Skip to content

Sněm Pohanského kruhu

Listopad 14, 2011
by

písekwww.pohanskykruh.wordpress.com

Nedaleko města Písku se v sobotu 12.11.2011 uskutečnilo další setkání Pohanského kruhu, kterého se zúčastnili členové ze všech koutů České republiky.

Poté co všichni dorazili, se rozběhla několika hodinová obsáhlá debata nad mnoha tématy, z které vyplynulo několik poznatků k naší další činnosti. Pohanský kruh by měl být založen na autonomním aktivismu jednotlivých členů či skupin. V souvislosti s tím dojde v blízké době k oficiálnímu vytvoření několika samostatných regionálních skupin (o kontaktech na ně budeme včas informovat), neboť naší snahou je obsáhnout co nejvíce krajů naší rodné země.

S rozšiřováním okruhu příznivců souvisí i propagace Pohanského kruhu. Zde se nebudeme bát sáhnout ke kontroverznějším tématům a primárně se zaměřovat proti těm, co potlačili víru našich předků. Mělo by dojít k vytvoření „šablon“, pomocí nichž by mohli nezávisle jednotliví příznivci např. označovat pohanská místa, která byla znesvěcena umístěním kříže či výstavbou kostela. Chceme se totiž dostat do povědomí nejen vyznavačů pohanství, nýbrž širší veřejnosti a prezentovat víru předků jako jednu z možných cest životem.

Z debaty vyplynuly rovněž naše představy o praktikování pohanství. Mělo by fungovat jakožto životní filozofie, a ne pouhá módní záležitost. Nechceme tedy vytvářet jen další folklorní spolek či historický klub snažící se o mlhavou rekonstrukci dávných obřadů, nýbrž chceme být odpovědí na dnešní duchovnosti zbavenou dobu a stát se alternativou současných pokryteckých životních stylů. S tím souvisí i to, že se v žádném případě nebudeme vyhýbat momentálním problémům a nešvarům ve společnosti. Chceme nabídnout férovou komplexní cestu životem pro každého vnímavého a současným stavem společnosti znechuceného člověka.

Po večeři následovalo přátelské posezení u piva a medoviny, kdy jsme rozebírali své dosavadní zkušenosti získané na pohanské stezce a dále rozváděli myšlenky vzešlé z „oficiální části“ přínosného setkání, které nám umožnilo se vzájemně více poznat a stanovit si další cíle a určit prostředky k šíření naši společné „pohanské myšlenky“.

Díky patří všem zúčastněným a zejména vzornému hostiteli.

 Dotazy či zájem o podrobnosti a případné zapojení se do naší činnosti můžete adresovat na e-mail: pohanskykruh@gmail.com

Reklamy
komentářů 9 leave one →
 1. Orel permalink
  Listopad 27, 2011 00:04

  Díky, vzácný pane NSáku!

  14

 2. Listopad 16, 2011 23:49

  Že na místě, které je okupováno středověkým, případně barokním kostelem, bylo dříve pohanské místo, je velmi pravděpodobné. Téměř jisté je, že když se nějaké místo jmenuje „Čertovo“ a pod., tak tam bylo …..

 3. NSák permalink
  Listopad 16, 2011 23:27

  Zajímavá cesta aktivizmu.I když pohan nejsem zajímalo by mě pohanské místa např v blízkosti mého bydliště.Ale otázkou zůstává jak se zjistíte které místo bylo pohanským?Nebo to nějak vycítíte?Je tedy pravděpodobné že na místě kde stojí kaplička nebo socha nějakého sv. ,že tam dřív bývalo pohanské místo?

  Jinak hodně štěstí a aktivních příznivců do budoucna.
  14

 4. Swantowiet permalink
  Listopad 15, 2011 18:52

  Tak ne, 1990. :-D

 5. Swantowiet permalink
  Listopad 15, 2011 18:52

  Pěkné, upomíná mi to Borise Bazurova a jeho Svjatogora z dávnověku postsoudružské Moskvy z roku 1992.

 6. Listopad 15, 2011 17:25

  Není špatný třeba Menhir jestli neznáš …

 7. Swantowiet permalink
  Listopad 14, 2011 22:51

  Rammstein jsem přestal poslouchat po albu Mutter (AD 2000), který je pro mě vrcholem jejich tvorby, album Reise Reise (AD 2004) zachránily fláky jako Amerika a Ohne Dich, ale už itam je zřetelně vidět odklon mého oblíbeného „trabant-industriálu“, jejich kooperace s Тату v singlu Moskau je perverze, pokud si chci něco od těch dvou holek, tak něco melodičtějšího. Od singlu Rosenrot už jde opravdu jen o ohnivé ejakulace. Hezkou němčinu uslyším už jen u Forsteti, Sonne Hagal, Vargrim nebo Laibach.

  Znáte někdo nějaký poslouchatelný pagan-metal singl: ruská (slovanská) kapela / německý (germánský) host či naopak?

 8. Listopad 14, 2011 21:49

  Wolos :

  Ještě hráli v Praze „Rammstein“ (ne von Rammsteinn!!!!). Člověk prostě nemůže být všude…. :-)

 9. Wolos permalink
  Listopad 14, 2011 19:12

  Stejný den došlo k přednášce o slovanském náboženství v Polabí a Lužici, podpořené i koncertem Žiarislava.

  Krásná synchronicita, jen tak dál :-)

  Wolos

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: