Skip to content

Pseudohumanita v podání kapitalismu a novolevičáků

Říjen 15, 2011
by

škola v africeZ humanity (lidství) se nám stejně, jako z mnoha dalších výrazů stalo zprofanované klišé. Ohání se jim mocní, zde dojdeme až k perličkám, jako je Havlovo nesmrtelné humanitární bombardování, kde nejnovějším výplodem tohoto absurdna byla agrese vůči Libyi. Zde v zájmu zbrojařských a ropných koncernů byla humanita použita jako zástěrka pro krvavý zásah NATO. Za humanitu se schovává i spousta novolevičáků, kteří si v jejím jménu minimálně zajistili teplá místečka ve všemožných nadacích.

Já osobně na humanitě nevidím nic špatného. Na pomoci potřebnému (ne zneuživateli) by se v rámci sociálně spravedlivé společnosti (sem patří i placení sociálního a zdravotního) měl podílet každý úspěšnější, neboť neví, kdy ho potká nějaká nehoda či nemoc. Jenže v rámci dnešní konzumní doby se i z tohoto stal byznys, a to pak ta chuť k tomu se nějak vytrácí.

Zaměřme se třeba na to otravné vybírání s kasičkami na ulicích měst. Pominu-li pochyby o poctivosti výběrčích, dostaneme se k veřejnému tajemství, že se k potřebným dostane cca 20 – 30% z vybrané částky. Ano, zbytek mizí na provoz nadace. Takový její pan ředitel přeci musí dostat odpovídající plat (kde jsou ty doby, kdy to lidé dělali zdarma), navíc nezbytná sekretářka – milenka, reprezentativní kancelář a luxusní auto není z hlediska financí žádná sranda. To, že pak nezbývá na ty potřebné, je již vedlejší. Budování kapitalismu bez lidské tváře je třeba přinést nějaké ty oběti.

Humanita se nám i nějak tak podivně kroutí. Novolevičáčtí pseudohumanisté se neváhají propojit s ekonomickými neoliberalismem. Výsledkem jsou pak paradoxy, kdy důchodce, který přišel o byt se nechá živořit na hranici bytí, zatímco „nepřizpůsobivému“ jež nikdy nepracoval se dají štědré sociální dávky. Na pomoci běžnému člověku se nedá tolik vydělat a budovat politická kariéra. Zato jinde stačí zařvat „rasismus“ a hned se sype z mnoha směrů potřebný finanční tok. Tam sklouzla dnešní demokracie.

Humanita stejně jako ekologie, zdravotnictví atd. prostě podlehla prachobyčejnému odlidštěnému byznysu a politikaření. Zde nelze hledat slušnost či logiku. O tom nás každodenně přesvědčuje dnešní doba v režii zkorumpovaných asociálních elit ve všech oblastech lidského bytí.

Reklamy
komentářů 7 leave one →
 1. Říjen 19, 2011 12:50

  Absolutně souhlasím. A taky si tak říkám ,že by naše levota mohla ukázat svoji HUMANITU ,SOLIDARITU a Vzájemnou POMOC někde kde je to potřeba .Např. Libie nebo třeba Rwanda , okouzlující Somálsko či snad fascinující chudinské slamy v JAR. Ty slamy bych doporučil našim solidárním antifašistkám .Možná ,že až budou mít černého dicka v prdeli tak svou humanitu přehodnotí .Do prdele s HUMANITOU.

 2. Pagan permalink
  Říjen 16, 2011 15:47

  Pardon,chtěl jsem napsat pokud neumíte německy tak i vidět,ten překlad

 3. Pagan permalink
  Říjen 16, 2011 13:10

  Tohle musíte slyšet(pokud neumíte německy)!Tenhle Němec má hodně pravdy o USA :-)).
  Je u toho anglický překlad.Trochu k tématu tady.

 4. Říjen 16, 2011 12:50

  Jo, to jo…… Já jako vedoucí odborové bun’ky mám byznys, jak o řemen :-)

 5. Nazteč permalink
  Říjen 16, 2011 12:38

  Neziskovky a levice obecně jsou krásnej byznys. Zadejte si do vyhledávače třeba heslo How to make money with a nonprofit organization. Když kliknete na odkaz dole, zjistíte příjmy ředitelů neziskovek. Kolem 70% má od 5000 do 15000 dolarů měsíčně, v USA je běžný slušný měsíční průměr 1500-2500S. Špatný? U nás to bude stejný.

  http://www.rosettathurman.com/2011/09/42-important-findings-about-nonprofit-executive-directors/

  Kdo nechce zakládat neziskovky, může si založit odbory. Taky dobrej byznys a ještě k tomu skvělá páka na vládu. Rath by mohl vyprávět.

 6. Shaman permalink
  Říjen 16, 2011 05:49

  Pokaždé když jsou záplavy, požáry a pod. se jako houby po dešti vynořují různé účty – pomozte těm, pomozte těm. A je otázkou času, kdy se provalí nějaká prasárna, ohledně nazbíraných peněz. Za kterou ale tradičně nebude nikdo potrestán. Léta letoucí jsem přispíval „na rakovinu“ a na „nemocné děti“ na každém rohu. Tu pětka, tam dvacka. A taky (a)sociální pojištění samozřejmě. A když jsem sám onemocněl, neštěkl po mě ani pes.
  I (a)sociálka se s platbama rozhoupala až po půl(!) roce. Nebýt pomoci rodičů, jsem pod mostem. A mé dlouhodobě nemocné dítě? Ta samá situace. Když potkávám ty, kteří zbírají „na nemocné děti“ posílám ty hyeny rovnou do prdele. To je taky na dlouhé vyprávění. Jednou jsem se naivně pokoušel něco z takových organizací dostat, jelikož má situace byla zoufalá. Co myslíte? Zdlouhavý a ponižující proces s výsledkem NULA. Holt, nemám tu správnou barvu pleti. Pojem „humanita“ je už tak prohnilý a zkompromitovaný, že jako jedinou možnost vidím vzájemnou pomoc členů malých skupin, kde se tito členové znají a důvěřují si.

 7. Říjen 15, 2011 21:33

  Je to tak. Kdy a co s tím uděláme?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: