Skip to content

Libye – propaganda na n-tou

Srpen 24, 2011
by

sarkozyKdyby existoval ďábel, tak by měl jistě podobu Kaddáfího. V duchu tohoto dualistického žido-křesťanského vnímání světa do nás sdělovací prostředky vrchem spodem hrnou někým zadanou propagandu. To, že se Kaddáfí ještě před rokem objímal se Sarkozym (a dalšími), jenž nyní na Libyi posílá letadla s bombami, je zapomenuto.

Nepopírám, že Kaddáfí je psychopatický magor, jenže takových v Africe či arabských státech je většina (ostatně nástup podobných sledujeme i v Evropě, a to od ředitelů firem až po politiku). V arabských zemích mohou vládnou buď diktátoři nebo islamisté. Mě osobně je milejší ten diktátor, ale demokracie požírá sebe sama a logicky fanatičtí vyslanci míru a svobody již myslet nedovedou. Stávají se fundamentalisty, stejnými jako ti mohamedáni. Vojenskoprůmyslové a ropné nadnárodní koncerny v jejichž žoldu šíří svou falešnou ideologii za svými zády vidět nechtějí.

Kdyby nám někdo řekl, že je třeba vystrnadit čínské a ruské firmy, jež se v Libyi uchytily, tak bych to i pochopil. Nanejvýše bych se zeptal, jakou cenu za to musíme zaplatit. Jenže pravda se zakrývá falešným klišé o svobodě a demokracii stále více. Mnoho lidí tomu nevěří a o to je propaganda intenzivnější. Výsledky násilného šíření demokracie vidíme v Iráku. Stabilní diktátorský režim rozvrácený bombami se zvrhává ve střet zkorumpovaných úředníčků, jež musí bránit armády interventů vůči islámským fanatikům. USA a Evropu to stojí neuvěřitelné peníze, jež pak bere vlastním občanům. O přílivu uprchlíků z těchto zemí do Evropy se raději již rozepisovat nebudu.

V Libyi to nemůže dopadnout jinak. O napojení „povstalců“ na islamisty se veřejně hovoří dlouho a těmhle dláždíme cestu k moci bombami. Jediný, kdo jásá, je zbrojní průmysl, staré zásoby zbraní mizí. Kaddáfi s nímž se dalo v poslední době nějak domluvit, i ten příliv uprchlíků z Afriky přes Libyi omezil, se nahradí chaosem, co nás v mnoha hlediscích přijde draho. Hlavně, že pár neomarxistů zajásá nad tím, jak pravda a láska zvítězila. To, že se plukovník i přes bombardování a všemožnou podporu NATO islamistických hrdlořezů udržel tak dlouho , jim nedojde. On asi v té své zemi zas tak málo oblíben nebyl.

Stejný černo-bílý dualistický náhled na svět se nám rozmáhá i v domácí politice. Někdo je označen za fašistu a už možnost vykoupení neexistuje. Nejlépe, kdyby se smažil v ohni pekelném již na zemi. Jak se nám snažil svědomitě uvědomělý katolík Kalousek namluvit v případě Bátory či Nečas varující ve výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy před extremisty. Máme se pravděpodobně na co těšit, zřejmě přijdou další politické procesy. Vlastní neschopnost a chyby je třeba zakrýt. Místo potírání korupce, tak nejspíše zase začnou hony na domnělé extremisty.

Reklamy
komentářů 27 leave one →
 1. Orel permalink
  Srpen 29, 2011 22:45

  Novým povstaleckým vojenským velitelem v Tripolisu je notorický terorista. Z diskuse na Novinkách:

  „NATO se spojilo s teroristy z Al-Káida v Libyi proti diktátorovi Muammar Kaddáfímu“.
  Nový velitel povstaleckého Tripolisu je vysoký vůdce al-Kajdy, který pracoval pro Afghanistán (pozn. myšlena je alkajdisticko-tálibánská klika) a bojoval proti Spojeným státům. „Nový vojenský diktátor z Tripolisu není nikdo jiný než nechvalně známý Abdul Hakim Belhadj, mezinárodní terorista, slavný a známý „genocidalist“ z al-Kajdy, která praktikuje mezinárodní terorismus po celém světě“. „On byl cvičen osobně u Usámy bin Ládina v Afghánistánu, pochlubil se 25 terorist. útoky v Afghánistánu, chlubil se zabíjením amerických vojáků, a byl na nějaký čas vězněn američany“, poznamenal. V rámci uznání nové vznikající Libyjské vlády bude Belhadj přijímat „miliardy dolarů ze Spojených států, včetně moderních zbraní, diplomatickou podporu, uznání, mediální podporu, morální podporu, podporu Special Forces, a tak dále.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Abdelhakim_Belhadj

  http://tarpley.net/2011/08/27/al-qaeda-commander-of-natos-bloody-reign-of-terror-in-tripoli-is-the-monster-abdel-hakim-belhadj/

 2. Pagan permalink
  Srpen 26, 2011 20:15

  Orel-Souhlasím.Prostě pocit moci je pocit moci,v tom nemusejí být propagandistické,politické ani ekonomické důvody;to je prostě ten pocit „My jsme velmoc,my si to můžeme dovolit.“
  Stejně jako když Britové v 17.stol. ostřelovali jen tak bez vyhlášení války kolonie ostatních států.

  S tím velvyslanecem je to prostě tak,že si chce zachránit krk a možná taky udržet si alespoň nějaké postavení.

 3. Orel permalink
  Srpen 26, 2011 12:22

  Se svržením Kaddáfího nikdo ničemu nepomohl, ale stejně, je zajímavé, že evropské země se toho ujaly. Jako by měly nějakou tu vůli k moci, když už ta Amerika kolísá. To je na jednu stranu celkem dobrá zpráva.

  A všimli jste si, jak Kaddáfího velvyslanec obrátil a v televizi vysvětloval, jak byl Kaddáfí strašně zlý a jak musí být co nejpřísněji potrestán? To byl hnus:-)

 4. Wolos permalink
  Srpen 26, 2011 09:10

  :-)))

 5. Swantowiet permalink
  Srpen 26, 2011 00:47

  WOW… :-D

 6. Srpen 26, 2011 00:39

  Wolos—Lateránské dohody byl Duceho geniální tah: Papež přestal být italským občanem a nemohl už tak otevřeně strkat nos do italských záležitostí. A víš za co byl Mussolini excomunikován z církve? Za knihu „Jan Hus, muž pravdy“. A dostal za to i řád Bílého lva od Masaryka ÷) Mimochodem, prostuduj si ústavu Italské sociální republiky, to budeš koukat ÷) Faráři museli pracovat!!!!

 7. Swantowiet permalink
  Srpen 26, 2011 00:11

  Podnět k zamyšlení, v roce 2003 byly BL relevantním zdrojem, tak dobrým, že jsem si je občas pletl s Neviditelným psem a se Zvědavcem, dnes je to žumpa jako iHojte.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: