, jak se také mnohokráte v historii ukázalo. Nakonec podle starých indických textů tenhle temný věk je sotva na počátku a bude trvat ještě spousty tisíc let až k úplnému úpadku a teprve pak přichází Kalki na svém bílém koni a vykoná prakticky stejný armagedon jako je popisován ve Zjeveni svatého Jana, kde s podobností možná jen čistě náhodnou přijíždí pán pánů téže na bílém koni.

  A viděl jsem nebesa otevřená, a hle, bílý kůň, a na něm seděl ten, který má jméno Věrný a Pravý, neboť soudí a bojuje spravedlivě. Jeho oči plamen ohně a na hlavě množství královských korun; jeho jméno je napsáno a nezná je nikdo než on sám. Má na sobě plášť zbrocený krví a jeho jméno je Slovo Boží. Za ním nebeská vojska na bílých koních, oblečená do bělostného čistého kmentu. Z jeho úst vychází ostrý meč, aby jím pobíjel národy; bude je pást železnou berlou. On bude tlačit lis plný vína trestajícího hněvu Boha všemohoucího. Na plášti a na boku má napsáno jméno: Král králů a Pán pánů.

  Každopádně tenhle čas je drahně daleko a už vůbec ne v rozmezí našich životů. Osobně bych to s radikalizací nepřeháněl, svět míří tam kam má mířit, rozumný člověk neřeší toliko tento svět, ale to co ho přesahuje. Na tomhle světě bude každá změna jen dalším úpadkem, prostě proto že to tak má být a takoví jsou lidé tohoto věku a sotva najdou mezi sebou spravedlivého, ale každopádně dělejte jak myslíte.

 3. Sigfoeder permalink
  Březen 2, 2012 16:43

  Přesně tak, pouze plannými řečmi v této době a speciálně v Evropě nic nezměníme. Totalita EU se musí zlomit!

 4. Ron permalink
  Březen 1, 2012 22:44

  Absolútny súhlas !

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: