Skip to content

Evropská revoluce 2011

Červen 23, 2011

Protivládní demonstrace 21.5.2011 v Praze

Zpracováno dle stejnojmenné presentace

Na následujících stránkách jsou uvedené informace o důležitých událostech, které se ve velké míře dotýkají nás všech a proto je jistě důležité věnovat jim pozornost. Pokud chcete mít přehled o věcech, které v blízké budoucnosti pravděpodobně změní Váš život a případně je nějak ovlivnit, čtěte následující informace velmi pozorně.

Obsah:

1)       Plánované reformy v ČR

2)       Korupce v ČR

3)       Masové demonstrace v Evropě

4)       Cenzura masmédií v ČR

5)       Co bude dál ?

1) Plánované reformy v ČR

A) Zvýšení DPH

 • Od 2008 = zvýšení nižší sazby DPH z 5 % na 9 %
 • Od 2010 = zvýšení základní sazby DPH z 19% na 20% a snížené sazby DPH z 9% na 10%
 • Od 2012 = zvýšení nižší sazby DPH z 10% na 14%
 • Od 2013 = sjednocení obou sazeb na 17,5 %, a to bez jakýchkoliv výjimek základních potravin.

Toto razantní zvýšení nižší sazby DPH se týká zejména potravin, nealkoholických nápojů, vodného a stočného, tepla, městské dopravy, knih, časopisů a novin, ubytovacích služeb, kulturních akcí, léků a zdravotnických pomůcek, dětských plen či stavebních prací. Otázkou je: „MÁTE NA TO ?“

B) Důchodová reforma

Všechny státy EU (kromě jediného Dánska) považují  jednotnou daň za ekonomicky neefektivní a nespravedlivou, a proto ji nevyužívají. Jako důvod k tak razantnímu zvýšení DPH byla uvedena potřeba financí do důchodového systému. Ovšem je tomu skutečně tak ?

Jednou z nejvýznamnějších změn je zvýšení věku pro odchod do důchodu. Ten má tato reforma zvýšit na 67 let pro osoby narozené v roce 1977 a osobám mladším se tato hranice zvyšuje každým rokem o dva měsíce. Ve všech zemích EU se pohybuje věk pro odchod do důchodu mezi 60 a 65 lety. Nikdo nemá stanovenou minimální hranici vyšší než 65 let!

Nejvíce zarážející je fakt, že není stanoven horní strop důchodového věku. Zatímco tedy osoba narozená v roce 1977 půjde do důchodu v 67 letech, tak osoba narozená 1995 půjde do  důchodu až v 70 letech. BUDETE V TOMTO VěKU SCHOPNI PRACOVAT ? Dokážete si představit, že v 68 letech budete vykonávat práci nemocniční sestry, popeláře, horníka, řidiče taxíku či kamionu, pokrývače, dělníka ve výrobě, svářeče, hasiče atd. ??? Nebo se těšíte až Vás bude operovat chirurg, kterému se třesou ruce či na řidiče autobusu, který nic nevidí a má pomalé reflexy ?

C) Zdravotnická reforma

Konkrétní podoba zdravotnické reformy k 3.6.2011 zatím představena nebyla. To, co už víme, jsou  následující změny:

1) Navýšení poplatku za den strávený v nemocnici z 60ti na 100,- Kč.

2)  Zrušení příspěvků od pojišťoven  na léky do 50,- Kč.

3)  Větší kompetence pojišťoven  v rozhodování při volbě způsobu léčby.

V praxi to znamená, že člověk, který vážněji onemocní a bude na neschopence 30 dní, z nichž stráví 14 dnů v nemocnici, pak s běžnou mzdou 16.000,- Kč hrubého dostane nemocenskou cca 8.500,- Kč, ze kterých 1.400,- Kč zaplatí za pobyt v nemocnici, kde mu bude poskytnuta díky větší rozhodovací kompetenci pojišťoven ta nejlevnější léčba a péče a po propuštění si ještě zaplatí léky. Našemu nemocnému tedy zůstane cca 6.500,- Kč. Z této částky zaplatí průměrný nájem 8.000,- Kč + jídlo na 16 dní, kdy nebyl hospitalizován a všechny ostatní pravidelné platby. MÁTE NAŠETŘENO NA TO, ABYSTE PŘEŽILI „DELŠÍ CHŘIPKU“ ??

Dle Ústavy ČR má každý  občan, který si platí zdravotní pojištění, právo na bezplatnou zdravotní péči. Když si tedy zdravotnictví v podstatě platíme dvakrát, proč celé naše zdravotnictví stále krachuje a kde ty peníze vlastně jsou? Že peníze většinou nejdou tam, kam by měli a tak, jak by měli, je zřejmé. Smutné jen je, že lidé mají velice krátkou paměť. Jak by jinak bylo možné, že tak rychle zapomínají na nehorázné korupční aféry ? A pokud na ně nezapomněli, proč to těm samým politiků stále trpí a znovu a znovu je volí za své představitele ?

2) Korupce v ČR

Propagační kampaň Prahy – Objednávka na zbytečně předraženou kampaň na oživení cestovního ruchu v Praze. Vyšetřuje protikorupční policie. Podle analytiků daného resortu 15 miliónů korun určených na zakázku „cestou“ někde zmizela.

ProMoPro – Tato firma dostala za ozvučení a tlumočení při akcích EU 766 milionů Kč, a to bez výběrového řízení. Zakázka stála 9krát víc než měla. 135 milionů skončilo na účtech společníka majitele firmy.

Tunelování Státního fondu životního prostředí – V tomto případě šlo o manipulaci s 5 miliardami korun, které měly sloužit k financování kariéry pana Drobila a ODS.

Zbrojní zakázka Jaroslava Kopřivy – Nákup minometů za stovky milionů korun pan Kopřiva dohadoval spolu s lobbistou Josefem Jindrou. Obchod měl být uskutečněn bez výběrového řízení a s tučnou provizí.

Armádní zakázky – Protikorupční policie navrhla obžalovat 54 lidí kvůli manipulacím s nejméně 30 zadávacími řízeními za 300 milionů korun. Např.: Ministerstvo obrany si postupně nasmlouvalo celkem 112 obrněných vozů Iveco za více než 4 miliardy korun. Vojáci jich ve skutečnosti požadovali jen 19.

Zeman&Zeman – Firma získala zakázku na dodávku potravin armádě v hodnotě miliard korun bez výběrového řízení. Na ministerstvu obrany byla uplácena řada důstojníků, z nichž někteří byli přistiženi při přebírání statisíců korun od zástupce firmy Zeman&Zeman.

Štábní informační systém – Přestože výběrové řízení (dokonce ve dvou kolech) vyhrála konkurenční společnost Unisys, Kalouskův úřad přesto nabídku firmy EDS označil za výhodnější. Tato společnost zaplatila padesátimiliónovou provizi lidoveckým činitelům.

Opencard – Tento projekt stál už téměř 900 milionů korun. Firma Haguess si jen do roku 2008 vydělala cca 318 milionů korun. „Karta Pražana“ nyní funguje jako tramvajenka, průkazka do knihovny či na parkování.

Justiční palác v Brně  – Podle plánu byl rozpočet na postavení Justičního paláce 800 milionů. Ministerstvo však rozpočet bez schválení neustále navyšovalo, a to až na cenu 2,1 miliardy korun.

Internet do škol – Stát na projekt vyčlenil sedm miliard korun. Ministerstvo školství nehospodárně využilo nejméně 884 miliónů korun, porušilo zákon o rozpočtových pravidlech, uzavíralo smlouvy nevýhodné pro stát, platilo za neodvedenou práci a nekontrolovalo realizaci smluv.

 Všechny uvedené kauzy mají společné to,  že NIKDY NIKDO ZE ZODPOVĚDNÝCH OSOB Z TĚCHTO KORUPČNÍCH AFÉR NEBYL NIJAK PRÁVNĚ POSTIŽEN !

Stále se divíte, proč je náš stát tak zadlužený? Nebo proč je potřeba zvyšovat daně?  Dle Transparency International (hodnocení míry korupce) se ČR umístila v roce 2010 na 53. místě – pro porovnání např. Německo je na 15. místě. Aktuální výše státního dluhu v ČR je 1.510.600.000.000,- Kč. Podle odhadů ekonomů a názorů samotných politiků nás korupce stojí ročně cca 120 miliard. Pokud bychom tedy jen minimalizovali korupci, pak by český dluh úplně zmizel do 15 let, a to bez jakýchkoliv jiných úspor a zvyšování daní.

A přesně to už se konečně českým občanům přestává líbit a také s tím začínají něco dělat. Právě proto se konala dne 21.5.2011 velká demonstrace v Praze, na které lidé vyjádřili svoji nespokojenost s reformami a korupcí politiků. Tato demonstrace rozhodně nebyla první, ale byla jistě nejvíce slyšet. Zúčastnilo se jí cca 48.000 lidí.


3) Masové demonstrace v Evropě

Naštěstí přichází pomalu ale jistě změna! A to nejenom u nás, ale prakticky v celé Evropě. Z naprosto stejných důvodů – neúnosná korupce vlády, zadlužení státu politickými stranami a nefunkční demokratický systém – se bouří lidé i v ostatních zemích. Nejsilnější vlna odporu je aktuálně ve Španělsku, ve kterém vláda, přivedla tuto zemi k bankrotu.JIŽ OD 15.5.2011 NEPŘETRŽITĚ (dnes je to již více jak tři týdny) DEMONSTRUJÍ ŠPANĚLÉ NA NÁMĚSTÍ VELKÝCH MĚST PO CELÉM ŠPANĚLSKU! Některé dny byl počet španělských demonstrantů odhadován na dva miliony. Ze strany demonstrantů nejsou hlášeny žádné výtržnosti ani agrese. Neprotestují proti konkrétním politikům nebo politickým stranám, ale proti systému jako takovému.

Dne 20.5.2011 si demonstranti přímo na náměstí sestavili a odhlasovali své konkrétní požadavky. Některé jsou možná poněkud idealistické, ale důležité je to, že španělský lid ví, že současný stav je neudržitelný a  je odhodlán ke změně. Základní změny, kterých chtějí docílit, jsou změna volebního systému, kdy se volí konkrétní politici a ne politické strany, které si následně do funkcí dosadí koho chtějí. Dále je to především prevence korupce – dohled nad financováním politických stran a veřejnými zakázkami. A v neposlední řadě snížení vlivu Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky na vnitrostátní politiku.

Kdyby byla vlna demonstrací pouze v krachujícím Španělsku a v krizí zmedializovaném Řecku, dala by se svést tato „nespokojenost“ na neochotu lidí k utahování opasků. Jenže demonstrace se rychle šíří celou Evropou a proti prohnilosti politiků a nefunkčnosti systému se ve velkém protestuje ve Španělsku, Řecku, Francii, Itálii, Anglii, Belgii, Německu, ČR… Co je ale na celé věci nejvíce zarážející? Jak je možné, že o těchto demonstracích a o průběhu evropské revoluce neinformují prakticky žádná oficiální média?! Copak je cenzura zase už všudypřítomná? Ať chcete nebo ne, je tak tomu.

4) Cenzura masmédií v ČR

Česká televize informovala o revoluci ve Španělsku až po cca dvou týdnech dotazování na pasivitu ČT ze strany lépe informovaných lidí. Proč jsme měli o demonstracích v arabském světě i několik zpráv denně a o událostech, které se nás týkají daleko více, se mlčí? Že by to bylo už moc blízko? A když už konečně někdo o této situaci informoval, tak pouze okrajově – např. iDnes až 1.6. (masové demonstrace byly nepřetržitě od 15.5.) a to jen v technické rubrice pod titulkem „Vypukla Španělská revoluce. Svrhnou Facebook a Twitter další vlády?“ A pokud už se dostal nátlakem občanů nějaký článek do správné rubriky, tak v popisu událostí, kdy demonstrovaly ve Španělsku cca dva miliony lidí, je naše média označují za tisícový, maximálně desetitisícový dav…

V době, kdy se k Vám tyto informace dostanou, už se pravděpodobně o vlně demonstrací v Evropě snad bude psát více, ale zkuste si vyhledat nějaký článek vydaný v květnu, který objektivně popisuje dané události. Do 30.5.2011 Vám Google nezobrazí žádný článek z řad hlavních informačních zdrojů. Mlčí ČT24, Novinky, iDnes, iHned, Aktualne, Lidovky, atd. Je to tak správně? Cenzura, politický hyenizmus, korupce, trestní nepostihnutelnost tunelářů a zlodějů, soudní mafie, razantní zvýšení daní, snížení sociálních dávek a důchodů… Je záměrem, aby se běžní lidé starali více o holé přežití než o politiky a podnikatele v pozadí? V takovém světě chcete žít? A co že s tím můžete udělat právě Vy ? Buďte aktivní !

 

5) Co bude dál?

Uvědomte si, že jsme například dokázali donutit vládu k předělání zákona na zvýšení DPH, které se mělo původně sjednotit na 20% (a prý se to nedá změnit). Ale po vlnách odporů ho vláda snížila na 17,5%.

Diskutujte o těchto tématech se svými známými. Přeposílejte si e-mailem odkazy na videa z demonstrací (Youtube), pokud můžete, účastněte se plánovaných protestních akcích (už jen tím, že se na dané náměstí půjdete jen podívat), pište své názory do dizkuzních fór, Twitteru a Facebooku. Je nutné prosadit změnu volebního systému tak, abychom volili konkrétní osoby a ne strany, které si tam dosadí stále stejné a zkorumpované tváře. Tím docílíme toho, že lidé, kteří evidentně škodí této zemi, již nebudou do těchto funkcí zvoleni. Osud politiků musí být v našich rukou a ne náš osud v rukou politiků. Odmítněte státní dluh! Státní dluh ve výši 1,5 bilionu korun jste nezpůsobili Vy, ale politici. A to zejména svými špatnými rozhodnutími a doslova rozkrádáním tohoto státu. Pokud budete takto hospodařit jako podnikatel a nasekáte si takové dluhy, tak je zaplatíte Vy, který jste dané rozhodnutí udělal, a ne Vaši zákazníci…

Takto to nedávno udělal i Island, kde si lidé při vládních protestech a následném referendu mimo jiné rozhodli, že nejsou za státní dluh zodpovědní a daní věřitelé musí své peníze požadovat a případně trestně vymáhat po zodpovědných politicích a ústavních činitelích, kteří tyto dluhy způsobili. Demonstrace jsou po celé Evropě čím dál tím častější a mohutnější. Někde jsou jednou týdně (jako třeba v ČR – i když se o tom v TV, rádiu ani novinách nedozvíte) a někde jsou prakticky denně.

Proto sledujte internet (diskuze a Facebook) a zapojte se do plánovaných protestních akcí. Politici sami od svých „koryt“ neodejdou! Je to dlouhodobý proces, vněmž záleží na počtu lidí, kteří dají nahlas najevo svoji nespokojenost… Buďte skeptičtí k informacím, které Vám servírují masmédia. Snaží se nás jen rozpoltit proti sobě a odradit od jakékoliv akce. Hledejte co nejvíce objektivních zpráv. Pokud Vám záleží na Vaší budoucnosti,  pak je teď ten pravý čas začít být aktivní.

 Teď je to na každém z nás…

(zkráceno)

Španělský „desetitisícový“ dav protivládních demonstantů, jak o tom se zpožděním referovala tuzemská média.


Reklamy
komentářů 20 leave one →
 1. Pagan permalink
  Červenec 1, 2011 12:27

  Miloš: Přesně.Po těch hlavních se musí jít.Neuznávám je vůbec a dal bych je popravit.

 2. Miloš permalink
  Červenec 1, 2011 11:41

  Pagan: já také Mašíny moc neuznávám, hrdinové by to byli kdyby zabili např. pár členů ÚVKSČ a ne pár esenbáků a hlídačů.

 3. Pagan permalink
  Červenec 1, 2011 10:10

  Mimochodem neuznávám Mašíny a Paumera.To byli jenom vrazi,kteří si chtěli něco dokázat.Vlastně žili v představě že rozpoutají válku s komunistickým režimem a svrhnou ho.Ale byli to jenom fanatici.(Chtěli např.vyhodit do vzduchu vagony s uhlím)ale nepodařilo se selhala výbušnina,jinak by to mohlo zabít nevinné lidi.Dobře byla jiná doba,ale to neznamená že hned zabiju zblblého člena KSČ.Ale dneska je také jiná doba.Dneska už to není jenom zblbnutí,ale ovládání.A seděním a nádáváním se nic nevyřeší.Ani mírnou cestou,to chce RADIKÁLNĚJŠÍ CESTU,CESTU KELTA.

 4. Zabít politika = Oceňované vraždy permalink
  Červen 30, 2011 18:36

  Jenom drobný dodatek k těmto komentářům. Nejsem jakkoliv politicky angažovaný člověk, spíš normální průměrný človíček co rád hledá logiku, řád a systematičnost.

  A teď k tomu dodatku: Mě osobně se velmi líbí, jak nedávno udělali z nějakých mužů hrdiny za to, že v dobách komunismu (pokud se nepletu tak socialismu) zastřelili několik nevinných lidí během svého útěku „na svobodu“.

  Takže se mohu mýlit, ale čistě teoreticky a když-tak mě opravte, pokud by dnes někdo šel a postřílel pár politiků, díky čemuž by došlo ke svržení režimu, byl by za to podobně „odměněn“?

  Možná se jen všichni v naší krásné republice bojíme, byť jen uvažovat, o jakékoliv změně režimu. A na jaký vlastně? Nechte to být, jen jsem trochu filozofoval.

 5. Pagan permalink
  Červen 28, 2011 19:04

  Swantowiet: Oba.Hlavně toho icika,jak vypad z vokna. Miloš:Natož kdyby to byl politik,to by po každym šli tvrdě.Tak to já všechno znám,stejně jsem měkkej,neudělám nic(zatím).Nedokázal bych jen tak zabít.Ale nevím za pár let až mi rupne v bedně.Stejně bych se chytit nechal a udělal bych to před svědky.O to jde aby to všichni viděli.Ale jde mi o to aby všichni byli radikálnější a nenechali si srát(alespoň ne tolik) na hlavu.A i ta demonstrace je protest,neříkám že ne.Mírný protest,taky protest. Jinak Vítkov-práskačů tam podle mě bylo víc;asi chtěli bejt zajímavý nebo ten práskač je lidumil(všechny negry pohostil)

 6. Miloš permalink
  Červen 28, 2011 10:45

  Pagan: pokud opravdu něco chystáš tak to tady nepiš nebo se ti fízlové dostanou na stopu podle toho co si tu napsal. Musíš to udělat úplně sám bez cizí pomoci jakmile je v tom zapleteno víc lidí tak to dřív nebo pozdějš policie odhalí, nesmíš o tom vůbec nikomu říkat ani nejbližším přátelům, členům rodiny atd. hlavně o tom nesmíš psát na internetu nebo mluvit do telefonu ani tak že později budeš svůj čin prostě jenom vychvalovat. Teď po tom co si tu napsal kdyby si vážně v blízké době něco udělal tak se hned staneš podezřelým (pokud by šlo o vyšetřování závažného zločinu jistě by se naše policie obrátila na úřady v USA aby zjistili kdo to psal). Vzpomeň si na Vítkov. Jestli to opravdu byli oni a jestli je pravda co se o tom psalo tak přítelkyně jednoho z nich to říkala kamarádce někde na ulici a nějaká udavačská svině to slyšela a ten člověk je udal a pak jim napíchli telefony a byli v prdeli. Takže dávej pozor, tím že by ses nechal chytit a obětoval se za národ by si ničemu nepomohl.

 7. Swantowiet permalink
  Červen 28, 2011 01:27

  Kterýho, Jana nebo Tomáše??? :-D

 8. Pagan permalink
  Červen 28, 2011 01:00

  Swantowiet:Tak dostanu 22 let a možná i doživotí.Člověk který bojuje proti nějakému útlaku se obětuje(to slovo ti nic neříká,ty máš svůj klid)ALE LIDI SI ŘEKNOU TEN JSEM POSTAVIL,RUPLO MU BEDNĚ,NO CO ASPOŇ JE O JEDNOHO HAJZLA MÍŇ. NAJEDNOU POLITICI NEJSOU NESMRTELNÍ,NEJSOU NEDOTKNUTELNÍ. NEJSOU TO NADLIDI.UMŘÍT MŮŽOU TAKY.A PŘI VÝMÝŠLENÍ ZÁKONŮ SI DAJÍ POZOR,ABY TO ZASE NĚKDO NESCHYTAL.BUDOU MÍT STRACH A O TO PRÁVĚ JDE.A JESTLI SI MYSLÍŠ,ŽE SE TÍM NIC NEVYŘEŠÍ.TAK TO SE PLETEŠ.NAOPAK LIDI TO POVZBUDÍ,A UKÁŽE TO TOMU POLITIKOVI A POLITICE,ŽE I ZRANĚNEJ KOHOUT,ROZDÁVÁ RÁNY.O TO JDE O TO SE ÚTLAKU POSTAVIT! Už neodepisuju,protože jsi jako robot a opakuješ se a meleš sračky?Tak si dělej jak myslíš.A přidej se k lidem co si jenom stěžujou a pověs si na stěnu Masaryka a duhovou vlajku a onanuj.

 9. Swantowiet permalink
  Červen 27, 2011 18:20

  Někdy mám pocit marnosti, že se Systém vlastně nemusí snažit dehonestovat národní a pan-evropská hnut nebo jim vytvářet novou mediální identitu, která má vyděsit a odpuzovat (např. jak má ovčan chápat zlý HardBass). :-D
  Na jedné straně brečíme, že nás lidi neregistrují jinak než v rubrice „Krimi“ a na straně druhé děláme vše pro to, aby se tento stav ne zakonzervoval, ale přímo zabetonoval jako příbramský fotbal. Fajn, Pagan, pokud nekecá, pichle rybičkou nějakého noname poslance/senátora/starostu/Cakla nebo Kalibovou, tak pichne i jakýkoliv projev sympatií či náznak národní obrody. Mrtvola bude adorována, bude xy akcí Power a náš milý Pagan dostane cca 22 let. :-D

 10. Pagan permalink
  Červen 27, 2011 15:33

  Swantowiet:HAHAHA Tak jsme se všichni zasmáli.Nevim,čim sem se měl jako chlubit ale tahle diskuse(ta tvoje diskuze)je o hovně.Jenom rejpeš končim.

 11. Swantowiet permalink
  Červen 27, 2011 14:49

  Proč jsi se tím tedy chlubil??? :-D

 12. Pagan permalink
  Červen 27, 2011 13:58

  Swantowiet:Kdo je u tebe antifa ty hypísácká sračko?To že píšu o síle lidu neznamená že jsem levicově zaměřenej.Chci tě vidět za 10 let.Ty mírotvorče..Až budeš přežívat,jak duchovně tak sociálně.Navíc: vyznávám národní socialismus,ale myslím že to sem nepatří,tady to má zůstat neutrálnější

 13. Swantowiet permalink
  Červen 27, 2011 13:47

  Upřímě řečeno nevim, tak minutu po poslání příspěvku jsem si říkal, zda si opět nespálím prsty (hádka okolo skupiny Buldok) nebo zda jsem se neunáhlil. Je možné, že Pagan tu pravidelně přispívá a já jsem jen na to zapoměl. Samozřejmě, že si člověk v paměti spíše uchová ty, se kterými tu diskutuje pravidelnějí.

 14. Hlutwig permalink
  Červen 27, 2011 13:40

  Swantowiet:
  Skoro bych řekl, že se nemýlíte, vzácný pane.

 15. Swantowiet permalink
  Červen 27, 2011 13:29

  Možná jsem paranoidní, ale mám pocit, že PAGAN je možná antifa provokatér nebo hůře systémový provokatér. Takto vybízet k násilí, rád bych se mýlil. Nevím, že by tu někdy přispíval a pokud je tohle jeho první post, tak moc tlačí na pilu. Ale jak jsem řekl, budu rád, pokud se mýlím.

 16. Pagan permalink
  Červen 27, 2011 13:10

  Miloš:Není na to vhodná doba,to máš pravdu a demonstrace jsou taky protest proti systému,síla lidu a jednota.Mírná cesta není úplně k ničemu,ale myslíš že to někoho nahoře zajímá?Je to takový nemastný,neslaný. Ale válkou bysme to dali jasněji najevo,že ty piče nahoře nemůžou takhle ničit náš národ.A i strategicky-takhle bysme dosáhli lepšího aspoň na chvíli,než by demokracie rozdělila lidi.Vždyť
  jak se to řešilo ve středověku a starověku.Ale dneska jsou lidi holt moc měkký a chtějí mít svůj klid.Hlavně ČEŠI.Tak ať ho mají a chci vidět kam se demonstracemi dostanou.Lidé už nejsou schopni něco obětovat a stálo by to i za to kdyby to povstání neuspělo nebo ten lepší režim měl trvat třeba jen hodinu.Podívej se na Lybijce.

 17. Miloš permalink
  Červen 27, 2011 11:46

  Pagan: nepřeháníš to trochu? Na takové věci u nás není vhodná doba a ještě dlouho nebude. A tvrdit že demonstracemi nic nevyřešíme není pravda, demonstracemi kam přijde max. 1000 lidí se vážně moc nevyřeší, ale pokud budou stávkovat a demonstrovat miliony lidí jako v Egyptě tak to je něco úplně jiného. Egyptská vláda padla také v důsledku v zásadě pokojných stávek a demonstrací.

  Odbory jsou málo radikální a příliš těsně spjaté s ČSSD (viz Falbr, Štěch) takže pokud vůbec majkí nějaké politické cíle tak to není svržení režimu ale jen odstranit vládu ODS aby se zase dostala k moci ČSSD. Takže to je pro nás z bláta do louže. Ale stejně s nimi souhlasím, lepší je dělat alespoň něco než nic.

 18. Pagan permalink
  Červen 26, 2011 16:13

  Já vám řeknu co jednou udělám,a to myslím SMRTELNĚ VÁŽNĚ NE TEĎ,MOŽNÁ NE ZÍTRA ALE JEDNOU URČITĚ VY LEVIČÁCKÝ,HIPISÁCKÝ SRAČKY.(MYSLÍM REDAKCI).NE MÍREM A DEMONSTRACEMI VYŘEŠÍTE HOVNO.VÁLKA A VRAŽDY JSOU ŘEŠENÍ.DOBRÝM KLIDEM A SLOVEM SE JENOM UTAHÁTE A ZASE TO BUDE STEJNÝ.UKÁZAT POLITIKŮM,ŽE SE JICH NEBOJÍTE.ŽE JSOU PRO LIDI JENOM ODPAD.VYVOLEJTE VÁLKU,UDĚLEJTE PUČ,NEBO ATENTÁT.HLAVNĚ UŽ SE VZBUĎTE SENILNÍ ČEŠI!!A NEBO NEDĚLEJTE NIC ALE PAK SI NESTĚŽUJTE.DEMOKRACIE-BYROKRACIE,UTLAČOVÁNÍ,KORUPCE,ZVYŠOVÁNÍ PRÁV MENŠIN A POLITIKA KTERÁ NIKAM NEVEDE.TAKŽE AŽ TO DOSPĚJE NĚKAM,TAK NĚKOHO ZABIJU(POLITIKA).

 19. tři tečky permalink
  Červen 24, 2011 01:43

  Aha, tak konečně je tu přímý odkaz na odborářskou mafii, výborně. Kdy se tu objeví banner odkazující na Veřejnost proti korupci? Tohle tady opravdu hodláte publikovat?

  Škoda, že nemáte detailnější to foto španělského náměstí. Ve spodní části měli africký koutek, odkud se podnapilý dav dostával do varu rytmy velkých bongo bubnů a jejich exotické obsluhy. Ono obecně stanování na náměstí je inspirující a zcela nelevicové.

 20. Hlutwig permalink
  Červen 24, 2011 00:03

  Vždycky se musím usmívat, když se po mně chce, abych se zapojil do těchto pravo-levých rvaček pánů demokratů, do jejich věčné přetahované o prachy. Přitom to nikam nevede. Zajímavá by byla tato změna: ze systému demokratických sraček na systém jiný…..na to bych slyšel. Ale to teď v žádném případě nehrozí.Na vylepšování demokracie jim zvysoka seru. Zvláště, když si to demokraticky odhlasují. :-)

  „změna volebního systému, kdy se volí konkrétní politici a ne politické strany, které si následně do funkcí dosadí koho chtějí“
  Ano, jasně, za tímhle se patrně schovává nějaký španělský veškrna se svou nepolitickou politikou, že….:-)

  Prevence korupce ? Vidím to tak, že demokracie=korupce. Páni demokrati totiž potřebují hodně peněz na ty svoje kampaně a rvačky o mandáty. Demokracie holt něco stojí, že….Zaplatí to velké židomilné firmy a mocichtiví sponzoři a za to jim politici vlezou do prdele, kdykoliv se to bude hodit. Korupce zabudovaná do genetické výbavy demokratického režimu.

  „snížení vlivu Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky na vnitrostátní politiku.“
  Jen snížení vlivu ? :-) Ó né, jedině likvidace je pozitivní.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: