Skip to content

O čem je dnešní svoboda?

Únor 4, 2012
by

konzumZačal bych třeba údajně „svobodnými“ volbami. Tedy jednou z iluzorních nám neustále do hlavy vtloukaných zásadních představ. Lidé jsou znechuceni a k volbám jich chodí stále méně. Není se čemu divit, když toho není moc na výběr. Tedy výběr „na první pohled“ je, ale jen z těch „prověřených“ mediálně protlačovaných stran (To se samozřejmě týká i těch údajně revolučních nových , jako jsou např. VV). Přes mediální očerňování či ignorování se v dnešní konzumní době nemůže nikdo prosadit, a kdyby náhodou, tak zde máme ještě „pojistky demokracie“, tedy zákazy či šikanu.

Jsme v kapitalismu, takže si samozřejmě může reklamu koupit každý, ale kde na to vzít, že? Opozici si málo kdo dovolí dát sponzorský dar, když i tento může vést k postihu ze strany Systému (pár zaslaných stovek se zmiňovalo jako důkaz např. i při odůvodnění rozsudků našimi „nezávislými“ soudy). Navíc si můžeme udělat jednoduchou matematiku. K volbám chodí cca 50% voličů. K vítězství tedy stačí podpora 25% z lidí co mohou volit. Dle odhadů je 15 -20% občanů nějak zainteresováno na chodu Režimu (ať už tím že sedí na výhodných postech, podílí se na korupci, něco východně zprivatizovali či nemusí v dnešní právní džungli platit daně. Pozor! Těchto lidí samozřejmě tolik není. Jenže oni mají manželky, děti a i tu popletenou správně instrukcemi vybavenou babičku není problém k těm volbám dotlačit). Z toho všeho nám pak vyplývá, že stačí již jen ovlivnit pár procent „voličů“ a to při dnešním stavu hlouposti informacemi přetěžovaného ovčanstva není zas takový problém. Patřičná mediální masáž zajistí, že demokracie „svobodně“ vítězí na věky!

Můžeme přejít tedy dále. Podívejme se třeba na další klišé dnešní doby, tedy svobodu slova. Když pominu riziko, že za každé ostřejší vyjádření např. k nějaké korupční scéně nás dotyčný může žalovat a v dnešním soudnictví je výsledek vždy nejistý, a to nemluvím o nákladech, co to obnáší, tak se dostáváme k případnému vyjádření nějakých radikálnějších politických názorů. Zde se snad o svobodě nedělá iluze nikdo. Dokonce nám v poslední době stále intenzivněji útočí i na ten poslední relativně svobodný prostor, jakým je internet a je jedno pod jakými záminkami se tomu děje. Ovčanům je to ale zřejmě jedno. Jim jde přeci o tu hlavní svobodu – volnost v jejich konzumu zboží a pokleslé zábavy.

A tady se dostáváme k meritu věci. Svobodná volba je pro mnohé zřejmě opravdu v tom, jestli si na úvěr koupím modré nebo červené trenky. Že přeháním? Určitě ne! Vždyť toto téma se nám dostává už i do reklam: „Užijte si absolutní svobody v tom a tom nákupním středisku“ nebo na obrazovky, kde je za vrchol demokracie prezentována možnost výběru námětu na seriál, který se posléze zfilmuje atd. Ano, většině lidí je ta skutečná svoboda ukradená. Jim nejde o nějaké vyšší ideály, ale o nepodstatné malichernosti. K tomu jsou lidé intenzivně vychováváni a vedeni. Na tom je založen dnešní pseudodemokratický kapitalistický systém. Svoboda výběru konzumních cetek pro lůzu a svoboda rozkrádání státního majetku pro elity.

Kdy to skončí? Dle dnešního vývoje se již k tomuto konci blížíme. Ono se nejen v ekonomice projevuje, že to prohlubující se žití na úvěr z důvodu financování výše uvedených „konzumních“ svobod, není udržitelné na věčné časy. Zde již nepomáhají ani stále složitější finanční operace či vyspělejší technika, která doposud divoký odlidštěný kapitalismus držela při životě.

Reklamy
komentářů 35 leave one →
 1. Kamínek permalink
  Únor 14, 2012 15:53

  Druid & p.p : Jak můžeš být tak neinformovaný . Bc Vandes to už dávno nevede. Byl pověřen pro svoji bezchybnost equilibria .Tím názorem poškozuješ jméno rodiny.Máš názor jako pomocník, který drží popelník zhulenému homosexuálnímu negrovi . Působíš jak Andreosvy snahy. Lukáši : Je pěkné ,že sis všimnul .Opravdu nepatříš k tetám a strejdům pro které jsou noviny určeny pro zvyk z dřívejších dob a omezení přístupu na net.Ne, nebudu tě nutit do politiky .Jsou hnutí, které poskytují více volnosti k přímosti.

 2. Lukáš permalink
  Únor 12, 2012 19:47

  Kamínek: já si nenárokuju peníze, jež DS dostala od státu, ale byl bych vděčný za výsledky. Když se mi poprvé (přiznám se, že i naposledy) dostaly do ruky Dělnické listy, nic moc nacionalistického tam nebylo. Vzpomínám si na sloupek, kde se distancovali od komunismu a nacismu – jsem si v tu dobu říkal, proč se nedistancovali i od feudalismu, kapitalismu,…

  Zkrátka a dobře, podle mínění obyčejných lidí i obyčejných nacionalistů, tak strana je mrtvá. Jinak souhlasím s předchozími komentáři, Sládek byl populista, vtipný populista, ale na tom se nedá moc stavět…

 3. Druid permalink
  Únor 12, 2012 00:01

  On je Vandas nacionalista? Že by mi něco uteklo? Vandas je ještě horší populista než Sládek. Neumí definovat nacionalismus, protože je populista. Jenže špatný populista. Neumí přijet do regionu bez silně vyhrocenýho cikánskýho problému a oslovit tam lidi. On je úzce profilovaný populista a jestli někdo uklidní cikánskou otázku, tak kariéra Vandase skončí. Kouká na tv a jak slyší „problém s nepřizpůsobivýma“, hned tam vyráží. Asi jako sup na mršinu. Sládek uměl objet všechny města a větší vesnice v republice a oslovit tam lidi, bez ohledu na cikány. Semlela ho až posranecká sněmovna. Sládka mám za šaška. Ale za schopnýho a inteligentního šaška, který přesně věděl co dělá. Vandas je smutnej šašek. Šašek, který ani neumí pobavit lidi.

 4. p.p permalink
  Únor 11, 2012 23:24

  Osobnost vůdce je důležitá, ale stejně tak je důležitá i stranická ideologie. Dnes už je to pasé, ale jsem si téměř jistý, že Republikáni museli z Parlamentu zase vypadnout. Protože čirý populismus je věc velmi vrtkavá, dočasná a v konečném důsledku nevěrohodná, občas dokonce podrazácká.
  Vandas to zkouší o trochu jinak, ale ani on nebude úspěšný, protože vyrostl ze sládkovské šaškárny a všichni to o něm ví. Ovšem jeho největším problémem je to, že nedokázal údajný nacionalismus DSSS naplnit obsahem. A že následně nebyl schopen přiznat, že on není ten pravý.

 5. Druid permalink
  Únor 11, 2012 22:51

  Získat křesla ničemu nepomůže. To už se podařilo Sládkovi, kterýmu dělal Vandas tenkrát přidržtašku a vařil kafe. Republikáni získali 18 křesel (8%) a měli i v některých obcích většinu. Zastavily se politický procesy? Ne. Důkazem je druhý zvolení Havla prezidentem, který vyhrál o jediný hlas. O hlas Sládka, který byl honem narychlo zavřený na vazbu a až po volbě propuštěný. A Sládek byl přesně ten typ člověka, který dokáže přitáhnout lidi do ulic a oslovit je. Má charizma a nebojí se. Vandas toto postrádá a lidi chodí na jeho demo jen tak, z beznaděje. Takže i kdyby Vandas zásluhou upsání duše ďáblu získal 5,0001%, vytře si s ním prdel zbytek sněmovny víc než se Sládkem.

  Už v první minutě videa z napěchovanýho Staromáku je slyšet, proč se ukňouraný Vandas s jeho „no co to teda je“ Sládkovi nikdy nevyrovná. Lidi ho mají za uťápnutýho suchara. Může to myslet stokrát dobře, ale v politice se musí ukazovat rohy a silný lokty.

 6. Kamínek Dělníkům permalink
  Únor 11, 2012 17:47

  Můj osobní názor : Mišůn byl extra kousek od dělníků pro Bydžov, pak byl obviněn a druhý Slovenský vlastenec při projevu v Krupce to stejné . Dostal zákaz vstupu do ČR (ani se neodvolal) .Dělníci se vydali cestou oficiální politiky , kde nejde o to krátce zazářit a zhasnout. Peníze ,které jsi dal dělníkům ,nebo dělníci získali, si nárokuješ .Záleží ,jak jste se dohodli. Ne, co sis myslel . Ted´ to bude znít krutě ,ale bezdomovci a politicky uvěznění tu budou stále .Dokonce jich bude víc dokud systém uplně nechcipne. Žádná politická strana , která se chová jak armáda spásy to nevyřeší. Léčení je na nic musí se zničit nemoc (stejně tak hnědá špína) Cíl je získat křeslo, nebo zastoupení .Protože pak se to zlomí .Ne silou hlasu která bude bezvýznamná ,ale spadne negativní názor , který stále u neprobrané části veřejnosti panuje . Dělníci udělali kus cesty a každý den je mínění lepší. Stále tu jsou nepřátelé, kteří jméno nacionalistů pošpinují . Jak se to povede u veřejnosti zlomit tak to půjde rychle. Lidé tu (nějakou) změnu očekávají. Dělníci pak zastaví politické procesy a napraví pořádek v zemi. Jde o to zda mají tvoji důvěru. Protože pravidlo Bojujme společně je nadřazeno sporům a znamená vzájemnou podporu. Spolupráce je jediná cesta na poražení nepřítele pokud tomu zatím někdo nevěří ,tak at´ počká až systém u moci začne produkovat mrtvoly.Dokud parazité neskončí na pouličním osvětlení tak to neskončí a oni se budou bránit všemi prostředky.

 7. Lukáš permalink
  Únor 8, 2012 03:00

  Kamínek: podpořil jsem je v eurovolbách, díky mě získali 30 Kč za hlas. Celkem získali 750 000 Kč. Kam se poděli ty peníze nevím – podle toho, co jsem četl, tak měli být po zrušení strany peníze rozděleny mezi strany. Není to vysoká částka, z pohledu politiky, kde lítají mnohem vyšší cifry. Nicméně bych viděl rád aspoň nějaké výsledky. Ano Mišůn je frajer, setkal jsem se s ním v Novém Bydžově. On je ten, co dokáže rozbouřit dav a zaujmout. Na druhou stranu si uvědomuje, co může poškodit stranu a tak se třeba nerad vyjadřuje k židovské otázce (ale z toho, co řekl, si myslí své). Nicméně se domnívám, že takového v české kotlině nemáme…

 8. kamínek permalink
  Únor 8, 2012 02:31

  Mít námitky k dělníkům nevadí ,ale nepodpořit je, tak z toho mě bolí u srdce. Oficiální strana zastoupená u lidí !! je důležitá pro všechny vlastence (optimisticky : naděje pro znovuprojednání vítk0vských atd.) Radikální ( jasný) názor lidem nevadí ! Je dobře se projevit ,at´dělníky pochopí . Člověk příjme to co pochopil. Jenže Dělníky limituje zákon .Zákon je stavěn víc pro svobodu teploušů než pro vlastence. Akce jako třeba “ severní metalista“ s dlouhými vlasy,kreslená pohádka( kachny a slepice), jasné cigošské řešení v novinách ,kytarista v Brně , veselá babka v Krupce,příběhy louža-plouža nebo demonstrace za Srbsko je něco, čím konečně narušují názor ,který vytvořila média pro povrchní vetšinovou veřejnost (důvod ,proč metalistu „K0tába“ nikdy nevyfotí v idnesu ve spojitosti s dělníkama) Víc takovích extravagancí a rád budu sledovat, jak se placeným diskutérům a afákům nechápavě pootvírá čelist a jejich pracně vytvořený image o náckách se hroutí. Mně osobně už chybí Zbellův chytrý a tvrdý proslov a úplně postrádám člověka typu Marián M|šůn . Každopádně tam jsou !!! Jen to v členech najít. Probudit členy ,je ale úkol vedení. Ted koukám na rev0ltainfo a poslouchám orlíky … Nebojí se používat fantazii a přesto dbají na myšlenku.

 9. Lukáš permalink
  Únor 7, 2012 12:05

  Miloš: ty vše píšeš strašně konspiračně, přesto se mi zdá, že je na tom cosi pravdy. Jsem to tu již psal, že cílem Mossadu v 70.-80. letech, bylo, aby mohl v Evropě monitorovat Araby. To vedlo k tomu, že podávali třebas Dánsku špatné údaje o přistěhovalcích – Dánové si mysleli, že Mossad odfiltruje potencionální teroristy a do Dánska se dostanou jen ti „hodní“ Arabáci. Ale Mossadu šlo o monitoring právě těch problémových, tak podali dánské vládě zcela odlišné údaje. Takže výsledek byl ten, že se do Dánska dostalo mnoho islamistů. To nemluvě o Barcelonském procesu, který počítá s přivedením několika milionů přistěhovalců do EU. A podpořil ho mimo jiné i Izrale, který si své hranice střeží:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Barcelonsk%C3%BD_proces

  Prostě Židi jsou zmrdi a až na těch pár vyjímek si jich naprosto nevážím…

  Zabít, pochcat, zapálit…

 10. Miloš permalink
  Únor 7, 2012 00:46

  Myslič, Orel: díky za informace, nevěděl jsem že něco takového existuje.

  Lukáš: také jsem to čet na nějakých slovenských stránkách, myslím že hlavuhore.wordpress.com tam psali že Izrael má být v Novém světovém řádu obětován a Nový Izrael má vzniknout na území dnešního Slovenska a Maďarska a se Slováky a MAďary chtějí zacházet jako dnes s Palestinci. Sám tomu ale moc nevěřím

  DSSS nemá špatné vedení, minimálně Vandas a Zbela jsou schopní politici, ostatní jsou sice o trochu horší, ale podle mě to není tak zlé. V jednotlivých krajích je to různé někde jsou funkcionáři schopní lidé, jinde jsou takový že dělají straně ostudu. S tím Cikánem to asi byla snaha ukázat médiím že nejsou žádní neonacisté ani rasisté jak se o straně neustále tvrdí, nic víc bych v tom nehledal. Ale také si myslím že to je chyba.

  Svantovít: o tom jsme mluvili už mnohokrát, sionisté chtějí aby v evropských zemích nežilo národnostně jednolité obyvatelstvo, protože pak se národ může sjednotit a povstat proti jejich vládě. Oni chtějí aby všude žily dvě nebo více navzájem znepřátelených etnických skupin, které se proti nim těžko sjednotí. Sionisté jednají podle zásady když se dva perou třetí se směje. A proto přistěhovalectví, třeba i muslimů, posiluje sionismus.

 11. Orel permalink
  Únor 6, 2012 23:32

  Ještě bych dodal, že mezi turánské národy (jakože ve skutečnosti taková skupina nikdy neexistovala) byli zahrnováni i různí indoíránští kočovníci, Japonci (a i Aztékové a další indiáni).

 12. Swantoviet permalink
  Únor 6, 2012 17:14

  Zůstala romská yHojte pozadu? Nikoliv, dohnala a předehnala. :-P
  http://romea.cz/cz/zpravy/pergl-rasisticky-urazel-kweukeho-sparta-pripravny-duel-nedohrala

 13. Únor 6, 2012 17:01

  Swantoviet:
  No oni v tom mají samotní dost guláš. Jestli je Ainu příbuzný s Turkem, tak se máme na co těšit, až jim docvakne,že jich je tolik….

 14. Lukáš permalink
  Únor 6, 2012 16:54

  …přiznám se, že mě sport vůbec nezajímá. Ale tohle je pěkně napsaný článek. Opět politická korektnost zvítězila nad rozumem..

  http://fotbal.sport.cz/clanek/197583-rekl-jsem-kweukemu-bastarde-to-ale-neni-rasismus-brani-se-pergl.html

  V článku výše se píše o 15-20% lidech, kteří jsou ryze systémoví. Mě by zajímalo, jak toto procento koreluje s těmi přibližně 15% idiotů, kteří v ANKETĚ na otázku „Považujete Perglův výrok za rasismus?“ klikli ANO.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: