Skip to content

Ideologie a fanatismus

Listopad 20, 2011
by

Naivní jsou představy demokratů, že někdy bude vládnout lid a stát se bude řídit vůlí většiny. Stačí se podívat do historie a zjistíme, že danou vítěznou ideologii vždy dovedla k moci aktivní menšina. Většinou se jednalo o malou část společnosti, kdy se dané myšlenky chytli odhodlaní lidé, z jejichž středu pak vzešel vůdce. Aktivní menšina zde stojí proti apatické většině, které nejde o nic jiného, než o co nejlepší přežití… Teprve krize (ekonomická, válečná, morální) postaví tuto mlčící apatickou většinu před volbu někam se přidat.

Lidstvo se obecně chová jako stádo. V době klidu apaticky přežvykuje na pastvě a jeho pohyb se maximálně utváří na základě hledání co nejlepších stébel. Teprve nepřítel číhající v blízkém houští či uschnutí pastviny uvede stádo do pohybu. V té chvíli se dav přestane chovat racionálně a hledá dominantního samce, který ho dovede na nové pastviny. Riziko, že cestou za slíbeným rájem může skončit v hluboké propasti, si uvědomuje málokdo. Samozřejmě, lidstvo je složitý organismus a já to zde pojal příliš zjednodušeně pro snadné utvoření představy, ale v principu to tak nějak funguje.

Pastva nám usychá, dravci již řádí uprostřed stáda. Čas, kdy se vše stane nesnesitelným a stádo se dá do pohybu se blíží. Zatím ho dosavadní vládci uklidňují natíráním trávníku na zeleno a převlíkáním vlků do beránčích rouch. Jenže neklid se zvětšuje, to vidí snad každý. Je jen otázkou, kdy to vypukne? To však není podstatné. My se musíme ptát spíše na to, jak jsme na danou situaci připraveni?

Mám obavu, že málo! Místo vykrystalizování jasné jednotící myšlenky se mnozí snaží vytvářet všeobjímající nic. Snažíme se místo kvality preferovat kvantitu, které stejně nedosahujeme. Chceme mládež zaujmout přejímáním různých cizokrajních životních stylů a stávat se tolerantními k odlišnostem. Tvrdíme, že ta tráva není sice tak zelená jak bývala, ale díky drobným úpravám (kdy třeba pár jedinců snížíme příděl krmiva) se opět krásně zazelená. Přes tohle přehlížíme vozy plné sena mířící někam do neznáma…

Jak jsem psal již v úvodu, poučení hledejme v minulosti. Staňme se třeba „podivínskou“ menšinou, ale buďme aktivní! Nebojím se použít onoho slova a říci: „Buďme fanatičtí!“. Lidé nás musí vnímat, jako alternativu a ne pouze jako jiný odstín toho současného.

Reklamy
komentářů 214 leave one →
 1. Leden 18, 2012 21:41

  Andreos:
  Ještě si to rozmyslim, on to za mě nejspíš udělá Miloš :-)

 2. Andreos permalink
  Leden 18, 2012 18:19

  Myslič
  „Vyděláním si na sebe“ myslím to, že někdo podniká – tj. nejde hledat práci u nějaké firmy, ale naopak sám firmu založí a jiné lidi zaměstnává. Když je někdo zaměstnán, tak si sice vydělává na sebe vlastní prací, pravda, ale je závislý na těch, co skutečně dají firmu s pracovními místy dohromady. V tomto smyslu si na sebe nevydělává – on není tím, kdo si své pracovní místo vytvořil, jen do něj byl přijat.
  Jistě, ne každý podnikatel je ztělesněním noblesy. Ale dělníci už vůbec ne.

  PS
  Měl jsem odvahu reagovat na váš příspěvek – doufám, že mě nečeká inzultace, jak jste se kdysi vyjádřil :-))).

 3. Andreos permalink
  Leden 18, 2012 18:08

  Dodatek
  1.Miloš se považuje (kromě některých dalších exotů) za „jediného pravého nacionalistu“ – tím zřejmě myslí českého nacionalistu.
  Srovnej s – cituji: „Jsem Slovan a proto jsem na straně Rusů.“
  A sakra, neměl by být jako „jediný pravý /český/ nacionalista“ hlavně na straně Čechů? A dále – neměl by být cítíce se „Slovanem“, na straně „slovanstva“ obecně? Slované a Rusové – to jistě není totéž – a v moderních dějinách škodili menším slovanským národům mimo jiné i právě Rusové.

  2.Srovnejme Milošův „pravý český nacionalismus“ a „slovanství“ s výrokem „především se SSSR neměl rozpadnout“ – !!!.
  „Pravý český nacionalisto“ a Slovane Miloši – slovanské národy, které byly násilým drženy v SSSR – a hlavně nacionalisté těchto národů – by vám za tento názor ze srdce poděkovali.
  SSSR toho přece tolik dobrého a úžasného pro slovanské národy udělal!

  Ale vážně – Miloš je zřejmě fakt pomatenec, ty nelogické kopance jsou vskutku famózní. Považuje se za českého nacionalistu a řekněme slavjanofila a přitom je to normální rusofil a zastánce protinárodního a bolševického impéria SSSR.

 4. Leden 18, 2012 17:51

  Andreos:

  Jen takový dodatek k tomu, co jsi napsal: „Podnikatelé si na sebe dokážou vydělat sami“. No vo tom žádná…. A dělníci si snad nedokážou vydělat?! Když jsi placený v úkole (rozuměj za kus), tak si jako neumíš vydělat?!!! Víš, co je to NORMA?! Měl by jsis někdy dojít poslechnout řeči „podnikatelů“ na rautech (jestli tě táta pozve), to je opravdu „brilantní“ ukázka inteligence, sečtělosti a morálky… Např: „to jsme s nima zase vyjebali, vochcali jsme daně a zaměstnancům neplatíme! Zaměstnáváme na černo Mongoly, to je panečku byznys!“

 5. Andreos permalink
  Leden 18, 2012 17:35

  Nerad otevírám již staré diskuse, ale perly pana Miloše mi nedaly.
  Ano, Rusko si může jako velký a silný stát budovat sféru vlivu v zahraničí – tedy otázka je nakolik je to morální, ale pravda, jiné mocné státy to také dělají. Ale něco jiného je mocensky dominovat v některých zahraničních zemích a něco jiného je se s nimi ekonomicky a demograficky integrovat a tak ničit svůj vlastní národ. Znamenalo snad vytvoření britského nebo francouzského impéria otevřené hranice pro lidi z ovládaných zemí v rámci nějaké „unie s volným pohybem osob, zboží, služeb a kapitálu“? NE. To by tady britský ani francouzský národ už dávno nebyly.

  Tak SSSR se neměl rozpadnout. A to tady tvrdí člověk, co mě označuje za germanofila, co chce český národ germanizovat. Ale zato SSSR byl přece pro náš národ tak bezva věc. Jak úžasné věci nám přinesl – garance komunistické diktatury, z níž plynula devastace ekonomiky, kultury a politického života, demografické ztráty, emigrace elit a taktéž „omezená suverenita“ – neboť jsme nebyli de facto suverénním státem, byli jsme do značné míry jen provincií sovětského impéria, jak bylo posléze stvrzeno okupací roku 1968.
  A tvrdí to člověk nazývajíce se nacionalistou, který by měl mít logicky respekt k suverenitě národních států – ale SSSR se dle něj neměl rozpadnout, přičemž v moderních dějinách nebylo (kromě impérií VB a Francie) většího vězení pro národy než tento pochybný imperiální útvar.
  A také to tvrdí člověk – „Velký Židobijec“ – přičemž původně je ruský bolševismus a potažmo SSSR produktem bolševické elity ze značné části židovského původu. Ke komunistickému bolševickému puči došlo i za finančního přispění Židů ze Západu. A vůbec – komunismus je produktem onoho slavného Žida Karla Marxe. Miloš, onen velký odpůrce „židobolševiků“, zde ostatně citoval ve pospěch svých teorií Marxův Kapitál.
  No, je vidět, jak hodně moc to má v hlavě v nepořádku.

  Ano, zajisté, Rusku doslova smrtelně hrozí jaderný(!!) útok USA, na nic jiného než na napadení Ruska jadernými zbraněmi USA nemyslí. Proradní sionisté jistě nechtějí nic jiného než atomovkami vyhodit celý svět do vzduchu – včetně sebe samých.
  Ale popravdě, pravděpodobnost, že by USA šly do jaderného konfliktu s Ruskem se rovná asi tak pravděpodobnosti výskytu létajícího prasete. K tomu nedošlo ani za mnohem vyhrocenějších situací – zejména za karibské krize.

  Breivikův pamflet vůbec neznám, nečetl jsem ho a ani nehodlám. A přesně vlastně neznám ani Breivikovy názory. Vím, že je proti muslimům, multikulturalismu a obecně imigraci, v čemž se s ním shodnu – ale to myslím většina lidí na tomto webu.
  Způsob odporu však zvolil zcela nesprávný.

  Ano, Miloš je „jediný pravý nacionalista“, jak se ve své příslovečné a nebetyčné skromnosti sám označil. A jak se onen Nadčlověk v podobě „jediného pravého nacionalisty“ pozná? Jednoduše – glorifikace husitství a Ruska až na půdu a označování lidí s jiným názorem za nevzdělance, hlupáky, demagogy, germanofily nebo sionistické zaprodance – a nebo všechno dohromady. A samozřejmě hledání spiknutí sionistů i za vlastním pšoukem, jak se tady kdysi někdo trefně vyjádřil. Přitom každý idiot ví, že lobby sice v USA existuje, ale všemocná rozhodně není; těch lobby je tam mnohem víc. Ke svému prospěchu, chtějíc přesvědčit mě i další, že USA od A až do Z pod nadvládou sionistů, ostatně sám veleduch Miloš citoval článek, kde je přitom explicitně řečeno(!), že těch nejvýznamnějších lobby je tam nejmíň několik. Nemluvě o tom, že když jsem se zmínil o výrocích Obamy jasně jsoucích proti zájmům Izraele, tak odvětil, že „jeho výroky nemá cenu komentovat, neboť Obama je loutka v rukou sionistů“ – !!! – toť dokonalá ukázka logické argumentace.

  Tak já jsem rozvraceč národního hnutí – hmm, nechápu, čím ho rozvracím. Tak se mi zdá, že ho rozvrací hlavně Miloš – národní hnutí s lidmi vyznačujícími se jeho mírou nesnášenlivosti a paranoie přitáhne jen pár fanatiků. Myslím, že ostrůvek, na němž jsem se dle něj měl sebekorunovat, by si měl založit hlavně on – myslím, že moc lidí s ním nepůjde – přípustní jsou pouze ti, co chválí Rusko, SSSR a husitství až do nebes, kapitalisty (přesněji obyčejné podnikatele, co mají schopnosti a odvahu si na sebe vydělávat sami) považují za arciďábly, dělnickou třídu za ztělesněním ctnosti (kupříkladu diskuse dělníků v hospodách jsou ukázkami intelektuální brilantnosti) a proradného sionistu vidí z každým rohem. Z takových lidí by pod vedením Miloše jistě vzešel nový elitní národ, který by ukazoval světlo ostatním Árijcům.

 6. Rowan Morrison permalink
  Prosinec 22, 2011 03:37

  Hezká pohádka…:-)
  Někde jsem však četl, že R1b je kelto-germánský mix.

 7. Swantowiet permalink
  Prosinec 21, 2011 23:48

  Cikáni/Rómové – Haploskupina H

 8. Swantowiet permalink
  Prosinec 21, 2011 23:47

  Bylo to tak…
  * * * * * * * * * *
  Za desatero horami a řekami žili byli jednou dva bratři. Ten starší (a silnější) se jmenoval R1b, tomu mladšímu (a mazenějšímu) všichni říkali R1a. Oba byli vznětliví a svárliví, ale byla to rodina. Bohůmžel se jednoho prokletého a strašného se ten starší z nich potkal před 100 lety s čarodějem (Thule) a ten jej očaroval a ponoukal k činu nejohavnějšímu, k bratovraždě.
  Jeho prokletí bylo zpočátku tiché a až po 25 letech poté se svého bratra zabít. Ten se naštěstí ubránil a musel vyšinutému bratru zlomit ruku a uvěznit do svěrací kazajky a nadopovoat sedativy (PCMC). Chudák prvorozený se sice pohroužil do klidu, ale stala se z něj troska, která je nejen sebekajícná a sebepoškuzující, ale nechá si kopat do koulí od pouličního gangu výtečníků J1, H, E3a a E3b.
  * * * * * * * * * *
  Vysvětlivky:
  Slované – Haploskupina R1a
  Germání – Haploskupina R1b
  Semité – Haploskupina J1
  Západoafričané – Haploskupina E3a
  Východoafričané – Haploskupina E3b
  * * * * * * * * * *
  Toto je vánoční pohádka, jakákoliv souvislost reálnými osobami, ději a situacemi je čistě náhodná a zavádějící.

  Sepsal Swantowiet po dočtení ságy o Ragnarovy, Černé hřívě, ze světa Fenrisu. :-D

 9. Rowan Morrison permalink
  Prosinec 21, 2011 21:04

  Vladislav:
  Nemám problém přijímat za své předky i Germány a Kelty. Ostatně, žili tu několik století, Slované nepřišli na vybydlené a liduprázdné území. Slované, Germáni i Keltové nebyli leckdo, byli to árijské kmeny-pro mě je tato identifikace jednoznačná. Vnímám samozřejmě slovanskou převahu a Žid mě dnes zajímá jen jako nepřítel.

 10. Miloš permalink
  Prosinec 21, 2011 18:48

  Vladislav: to o vztahu Čechů a Rusů jsi napsal velmi dobře. Mě jsou taklé Rusové a osatní slovanské národy bližší než ostatní evropské národy a pochopitelně všechny evropské národy jsou mi bližší než barevní. S Rusy máme společnou krev a podobný jazyk i kulturu to se nedá popřít. Naproti tomu co máme kromě barvy pleti příbuzné s národy západní nebo jižní Evropy? Už jen proto bychom měli spolupracovat spíše s Ruskem.
  Rok 1968 nemá smysl pořád připomínat, už je to historie, která se nebude opakovat. Zajímavé je, že politici a novináři, kteří neustále mluví o sovětské opkupaci nemluví o mnohem horší okupaci německé, zatímco při výročí 21. srpna jsou toho plné noviny a televize, výročí 15. března se vůbec nepřipomíná. Podle mě je nutné zapomenout na obojí, nebo ne přímo zapomenout ale nekazit si současné vztahy křivdami z minulosti.

 11. Vladislav permalink
  Prosinec 21, 2011 17:37

  Orel: Stalin alias Džugašvili byl 3/4 Žid, ostatně příjmení Džugašvili znamená v gruzínštině „syn Žida“. Židy byli samozřejmě i Lenin, Zinovjev, Kameněv, nemluvě o Leybovi Bronsteinovi alias Trockém. Zapomněl jsem na někoho?:-)
  Tzv. VŘSR naplánovali a od počátku financovali Židé. Byl to v období let 1900-1917 jejich třetí krok ke zničení Ruska, které bylo vážnou (a v podstatě jedinou) soudobou překážkou jejich plánů, po děkabristech a rusko-japonské válce. Úvodní „tvrdé jádro“ (cca 3000) revolucionářů bylo ze cca 90% židovské. Počátečním „vkladem“ bylo 20 miliónů dolarů, do Ruska doručených speciální zásilkou, vlakem. „Revoluce“ zvítězila a obrat nastal, když se Stalin rozhodl vzepřít americkým Židům, zatímco Trockij byl dál jejich oddaným pomocníkem.
  Bylo by to na dlouhé povídání, je možné, že většinu z toho sám dobře znáš.

 12. Vladislav permalink
  Prosinec 21, 2011 17:26

  Miloš, Rowan: jsem Slovan. Bratr se může přít s bratrem, otec se synem, synovec se strýcem, ale pořád patří k témuž Rodu, rodu, který – je-li zdravý – se v případě ohrožení či jiné nutnosti na základě instinktu krve semkne! Jsem s Rusem téměř stejné krve – před 1200 lety ještě naprosto stejné, dnes už o něco odlišnější, neboť on se mezitím, byť v omezené míře, křížil s východními národy, zatímco moje větev s Němci, Kelty a Romány.
  Ruská řeč, byť ji neovládám, je mi blízká. Můžu mít vůči Rusům sto výhrad, ale pořád je to totéž, jako když se hádají dva bratři.
  Tento svůj názor mám na úrovni nejzákladnějších instinktů, na úrovni krve, podobně, jako cítím silné příbuzenství s dalšími evropskými bratry, Germány a Kelty.
  Žid to dobře ví. Je chytrý! Ví, že jeho jedinou šancí je tuto jednotu ROZDĚLIT. Pokud z mocného slovanského proudu vytvoří stovky slabých pramínků a ty ještě poštve proti sobě, má vyhráno! A tak to dělá – už více než 1500 let. Nejprve pro nás vymyslel víru, kterou se mu pak – díky tisíciletým orientálním zkušenostem a „tahu na branku“, který našim přímým a čestným předkům chyběl – podařilo vnutit. Poté nám (mnohým z nás)vnutil i své uvažování, takže jsme mu předali výsledky své práce, své bohatství, svou sílu, a stali se jeho otroky, v dnešní době hlavně finančními. A aby to měl pojištěno, nezapomíná nás rozdělovat i myšlenkově – neustále je nám tak našeptáváno, jaké nebezpečí nám hrozí z Ruska, přitom jedinou agresí, kterou vůči nám Rusové provedli, byl rok 1968, což byla agrese státu založeného, podporovaného a řízeného Židy, státu, který vyhladil něco mezi 50 a 80 milióny SVÝCH VLASTNÍCH slovanských obyvatel, většinou elit, které jediné byly schopné toto prohlédnout a něco proti tomu vyvolat!
  Nejsme prý žádní Slované, ale spíše Keltové, Germáni, samozřejmě Židé apod. Co má být výsledkem? Výsledkem má být CÍTIT SE nakonec NIKÝM, nikam nepatřit, nic pořádně necítit, k ničemu se pořádně nehlásit, řídit se pouze „univerzálními“, Židem vynalezenými a prosazenými hodnotami, a usnadnit mu tak světovládu!
  Všem služebníkům těchto idejí, všem, kdo zvažují takový či onaký způsob spolupráce s Židem, doporučuji prostudovat Tóru, či některé (byť už vypreparované) části Starého zákona. Co má židovský kmenový démon Jehova, jehož se Židům pomocí křesťanství podařilo našim národům vnutit jako jediného Boha, v úmyslu se „zvířaty“ (a to i těmi, která se dobrovolně ke spolupráci s Židy zaváží) provést, je tam víc než zřejmé.
  Omlouvám se za tradičně únavně dlouhý příspěvek – stačilo napsat jedinou větu:
  Čiň čertu dobře – peklem se ti odvděčí!

 13. Rowan Morrison permalink
  Prosinec 21, 2011 14:37

  Orel:
  Abych to upřesnil: já mám Rusy rád a jejich přístup a snahy o obnovení slovanských tradic jsou mi inspirací. Něco jiného je však tvrzení, že se SSSR (což byla jiná říše než dnešní Rusko) „neměl rozpadnout“. Je třeba vzít v úvahu, že tento komunistický stát nechtěl Balty pustit po dobrém……takže se rozpadnout měl. :-)

 14. Orel permalink
  Prosinec 21, 2011 03:20

  Miloši, Rusové jsou na jediné straně, a to na svojí vlastní. Vždycky tomu tak bylo a vždycky tomu tak bude. Zájmy kohokoli jiného je zajímají jen natolik, nakolik z nich budou mít sami prospěch. A to, že jim Andreos nebo Rowan Morrison nevěří, neznamená, že ti dva jsou odrodilci. Nikdo nemá povinnost mít rád Rusy.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: