Skip to content

Třídní členění společnosti a sociální rasismus

Září 22, 2011
by

bezdomovecPřipadá mi, že se zde začíná opakovat chyba, která kdysi vedla k nástupu komunistů. Společnost se začíná značně třídně rozdělovat, kdy podnikatelská vyšší třída je oproti ostatním zvýhodňována. (Nyní za vlády ODS + TOP 09 je to výrazné, ale tento děj probíhá méně viditelně i za sociálních demokratů.) Nevím, co k tomu politické elity vede, ale jakékoliv stavění určitých skupin v národě proti sobě je značně škodlivé. Toto rozdělování není však v žádném případě chybou lidí, kteří mu na základě nespravedlností na nich páchaných podlehnou, ale těch, co jej způsobují.

Na politické scéně stále více měřítkem uplatňujícím se při dělení na pravici či levici není politické smýšlení, ale výše majetku. Navíc i umírněně levicoví sociální demokraté se snaží si to s podnikateli moc nerozházet, zřejmě v očekávání sponzorských darů a možnosti nechat se korumpovat při zadávání zakázek. Výsledkem je značná rozšířená averze vůči „modrým strakám“, ale současně i apatie vůči marxistům, neboť zde nikdo neočekává výraznější změnu. Snad zde postupně vzniká stále větší prostor pro lidové hnutí, které ve své podstatě čeká jen na charismatického vůdce a zhroucení se do ještě větších sociálních nejistot. My musíme jen doufat, že se nebude jednat o hnutí čistě komunistické, ale spíše národně sociální.

Toto dělení, ne dle politického smýšlení, ale majetku, jasně vidíme na  konzervativní národně-pravicové scéně. Tyto strany se někomu mohou jevit jako národně uvědomělé, neboť vyžadují tvrdý postup vůči převážně cikánským neplatičům či omezení přílivu přistěhovalců s nízkým sociálním statusem. Je to sice přijatelnější než chování ostatních stran, ale neviděl bych v tom uvědomění si národní a kulturně-etnické příslušnosti. Spíše bych to nazval nějakým sociálním rasismem. Vadí jim jen chudí přistěhovalci, nad bohatým cizincem či židovským finančníkem nos nejspíše neohrnou.

Zásadní problém tedy vidím ve vytrácení se střední třídy skládající se z příslušníků našeho národa. Skupiny, jež byla vždy nositelem tradic, obráncem naši země. Tato historicky nejobsáhlejší skupina však postupně ubývá na významu. Nepatrná část se stává vyšší třídou, převážný zbytek pak sklouzává stále níže. Od obou krajních skupin nelze čekat jasné a bezpodmínečné dodržování zásad v duchu národních tradic. Vyšší společnost se pro další rozmnožení majetku spojí s kýmkoliv a té nižší z existenčních důvodů mnoho možností kolikrát nezbývá. To se pak může stát, že sedne na lep demagogům hlásajícím bolševický nebo jiný internacionalismus či modernější multikulturalismus.

Od „konzervativců“ nemůžeme očekávat naději, nanejvýše pozvolnější pád. Řešení je jediné, a to národně a sociálně smýšlející režim. Žádná skupina tvořící národ nesmí být zvýhodňována na úkor ostatních. Pouze jednotný a semknutý národ s vizí a nadějí má šanci čelit nynějším globálním výzvám.

Reklamy
komentářů 79 leave one →
 1. Wehrewolfer permalink
  Září 28, 2011 09:16

  Nebo takhle :-D
  http://en.wikipedia.org/wiki/Caucescu

 2. Lukáš permalink
  Září 28, 2011 01:13

  Shamane, o tomhle přesně byla řeč:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/245831-rumunka-si-z-anglickeho-klenotnictvi-odnesla-sperky-za-milion-v-sukni.html?ref=stalo-se

  Koukni na to video, podobným způsobem kdysi kradli slepice :-D.
  Rumuna si představuji takhle:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Corneliu_Zelea_Codreanu

 3. Swantowiet permalink
  Září 27, 2011 20:49

  Já už jsem vykročil, já už jdu, jako pán z Edelstadtu :-D, dopisuji článek do Romea.cz, kde kulantně sdělím, že pan Kostlán jest kus vola a nikoliv novinář a publicista už vůbec ne. Už jsem psal polemiku do BL (viz. Romové a Češi) a poznal jsem, že tam je veškerá snaha marná.

  Pokud to neotisknou, tak to šoupnu sem. :-)

 4. Shaman permalink
  Září 27, 2011 20:02

  Souhlasím s Lukášem, tyhle věci, jsou poněkud se nevyjasněné.
  Např.: když se řekne ve správách vietnamec, neuvádí se jestli jde o vietnamského občana, nebo českého občana vietnamského původu. Alespoň ne vždy.
  V čase Dianina pohřbu, když byly na ulicích ty „dárečky“ pro ni, dvě Slovenky tam byli přichyceny jak ty dárečky kradou. Samozřejmě nešlo o etnické Slovenky, ale o cikánky se slovenským občanstvím. Hanba ale padla na Slováky.
  A to ani nemluvím o tom, že ani zaměstnankyně matriky často nedělají a neznají (anebo mají nařízené neumět – pouze má spekulace) rozdíly mezi národností a státní příslušností.
  Pamatujete se na tu reklamu se školní tabulí, kde se říkalo: nedostaneš práci, protože si rom… To je napadnutelné jako hanobení národa, a to českého, protože text předpokládá, že všichni Češi jsou rasisti. Kdyby se tam uvádělo: „jsi kriminálník, protože jsi rom“, to by se všichni semivepři posrali.
  Nejsem na tyhle věci odborník, ale myslím že právně by šlo vyřešit mnohé. Jenomže, to by musel být nestranný soud. To bychom se ale spíš dočkali mega-absurdních nebo naopak žádných rozhodnutí, než logického výsledku.

 5. Swantowiet permalink
  Září 27, 2011 19:39

  Rumuni by se měli v e vlastním zájmu přejmenovat na Vlachy.

 6. R.O. permalink
  Září 27, 2011 18:32

  Souhlasím! „Pravice“ se, tak většinou pouze tváří. Nejčatěji před volbami.

 7. Lukáš permalink
  Září 27, 2011 18:32

  „..Češi, Slovenka, Ukrajinka, Bulhar, Polák..“

  To jsou všechno Slovani, ne? Proti těm, se přiznám, též nic nemám a to jsem zaujatý. Občas mě ale vadí to mediální „hanobení rasy“, kdy jsou v médiích problémoví rumunští Cigoši označování slovem Rumuni. To je hnus…

 8. Září 27, 2011 18:17

  Nevím, kde autor bere tu jistotu, že strany napravo „vyžadují tvrdý postup vůči převážně cikánským neplatičům“. Žiji ve městě, kde vládne ruku v ruce ODS a ČSSD, primátor je za ODS (já idiot ho dokonce volil). Shodou okolností jsem dnes po 34 letech opustil velký, ale drahý městský byt (14 000 se vším všudy / měsíc) – jeden z těch, co je město dlouhodobě neumí „udat“ na trhu s byty. Přesto město nejde s nájmem dolů, raději ho nabídne cikánské paní s 6 dětmi, která ho ze sociálních dávek utáhne. Věřím, že nejsem zaujatý proti cizincům ani etnikům, ostatně v našem starém domě, kde je celkem 17 bytů (z toho střídavě některé prázdné) jsme žili celkem v poklidu Češi, Slovenka, Ukrajinka, Bulhar, Polák…

 9. Září 26, 2011 22:39

  Myslím pomodlit. Už jsem ospalej.

 10. Září 26, 2011 22:38

  Odpovím zítra, pánové. Vstávám v půl páté, jdu se pomodit a spát.

 11. Vladislav permalink
  Září 26, 2011 22:09

  Shaman: velice kvalitní názor! Není, co dodat …

 12. Vladislav permalink
  Září 26, 2011 22:03

  Von Rammstein: už to tu zaznělo, budu to jen opakovat, ale: měli jste, vy křesťané, víc než tisíc let, A CO JSTE DOKÁZALI?
  Jsou dnes lidé „lepší“, než byli tehdy? Jsou „lidštější“, nezištnější, obětavější, nesobečtější, jsou MOUDŘEJŠÍ? Promiň, ale nic z toho nepozoruju, a dokonce zjišťuju, že čím blíž ke katolicismu, tím horší, sobečtější, bezohlednější lidé.

  V zemi Ránů, jejímž centrem byla posvátná Arkona s chrámem Svantovíta, který se mi houpá na krku, nebyli žebráci. Svantovítovi kněží by nesnesli, aby ve městě byl žebrák umírající hlady, rodoví vůdci by se nemohli podívat do očí svým bohům, ochráncům a rádcům z Vyššího světa, pokud by oni jen hromadili majetek a pár desítek metrů od nich někdo umíral hladem. Největší ctí pravého vůdce a bojovníka bylo postarat se o ty, kdo na něm byli závislí, kdo ho potřebovali. Je to pradávná moudrost, jedna z nejhlubších pravd, daná Vyšším nejen evropským, ale i spoustě jiných pohanů. Je to SKUTEČNÁ esence Božského, nikoliv židovské bláboly o hebrejském „bohu“ Jehovovi.

  Ty nevyznáváš žádného skutečného Boha. Skutečný Bůh nevnáší mezi lidi nesváry, nevybízí jeden národ, jedny věřící, k vyhlazování jiného národa, jiných věřících, jen kvůli jejich víře. Nesesílá na nikoho smrt, mor ani prašivinu jen proto, že „Ho“ uctívá jinak, než ti, kteří mají být vykonavateli takové pomsty.

  To všechno jsou jen vaše konstrukty. Pokud existují „pohané“ ve smyslu lidí klanějících se prázdným modlám, jste to vy, křesťané. Sami o sobě si myslete třeba, že jste pracovní četa Ferdy Mravence, to je vaše věc. To ovšem neznamená, že je to i pravda:-)

  Já vím, proč tu pořád jsi, a ví nás to víc. Pořád si myslíš, že tady někoho přesvědčíš, ale přitom, přestože jsi inteligentní člověk s kvalitním projevem, zapadáš akorát hloub a hloub do bludařského močálu, s nenávistným chrčením jména toho svého Jehovy. Ano, on je skutečně tím jediným, pravým Bohem, dle stejné logiky, jako jsou jediným, pravým národem ti, kdo ho a podobné kreatury vynalezli – Židé. Je to božstvo krve, násilí a nenávisti, i kdybys ho balil do sebelíbivějších slov Ježíše Nazaretského Vezmi si ho zpátky, kam patří – do té vaší „Svaté země“. Toto je Evropa, patřící skutečným božstvům, kterým se už velice brzo zase vrátí, i kdybys přitom mával INRIm třeba od rána do večera.

 13. Shaman permalink
  Září 26, 2011 21:38

  vonrammstein:
  a nenapadlo tě, že lidé chtějí začít znova? naši předkové byly dáváni za příklad v pohostinnosti i jiných ctnostech a to ještě v čase pohanství. Jak už jsem předtím psal, křesťanství mělo tisíce let, aby naši povahu zdokonalilo. A jaký je výsledek?
  Bible nás straší příchodem ďábla, není to ironie? Krutá a ďábelská, protože ďábel přichází ve stínu kříže. Nenapadlo tě, že chceme konečně žít jako lidé a ne jako otroci?
  Mluvíš o tom, že ve víře v Ježíše je spása. Nepříde ti to jako drzost? Vždyť to poslouchali už naši předkové a ve skutečnosti se jim dostalo jenom opovržení a bolest.
  Jak máme raegovat, když se k nám, do našich zemí hrnou cizinci, kteří nám chtějí říkat jak máme žít, co je pro nás nejlepší a komu se máme modlit? A pokud tak neučiníme, jedni vyhrožují peklem, další vězením a jiní rovnou likvidací. To si máme nechaz líbit? Máme plyvat na památku našich předků? Máme našim potomkům zanechat pouta a temné vezení? Vždyť naši předkové nám zanechali krásná a volná území. Máme je dobrovolně odevzdat každému oškubanci který si o ně řekne?
  A když se opovážime říct ne, hned jsme náckové, nebezpečni extrémisté, rasisté a zločinci co patří za mříže? To je výsledek celého křesťanského tažení a snažení. Ano, je mezi náma ďábel a každý den nám našeptává abychom to vzdali, pokořili se před divochy z pouště, nechali si nasadit pouta a abychom svým potomkům připravili peklo na zemi. Naši odpověď znáš.

 14. Swantowiet permalink
  Září 26, 2011 21:30

  Pokud jsi spokojený, proč tu s námi ztrácíš cas???? Nebo jsi tu snad za trest? :-DDD

 15. Září 26, 2011 20:55

  Shaman: Nedělal bych to, kdyby si někteří místní experti (zdravím) nebrali tak často a s takovým gustem křesťanství do tlam. Asi bych si sem zašel občas něco přečíst-zdaleka ne všechno je blbý-, ale bez komentářů-jako to dělám leckde jinde. Ale nebudu se nečinně dívat na urážky Boha, to bych byl hodně mizernej katolík.
  Z pýchy mě neobviňuj, tou netrpím. Mám za sebou živého Boha a stamiliony duší, mrtvých i živých Proto mám právo mluvit to, co mluvím. To je podstata všeobecnosti. Pravda je, že bych nemusel bejt tak zatraceně arogantní, ale to je, myslím, způsobeno prostředím. Jinde se tak nechovám.
  S Tebou se nedohaduju, s Tebou diskutuju. Moje argumenty se možná prolínají s kdečím, ale já neumím oddělit zkušenost od víry, splývá mi to. Já to prostě takhle žiju.
  Nic přehodnocovat nebudu, takhle je to správně.

 16. Shaman permalink
  Září 26, 2011 20:10

  Vonrammstein:
  Pokud jsi o své víře přesvědčen, nerozumím proč máš zapotřebí se tady s někým (třeba se mnou) dohadovat. Na to, abys někoho o své pravdě přesvědčil (bez urážky) nemáš. Myslím, že máš ve svých názorech koktejl. Argumenty proplétáš s vírou a to nedělá dobrotu a snižuje hodnotu odpovědí. Buď se můžeme bavit o historických událostech a faktech, anebo o duchovních zážitcích, ale dohromady to nejde (jenom pokud se bavíš se spoluvěrcem). Možná bys měl přehodnotit své priority, ale neber to jako že ti chci radit. Jseš katolík a proto je mi jedno co budeš dělat, jenom mě mrzí že člověk, který se snaží přemýšlet uvízl v tekutém písku, podlehl fata morganě a ještě je na to hrdý, a neodůvodněná hrdost promýchaná s pýchou… ojéj :-(

 17. Září 26, 2011 17:39

  Swantowiet: Zajímavý :) Anglikány mám rád, hromadně konvertujou ke katolicismu :D Moje „dítě“ bude asi tak přibližně vysoký jako Ty, začíná mluvit zvučným barytonem a jeho oblíbenej film je Silent Hill, tak se o něj neboj :D

 18. Lukáš permalink
  Září 26, 2011 17:00

  Taky tu mám jedno, doporučuju shlédnout až do konce (už jsem to sem jednou dával)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: