Skip to content

Vašek, pokrytectví a pokus o kult osobnosti

Prosinec 22, 2011
by

Tak nám umřel Kim Čong-il. Lidé hromadně jako by na příkaz srdcervoucně truchlí. Rakev je vystavována veřejnosti, vyhlášen je smutek a parádní pohřeb. Pojmenovány po něm budou ulice, letiště a další významné objekty. Soudruzi z celého světa se sjíždí kondolovat. Možná i nějaké to mauzoleum-památník se postaví. Směšné, že ano? A v případě, když vyměním Kima za toho našeho demokratického potentáta Vaška, ne?

Neomarxisté, humanisté a kdo ví za čím se ještě skrývající „pravdoláskaři“ ukazují nyní svou pravou tvář. Totalitní, s jediným možným výkladem všeho kolem nás. Začíná to vznešenými řečmi o ochraně demokracie a všech těch utiskovaných menšin a může skončit orwelovskou totalitou. Díky stále více jimi ovládaných sdělovacích prostředků, vzdělávacích institucí atd. možná hroznější než kdy dříve. Technika podsouvání konkrétních myšlenek, ovládaní davů konzumentů a různé ty socio-vědy značně pokročily. Brainwashing v neomezených dávkách od rána až do uložení se k spánku, tak může vypadat totalita příštích dnů. Před komunismem šlo utéci, ale tohle bude globální a všeobjímající, tak snad jedině prchnout do hlubokých lesů a hrát si na poustevníka.

Samozřejmě, zatím se učí a lidé mají momentálně jiné starosti, tak na tu mediální masáž kolem pohřbu Vaška nereagují, jak by si možná tvůrci představovali. Jenže oni mají neomezené možnosti, a tak to mohou zkoušet znova a znova. Postupně utahovat šrouby, uzákoňovat jediné pravdy a něčí zásluhy o tenhle zlořád co nás všudypřítomně objímá. Zatím jim na to aktivně skáčou jen uvědomělí tupci, kteří dělají kulisy divadlu, které nám zde „demokraté“ předvádí. Většina jen tiše mlčí a v tom vidím tu hrůzu. Mlčící většinu dovede zfanatizovaná menšina s vymytými mozky bez problémů ukřičet. A pak je jedno jestli ta většina mlčela ze strachu či jen pouhé lenosti, apatie či znechucení.

Neradujme se tedy z toho, že většina jim na to divadlo ohledně svatého Václava kašle. Spíše se ptejme, proč se tak málo lidí z veřejného života či státní správy odvážilo vyjádřit sebemenší námitky? Proč všichni unisono projevují nefalšovaný žal v tomhle zástupu loutek. A to i včetně konzervativci zbožňovaného Klause. Na to, že se proti té jediné „pravdě a lásce“ vyhraňoval, z jeho úst nyní zaznívá až příliš mnoho servilních žvástů k tomuto budování kultu osobnosti. Že by se chtěl pouze svést na vlně?  Těžko říci.

Nepodléhejme tedy apatii, nebo nás tito fanatici hýřící navenek různými barvami, ale stejných myšlenek zašlapou do země. Nebojme se ozvat dokud to ještě částečně lze. Zítra může být již pozdě!

Reklamy
komentářů 55 leave one →
 1. Lukáš permalink
  Prosinec 31, 2011 00:46

  Vladislav: nevím, kde Vašek skončil, já doufám, že ho do Valhaly nebrali jen kvůli modrým očím. Ale k tomu dokumentu – snad bude čas, zkouknu to! Ale vzhledem k tomu, že je to z ČT1, tak si říkám, jestli jsme to nesledovali na střední. Tenkrát nám zeměpisář sdělil, že (nejspíš) tento dokument byl označen za jeden z nejhorším dokumentů, neboť byl „jednostranný“. No ostatně, každý musí sám usoudit, zda není současné TV zpravodajství jednostranné (a nejen to!)

 2. Vladislav permalink
  Prosinec 30, 2011 18:15

  http://video.google.com/videoplay?docid=4554948078128880143&hl=cs#

  Doufám, že má „pan prezident“ teď dost času, aby si v klidu „zvážil“ i informace, uváděné v tomto videu.

 3. Lukáš permalink
  Prosinec 27, 2011 17:15

  Koukal jsem na seznam podepsaných osob, mezi nimi je jakýsi Klement Gottwald, v kolonce zaměstnání má „president“ :-D

 4. Swantowiet permalink
  Prosinec 27, 2011 01:22

  Někteří sabotéří se snaží rozvrátit světlé zítřky… :-D
  http://www.letistevaclavahavla.cz/seznam-signataru?list-itemsPerPage=50

 5. Orel permalink
  Prosinec 26, 2011 14:53

  Jugoslávie se rozpadla proto, že její národy se navzájem nesnášely. To se předvedlo už za druhé světové války. Národy Jugoslávie se nesnášely ještě před druhou světovou válkou. Chrovati jsou velice chrabrý lid a Srby z vlastního Srbska považovali za zaostalé. Ale Srbové se furt chvástali, jak oni jsou jediní hrdinové, jak by jim Chorvati měli líbat *** za to, že je Srbové osvobodili. Chorvati to takhle neviděli. Rakousko-Uhersko jim nevadilo natolik, aby se proti němu vzbouřili, natož aby považovali srbskou vládu za zlepšení. A co jim přinesla meziválečná Jugoslávie? Vytvoření úplně nových, umělých správních celků pojmenovaných podle řek. Zavraždění stařičkého chorvatského předáka v bělehradském parlamentu srbským poslancem. Zrušení parlamentu a vytvoření „královské diktatury“; a jak se liší královská diktatura od NEOABSOLUTISMU???
  Nechuť mezi Srby a Chorvaty existovala už dávno před první světovou válkou. A co se bývalé Vojenské hranice týče, Srbové se tam z největší části přistěhovali až na pozvání císaře za válek proti Turkům, zejména od konce sedmnáctého století.

  Jednota Jugoslávie byla umělá a tendence k rozpadu by tam existovaly i bez jakékoli propagandy. Vždycky. A Slovinci nebo Chorvati že doplatili na to, že nemusejí dotovat Makedonii a Kosovo?

 6. Miloš permalink
  Prosinec 25, 2011 17:15

  Matin Zelinka
  K tomu co píšeš o válce v Jugoslávii. Ty se jak si sám uvedl díváš na věc z pohledu Chorvatů, takže nejsi objektivní. Když se na to podíváš objektivně tak válku začali Slovinci a k nim se ihned přidali Chorvati, protože politici a velká část lidí v těchto zemích poštvaných proti Srbům západní propagandou se chtěli odtrhnout od Jugoslávie. Srbové jen bránili jednotu země a bojovali za práva srbských menšin, které se proti své vůli ocitli na územích samozvaných „států“ Chorvatska, Slovinska a Bosny, kde nechtěli žít, oni chtěli žít v Jugoslávii, resp. v Srbsku. Srbská armáda nemohla dělat nic jiného, skuteční váleční zločinci byli slovinští, chorvatští a muslimští politici, nikoliv Srbové, kteří se jen bránili. Právo a spravedlnost byly na straně Srbů a zasloužii si vyhrát, a také by nepochybně vyhráli, kdyby „mezinárodní společenství“ (správně řečeno USA a jejich satelitní státy, výraz mezinárodní společenství je jasná demagogie, když na světě je skoro dvě stě států, ale mezinárodní společenství je maximálně asi pětina z toho) nezačali dodávat zbraně chorvatům a muslimům, a když ani to nestačilo tak Srby vojensky napadli a zabili tam mnoho tisíc lidí. Rozdělení poškodilo všechny slovanské národy v Jugoslávii, z kdysi poměrně velkého, ekonomicky vyspělého a vojensky silného státu se stala řada malých státečků, nejhorší veteš na mapě Evropy, státečky kde je s nadsázkou vidět z jednoho konce na druhý, a jsou ekonomicky i politicky zcela závislé na USA a Německu. Mimo to tam ani v budoucnu nebude klid. Až se jednou rozpadne EU a NATO, což je jen otázka času, i když nevíme jak dlouho to bude trvat, tak boje vypuknou nanovo, protože nenávist z války v 90. letech bude přetrvávat po celé generace.

  John Hornady: souhlasím s tvým názorem na Havla. Havel možná tolik nekradl jako ostatní politici, ale to jen proto že to neměl zapotřebí, hned v roce 1990 dosáhl toho, že dostal v restituci majetek za stovky milionů. Proto se z něj taky stal disident a bojoval proti režimu, že chtěl vrátit majetek.
  Havel, Zielenic, Vondra, Scheissenberg a podobní šmejdi těžce poškodili ekonomické zájmy české republiky. A netýká se to jen obchodu s Čínou ( dovoz z Číny do ČR
  desetinásobně převyšuje vývoz) ale i obchodu s Ruskem, vzhledem k tomu že tihle vlastizrádci neustále štvou proti Rusku, tak to také škodí českým firmám, aby získávali v Rusku zakázky) a obchodu s arabskými a obecně s muslimskými zeměmi, kterým zase vadí to jak česká vláda bezvýhradně podporuje Izrael. Kvůli nim jsme přišli o tradiční trhy. Tahle zrádcovská banda dokáže jenom škodit.

 7. Shaman permalink
  Prosinec 25, 2011 11:24

  Čína se Tibetu vzdát nemůže i kdyby chtěla. Okamžitě by se tam nasáčkovali Američani a to by bylo pro čínské zbraně nepříjemně blízko. A pro Tibet mimochodem konec té jejich pověstné duchovnosti. Jak by tam „světový obchodník“ dopravil porno, drogy a TV, bylo by po poníkoch. Změnili by se ve vojenskou základnu a špinavý bar.A jako potenciálni zdroj hrozby pro Čínu i cíl na který by byli neustále namířeny čínské rakety.
  Swantowiet:
  Za stánkaře si můžeme sami. Nechci se jich zastávat, ale pouze využili příležitost a my jsme si je tady nechali.

 8. Swantowiet permalink
  Prosinec 25, 2011 11:15

  Já za to nemůžu, to kouzlo Vánoc mě očarovalo, Coca-Colu si vychutnéééej. :-D

 9. Lukáš permalink
  Prosinec 25, 2011 00:04

  :-D, v liberálním Swantovietovi se probudil malý Dolfi :-D

 10. Swantowiet permalink
  Prosinec 24, 2011 23:37

  Na druhou stranu, Tibet, ať už je jaký je, je mi milejší než ČLR, která vysává svět. Vyzmizíkoval bych nejraději je A-bombama, nemám prostě rád globální zloděje a zlodějské rasy. A stánkařský Vietnam bych vzal s nima. :-D

 11. Prosinec 24, 2011 23:22

  On pančenláma je dokonce poslancem Všečínského lidového shromáždění :-)
  Soudruzi už mu vymetli kebuli (je mu asi tak dvacet).

 12. Swantowiet permalink
  Prosinec 24, 2011 22:34

  To je škoda, že dalajláma zrušil svůj podíl ve „free Tibet kopyrajt“ a předal jej pančelámovi, tuto čalamádu musí vždy míchat dva. :-D

 13. Prosinec 24, 2011 18:39

  Martin Zelinka:

  Jo, on dalajláma přehrál nějaké funkce na pančenlámu, tak to je velký pokrok :-)

  A co třeba Dioklecián? Ten se taky vzdal moci dobrovolně. Nebo Fidel Castro. Ten taky odstoupil sám :-)

 14. Prosinec 24, 2011 15:17

  Martin Zelenka: Sládek je dnes každému ukradený. Jen tím demonstruju, co udělají pravdoláskové, když jde o moc. Nic ví v tom nehledej.

  Co se týká nějakého führerkultu, bezmeznému a nekritické uctívání jedné osoby, tak s tím se setkávám spíše mezi demokraty a komunisty. Popravdě neznám nikoho z české „krajní pravice“, kdo by se fanaticky přikláněl k jednomu člověku. A za kritiku toho svého „vůdce“ byl ochotný urážet i ty nejbližší ;-), zatímco fanatických havlistů je přespříliš.

 15. Martin Zelinka permalink
  Prosinec 24, 2011 14:15

  Lukáši, dodnes děkuji Bohu za to, že se demagog a největší pohroma polistopadové politiky Sládek nestal prezidentem.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: