Skip to content

Cesta předků

Únor 9, 2012

praotecŽijeme ve věku, kdy se lidé snaží pochopit a najít to, co je celostní a přírodní. Lidé chtějí znovu žít v harmonii s přírodou, chtějí pochopit jednotu těla, duše a ducha. To jsou vznešené a hodnotné cíle… Pokud chcete žít holistický, celostně pojatý život a snažit se dosažení integrace jednoty těla, duše a ducha, musí vám být jasné, že klíče k vaší duchovní cestě naleznete ve vašem vlastním těle – v genetickém kódu, který jste zdědili po vašich předcích. Nejpřirozenější, nejintuitivnější je právě tato cesta předků… Pokud chceme dosáhnout hluboké duchovní autenticity tradičních kultur (Indiánů, Indů, Afro-karibů apod.) – individuálně i kolektivně – musíme to najít sami v sobě. Nenalezneme to ve zdrojích mimo naši tradici, mimo náš vlastní nadčasový proud jednoty těla, duše a ducha. Z ostatních tradic se můžeme hodně poučit, ale z celostního hlediska zůstávají mimo nás… Pamatuji si, jak jsem když mi bylo asi šest let na výletě do Nového Mexika a Arizony proplakal noc, neboť jsem tak moc chtěl „být Indiánem“. Byl jsem unesen těmito vznešenými, autentickými a sebe uvědomělými lidmi. Ale co jsem tehdy v šesti letech ještě nechápal bylo, že to nebyli Indiáni samotní, co mě fascinovalo, ale to, co sami představovali a vtělovali. Pokud chcete znovu získat onu vznešenost, autenticitu a sebeuvědomění, které jsou vlastní Indiánům a tradičním kulturám vůbec, nemůžete je získat od nich zvenčí, musíte je najít ve vlastním bytí, sami v sobě.

Edred Thorsson

Reklamy
komentářů 63 leave one →
 1. Pagan permalink
  Únor 23, 2012 23:38

  Zalezte už vy křesťanský špíny,víte o Pohanství hovno.Vaše mrtvola na kříži nepomáhá nikomu.Už tam hnije stejně jako vaše kultura už 2000 let.Neprospěli jste nikomu a teď se do nás navážíte,protože vám vadí,že všichni s vašim oblbováním a vtíráním do společnosti nesouhlasí.Navíc ještě papeženci.Chce se mi z vás zvracet.Runnere,to že Vikingové věřili,že se dostanou do Valhaly,byla pocta pro ně a ne to,že tam můžou žrát a chlastat.A bojovali opravdu za svůj národ a ne jak křesťani,jenom proto,aby se dostali do nebe a tam měli všechny slasti.To je spíš doména vás.Ale co to budu tobě,takovýmu křesťanskýmu sráči vyprávět.Jednou na svoje tlachání doplatíš.

 2. dobrý katolík permalink
  Únor 20, 2012 23:46

  Jé, Svantovíte, on byl ale Órigenés exkomunikován(i za to sebezmrzačení)…

 3. Andreos permalink
  Únor 14, 2012 17:51

  Swantoviet
  Kulturní indicie i antropologické nálezy svědčící o přítomnosti nějaké dávné bílé populace v předkolumbovské Americe jsou příliš závažné a jednoznačné na to, aby se to dalo vysvětlit jen jako nějaká „lokální mutace“.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: