Skip to content

Demokracie jako marketingová značka

Prosinec 5, 2011
by

demokracieOdvážím se nazvat demokracii pouhou marketingovou značkou a to bohůmžel velmi úspěšnou. ( Ani s tou demokracii athénského typu to nebylo zas tak úžasné – i za ní se většinou schovával vláda oligarchie – tehdy alespoň domácího původu, teprve později došlo k přikrášlení.) Časem se této starodávné „hodnotné“ značky chopili blízkovýchodní kšeftmani a i ty zbytky dobrého na ni ve zlé obrací.

A lidé v kvalitu této značky věří. Došlo zde totiž k utvoření monopolu. Jsme den co den zahrnování kvantem reklamy velebícím tuto značku, zatímco poslední zbytky zboží od jiných výrobců jsou haněny na maximum. Reklamace na zmetky jsou zamítány, je to přeci daň za možnost mít toto úžasné zboží. I většina těch, co by ráda výrobky jiné provenience, je tak zpracována, že chce pouze kosmetické změny vnějšího designu. Žádat změnu vnitřního zařízení, které se stále častěji zadrhává a porouchává se odvažuje málokdo. A ti kšeftmani vše velice dobří ví. Vždyť i u auta tvoří podstatnou část ceny náklady na reklamu a zisků dosahují dealeři, a ne ti, co je vyrábí vlastníma rukama.

V dnešní konzumní době je vše věcí marketingu. Je možno prodat jakýkoliv šmejd a nejlépe s co největším ziskem. To, že pak někdo má doma porouchanou zbytečnost, je jedno, hlavní je zisk vyvolené menšiny a jí poddajných dealerů. Reklama (propaganda) má díky masovým sdělovacím prostředkům neomezené možnosti přístupu do mozku každého z nás, obrnit se proti ni lze přetěžko. Lidé jsou zavaleni takovým množstvím informací, že již nejsou schopni rozlišovat pravdu a lež.

Není zde jiného zaměstnavatele než demokratického. Pár drábů a patolízalů (vrcholových managerů) v tomto koncernu si žije dobře a ostatní ze strachu či z důvodu vymytých mozků to zatím snáší bez větších protestů, tak proč netlačit stále více na pilu. Loajalita zaměstnavateli – demokracii je hlavním měřítkem povyšování. Za nešlapání brázdy následuje vyhazov – vězení, vlastní rozum je nežádoucí.

Že přeháním? Možná, ale k této šílené vizi se blížíme mílovými kroky a jestli nezačneme něco dělat, tak se jistě dříve či později naplní!

Reklamy
komentářů 22 leave one →
 1. Pagan permalink
  Prosinec 14, 2011 23:17

  Dobrý článek!PŘESNĚ TAK!A ještě bych dodal:Čím se svrhává tyran!VÁLKOU!

 2. p.p permalink
  Prosinec 12, 2011 14:22

  Miloš:
  Odstřihnutí je důležité především po duchovní a ideové stránce, což znamená vyhnat z hlavy židokřesťanského boha a celý ten jejich světonázor (nepodceňovat! je to zažraná špína) a netolerovat jakékoliv své demokratizační tendence.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: