Skip to content

Kult peněz

Srpen 4, 2011
by

penízeKonzum, jdoucí ruku v ruce s globalizací a multikulturou, patří k nejhorším věcem, které sužují lidstvo ve stále větší míře. Nedílnou součástí konzumu je kult peněz, tedy bezmezná honba za penězi. Ne, že by lidé v minulosti netoužili po bohatství, ale pravděpodobně je i toto dnes směřováno do větší krajnosti než dříve.

Mít hodně peněz je hezká věc, která velice usnadňuje život a jen blázen by se této myšlenky vzdával. Je však otázkou, co je všechno člověk schopen pro peníze obětovat. Ono se pak může stát, že přes honbu za dalšími příjmy člověk si těžce vydělaných peněz ani nestíhá užít nebo nakonec zjistí, že je stejně vynaloží za věci, které jsou mu naprosto k nepotřebě. Zkrachovalé rodinné vztahy a sociální vazby, psychické problémy, z lidí se stávají svině bez zábran atd. To všechno a mnoho dalšího špatného naši společnosti přináší tato bezmezná touha po úspěchu, vyjádřená naditou peněženkou.

Pokud jsou peníze prostředkem ke spokojenému žití je vše v pořádku. Stane-li se však z nich nové náboženství, jedná se o nejhorší věc co člověka a společnost může potkat. Náboženství peněz totiž postrádá jakékoliv morální hodnoty a lidi degraduje na úroveň účetní položky. Přirozené intelektuální autority nahrazují ti nejbohatší, bez špetky zásadovosti a lidskosti. Už i malé děti se navzájem posuzují dle majetnosti svých rodičů, a to mnohokrát jen domnělé. Mnoho jedinců je schopno se extrémně zadlužit jen pro krátkodobou možnost být „na vrcholu.“ Penězi je měřeno již téměř vše a podle bohatství se i společnost stále více třídně dělí. Stav země je hodnocen dle HDP a ne podle toho jak bezpečně a spokojeně se v ní obyvatelům žije. O úplatnosti politikou a úředníků škoda mluvit.

„Láska k penězům je kořen veškerého zla.“ To se můžeme již dočíst i v bibli a dnes tomu není jinak. Kvůli barevným papírkům se lidé vraždí a okrádají , ženy prodávají a státy vedou války. Jimi nás Ti v pozadí drží na obojku a zbavují smyslu pro morálku a realitu. Čím více společnost propadá konzumu, tím se vodítko zkracuje a ubývá naši svobody. Bez prostředků se samozřejmě důstojně žít nedá, ale honba za nimi nám nesmí zatemnit mysl a zbavit nás rozumného uvažování , lidskosti a hrdosti.

Reklamy
komentářů 7 leave one →
 1. Swantowiet permalink
  Srpen 17, 2011 00:08

  Málem bych zapoměl, pro milovníky Roberta Gravese… původní ČST dabing.

 2. Swantowiet permalink
  Srpen 17, 2011 00:07

  To je možný, nepopírám, ale něco podobného říkal i Cato Starší… tohle pořekadlo platí zřejmě obecně.

 3. Lukáš permalink
  Srpen 16, 2011 23:56

  Swantoviet: dostals mě :-/,….

  …ale i ten Flavius to musel mít od pejzáků…

 4. Swantowiet permalink
  Srpen 16, 2011 23:49

  To říkal i Flavius Vespasianus svému synovi. :-)

 5. Lukáš permalink
  Srpen 16, 2011 23:39

  K tématu mě napadá můj oblíbený citát:

  „Peníze nesmrdí!“
  chudý rabín, který po vykonání potřeby měl pouze štůček bankovek

 6. Pyrokar permalink
  Srpen 5, 2011 10:20

  To je trochu protiřečení si, dle všech statistik je vysledek multikulti politik psán v červených číslech….Proč by tedy někdo podporoval něco, co je pro něj nevýdělečné. Buď jsou to naivní filantropové a nebo…:)

 7. Shaman permalink
  Srpen 4, 2011 19:54

  Na tohle mám jiný názor. Multikulturismus tady máme proto, že novodobí okupanti, kteří jsou tady díky podpoře nám známých-neznámých kruhů, k nám chtěli kvůli bídě v jejich zemích. Kdyby se měli doma líp, nelezly by sem. Já vím, museli by se doma snažit, ale to je už jiná diskuze.
  Peníze sami o sobě špatné nejsou. Záleží na lidech jak je použijou.
  Vždyť i současné směřování do záhuby – multikulturismus, se daří prosazovat díky snahám „vepřových rypáků“, kteří mají hodně peněz. A jak máme bojovat proti penězům? No přece jinými penězi. Ani zbraně, ani moudré slovo tady nepomůže. Protože proti zbraním si oni pořídí ještě účinnější zbraně a moudrá slova v lepším případě ignorují, v horším za ně zavírají.

  A co si budeme namlouvat mezi chudými je daleko víc kriminálíků, než mezi bohatými. Já vím, já vím, všichni bohatí jsou zloději – říká se to. Ale je jednodušší udělat opatření proti někomu kdo může ztratit hodně, než proti kriminalitě někoho, kdo ztratit nemá co.

  A to už ani nemluvím o tom, že země která je v krizi napadne svého souseda spíš, než prosperující země, kde by váleční štváči nezískali podporu obyvatel tak snadno.
  A v rodinách je nedostatek peněz velice častým, možná nejčastějším důvodem hádek.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: