Skip to content

Jeden proti tisíci

Červen 6, 2011
by

Setkávat se s tím můžeme den co den. Kolem nás proudí davy bezduchých stvoření, jejichž jediným cílem je s přetvářkou nějak přežít další den. O nic se nezajímají, občas mírně ventilují svůj hněv, ale za pár minut jejich obličej nasadí opět masku nezúčastněnosti a znovu se zapojí na své místo do davu loutek. Tato většina prožívá své drobné strasti s hrdiny svých oblíbených seriálů či o víkendu v nákupním centru bloumá a bádá, co zase koupit za zbytečnost, a to nejlépe v souladu s reklamou na úvěr. Občas večer zamíří do baru či na disco, kde hrají hudbu, co je in. Zde pak si navzájem vykreslují svoje vzdušné zámky, tedy jaké mají v plánu si zakoupit auto, že brzy jistě v práci povýší a jednou si dozajista postaví velký dům. Rovněž se neopomenou navzájem upozornit na své nové značkové oblečení, ukázat si nejnovější model mobilu či pochlubit se novým elektrickým spotřebičem. Toto jsou přesně ti, o které se opírá dnešní úpadková společnost a staví na nich současní zkorumpovaní představitelé Režimu.

Nezoufejme, najdou se totiž i jiní. Ti co nepropadají bezmezně konzumu a ke své spokojenosti potřebují více než nakupovat kdejaký brak. Jedinci, jež jsou obdařeni darem přemýšlet a snahou měnit svět k lepšímu. Tato duchovní menšina to nemá lehké, s většinovými prosťáčky si příliš nerozumí a oni naopak se na ty „podivíny“ dívají skrze prsty a často i nepřátelsky. Systém této minoritě samozřejmě též nepřeje, proč také, když jejím cílem je jeho přetvoření. Zdravý rozum velí přidat se k většině a žít poklidný život, ale naštěstí je zde stále dosti těch, co nepodlehnou svodům pohodlí, neboť od života očekávají více. Tito hledají nějaký ten vyšší smysl, duchovní naplnění či vidinu spravedlivějšího společenského zřízení.

Jeden takový člověk má pro budoucnost lidstva větší cenu než tisíce bezduchých konzumentů komerčních bludů. Proto se nebojme vyjadřovat své myšlenky, neboť i mnoho „spících“ může procitnout a dojít poznání, že jsou systémem klamáni, a naše vize bude pro jejich žití výhodnější. A až budeme stále více slyšet, začnou z letargie procitat další a další, a pak nás již nebude možno lehce zadržet. Pouze naše odhodlání a víra může zvrátit kormidlo dějin, proto bojujme tak, jak nejlépe každý umíme.

Reklamy
komentářů 6 leave one →
 1. HNP permalink
  Červen 8, 2011 19:37

  Ano, máte pravdu – stáčí s tím aktivně něco dělat. Zajímalo by mě, jestli snad vy s tím něco děláte, máte nějaké hnutí, skupinku, či jinou organizaci se kterou byste to ,, něco“ dělali?!

 2. Shaman permalink
  Červen 7, 2011 05:14

  Asi to bude David – to je ten těžce vyzbrojený a ten s tím prakem bude Goliáš. Ono dnes už platí jiný poměr sil:-)

 3. tři tečky permalink
  Červen 6, 2011 18:45

  Hele, fakt tam máte obrázek Davida a Goliáše? Ono to má docela historii a interpretace. :)) Nevím, zda se to k článku hodí.

 4. Dada permalink
  Říjen 11, 2009 13:26

  Všichni jsme součástí všeho.Příroda je celek kde všechno se vším souvisí.
  Mšice je „závislá“ na slunci stejně jako třeba ekosystém na kopretině.
  Člověk bránící SVÉ VLASTNÍ zájmy,upřednostňující SVÉ VLASTNÍ blaho nad
  zájmy celku,nad blahem společnosti(společnosti druhů,přírody) je destruktivní jednotkou jak SÁM pro SEBE,tak pro své okolí…
  Současné chování většiny je možné zvrátit jednotlivcem.Paradoxně právě proto,že jednotlivec ovlivní chtě nechtě prostor v němž se nachází.
  Je-li vůle na změnu,stačí jen pochopit souvislost a provázanost ducha a hmoty,nalézt sílu sám v sobě a pak je možné změnu přijmout.
  Čím více lidí si toto uvědomí,tím dříve změna nastane.
  Materialismus je u konce s dechem.Už jen běží stopky;))

 5. R.O. permalink
  Září 2, 2009 14:17

  jj to bylo vždycky, že ke změně stačila aktivní menšina, ale musí k tomu být i příhodný vnější podmínky.

 6. Nežid permalink
  Září 2, 2009 12:22

  Jak výstižné.
  Myslím si, že to tak bylo vždycky. Že lse lidi jen přizpůsobovali dané době a neřešili víc, než aby měli co jíst a kde spát. S tím, že dnes se to ještě umocnilo vymíváním mozků a totálním zničením ducha člověka pomocí TV. Pár lidí s darem přemýšlet se ale taky našlo v každé době a právě oni se vždycky postarali o změnu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: