Skip to content

Proč má cenu se o něco snažit

Březen 1, 2011
by

Hodně často hovořím se spoustou rozmanitých lidí. Občas si (i přes rostoucí rozčarování) čtu komentáře pod všemožnými články. Snažím se z toho všeho si udělat názor na současnou situaci, vytušit vývoj do budoucna. Čím více se do svého poznání nořím, tím vidím situaci jednoznačněji, a naneštěstí beznadějněji. Zřejmě není úniku, kali-juga jak vyšitá. Morální úpadek společnosti se stupňuje a naše země je zřejmě mezi evropskými státy v čele pelotonu. Člověk by mohl na základě toho propadnout trudomyslnosti a stáhnout se do sebe,  maximálně se oddat iluzi imaginárního úniku z tohoto úpadkového světa.

I bez naděje na brzkou změnu vidím situaci jinak. Už nyní je totiž potřeba položit základy něčeho nového. Já vím, málokdo je schopen uvažovat v perspektivě generací. Těžko se v brzké době dočkáme ocenění a téměř nikdo není ochoten „promrhat“ svůj život ve jménu něčeho nejistého. Jen pár podivínů, k nimž možná sami patříme. Ano , je to tak, ale i ti filozofové překládající revoluční myšlenky byli často ve své době považováni za podivíny a uznání se jim dočkalo až dlouho po smrti. Tvůrci náboženských směrů (mimo imaginárních sekt) by se museli dožít stovek let, aby viděli výsledek své snahy v plné podobě.

Ne že bychom si na bratrstvi.net dávali nějaké mesianistické aspirace. Nám stačí, že vedeme lidi k zamyšlení. Nebojíme si na paškál vzít i kontroverznější témata a nemáme problém si rýpnout do čehokoliv. Nám nejde o všeobecný souhlas, ale o vyvolání diskuse.  Hlavně se nechceme rozpliznout v šedé nevýrazné nic. Doufáme, že se staneme pomyslnými „bubeníky“, kteří budou svým možná nepříliš hlasitým, ale o to vytrvalejším bubnováním upozorňovat na určité hodnoty, z nichž se snad časem něco ujme. Za těch mnoho let jsme se neposunuli příliš dál, přesto vytrváváme. Možná jsme se občas upnuli více na jiný aspekt, trochu změnili zaměření. Hledali optimální cestu. Šli jsme nejspíše značně  klikatě, ale zcela jasně jedním směrem.

Cestou k poznání, že bojovat proti oficiální mediální masáži jejími zbraněmi je rovno prorážení tlusté zdi hlavou. Budeme se tedy do budoucna zabývat spíše nadčasovými tématy. Zde se však chceme vyvarovat cesty přílišné intelektuálnosti. Rozhodně chceme zůstat „lidovými“ a snažit se předkládat vše srozumitelně a ve formě přijatelné pro „širší vrstvy“. Nosným programem se stane vlastenectví s duchovním nábojem, kterému můžeme dát třeba označení tradicionalistické pohanství.

Proč tradicionalistické? Protože rozhodně odmítáme různé pokřivené pokusy, kdy je odkaz předků masakrován moderními multi-kulti myšlenkami. My se rozhodně nechceme stát jedním z proudů dnešních „trendy duchovních hnutí“. Chceme aplikovat (ne přizpůsobit) přírodní zákonitosti, kterým se nevyhne ani fungování lidské komunity, na moderní „industriální společnost“. Stát se alternativou dnešního bezduchého konzumního lidstva. Je to cíl neskromný, ale bez nadšení pro vyšší ideály to nepůjde. A třeba se i v rozumné době dočkáme vytvoření skromných základů něčeho nového.

Reklamy
komentářů 10 leave one →
 1. Propagace permalink
  Březen 10, 2011 22:03

  Všechno je to v dnešní době jen o reklamě. Ukázat lidem jejich sílu, protože se bojej ,že stejnak nic nezmění. V sobotu se jistě setkáme !!!

 2. Orel permalink
  Březen 4, 2011 21:11

  Já se taky omlouvám, ale posuďte sami, že tohle bude off-topic kdekoli, leda byste tu založili téma „technické problémy“:-)

 3. Březen 3, 2011 23:26

  Orel: Jak píše Adalwolf, je to pouze problém s platností našeho certifikátu. Problém je v tom, že to jde obnovit pouze z PC na kterém to bylo kdysi založeno. A k němu se momentálně nedostanu.
  Chvíli to potrvá, ale snad již brzo to „opravím“. Zatím je vskutku možné tuto chybu ignorovat. Zabezpečení bude funogovat stále jako před tím, jen to vyhodí tuto hlášku o jeho zastaralosti.

  // Bratrství se omlouvám za tento spam.

 4. Lukáš permalink
  Březen 3, 2011 00:50

  Autoři těchto stránek se nemají zač stydět. Udělali svoji práci. Spíše si říkám, jak mají pokračovat ti ostatní? Demonstrace?, další články?, rozlepování samolepek s odkazem na určité weby (krajně nebezpečná činnost)?

  S kamarádem jsme přemýšleli o prodeji vlastních triček, s lehce provokativními nátisky, ale nemáme na to ani čas, ani peníze…

 5. Březen 2, 2011 21:28

  Orel: chjo… nic podstatného s tím není. Jen nám vypršel certifikát ověřující pravost stránek, jinak nic. Ignoruj to a až se podaří certifikát obnovit, tak to bude v pořádku.
  Nejde o žádnou nebezpečnou chybu.

 6. Orel permalink
  Březen 2, 2011 21:10

  Vzácný pane Neřeknu, čteš-li tyhle komentáře, jako by bylo něco v nepořádku s diskusním fórem Národní hrdosti. Když na ně chci přejít z hlavních stránek NH, ukáže se mi, že se jedná o „nedůvěryhodné připojení“ a že se za server nejspíš někdo snaží vydávat.

 7. Miloš permalink
  Březen 1, 2011 22:09

  Nesouhlasím s tím že: „Morální úpadek společnosti se stupňuje a naše země je zřejmě mezi evropskými státy v čele pelotonu“ Myslím že na západ od nás je to horší, Západní Evropa je zaplavena přistěhovalci, ovládána diktaturou politické korektnosti a sužována epidemií narkomanie, homosexuality a jiných zvráceností, u nás ještě není situace tak zlá. Já jsem byl loni na dovolený v Německu a zhrozil jsem se, kolik jsem viděl cizinců všech barev pleti, zatím teda jenom ve velkých městech, venkov a malá města jsou zatím německá. A to ve Francii, Anglii a Holandsku bude zřejmě situace ještě mnohem horší. U nás je horší pouze to, že jako jedna z mála evropských zemí nemáme v parlamentu stranu bojující za národní zájmy ale to se snad časem zlepší a taky jsou tu asi větší represe proti disidentům než jinde. Ale žádná represe nedokáže zastavit revoluci když vznikne revoluční situace. V Egyptě nebo v Lybii byly represe proti opozici horší než si my dovedeme představit a policie a tajné služby tam fungovaly lépe než u nás, a přesto tam došlo k revolucím. Jak už jsem tady psal v jiném příspěvku u nás je situace jiná, protože lidé jsou zatím celkem spokojení, ale to nebude trvat věčně. Proto je třeba pokračovat v práci a nenechat se odradit neúspěchy.

 8. Hlutwig permalink
  Březen 1, 2011 21:43

  Pohyb, kterým se „ostatní“ svět vydal, je dávno nevratný a vše, co tu ještě není, již „zítra“ přijde. Ačkoliv si dnes raději nepřipouštím, že by mě tato doba ještě něčím překvapila, tak přesto tuším, že ještě dokáže připravit takové absurdity, na které je nyní moje fantazie krátká (klidně mně za tu skepsi nebo „beznaděj“ zase vynadejte, odkývám Vám pak i třetí světovou:-)..)
  Máme o dnešku veškeré možné informace, situace je naprosto jasná. Víme, že problémem jsou neustále se dělící formy, důraz na hmotu, klouzání po povrchu, vypjatý racionalismus, roztříštěnost, podřízenost praxi, kontinuálně chápaná historie atd.atd…Že tím zrovna trpí i „morálka“, není v tuto chvíli podstatné. Víme dokonce, čemu máme věnovat svojí energii. Už méně ale víme, komu ji máme věnovat…a tak občas hledáme třetí cesty. Ale ty neexistují, o tom se terpve musíme přesvědčit.

 9. Nazteč permalink
  Březen 1, 2011 21:18

  Výbornej článek k zamyšlení.

  http://deliandiver.org/2011/02/proti-nostalgismu.html

 10. Nazteč permalink
  Březen 1, 2011 19:47

  Chápu autora článku. Jako tahoun těhle stránek musí jednou za čas udělat rekapitulaci vlastní činosti. Jen bych to neviděl s ostatnim světem tak beznadějně, jak se mu zdá. Na morální úpadek společnosti si stěžujou intelektuálové v každém století, chlastalo a prznilo se už za pohanů. Naše země v čele pelotonu není a nikdy nebude. K tomu stačí vyrazit na několikaměsíční okružní cestu Evropou a ještě rád se vrátíš domů a budeš děkovat bohu za to, že to tu zatím vypadá jak to vypadá.
  Odstavec o vedení lidí k zamyšlení je trochu zavádějící, protože jediný návštěvníci těhle stránek jsme my starý kozlové, kterým je už všechno jasný. Proto taky nesouhlasim s větou o přirovnání boje proti mediální masáži jejími zbraněmi jako prorážení zdi hlavou. Zatímco oficiální média sleduje každý (včetně nás všech tady), tyhle stránky čte jen nepatrný promile lidí. To spíš mě přišlo nedávno jako hození hrachu na zeď poradit tu autorům zamyslet se nad reklamou. Takže větu o prorážení bych nechal do doby, až tyhle stránky zaujmou aspon pět krát víc lidí než D-fens.cz a ani potom nic nedokážou. I sám autor píše, že chce zaujmout „širší vrstvy“.
  A profilace stránek je taky dobře. Lidi aspon nebudou zmatený. Osobně by spíš podporoval oficiální víru člověka ve vlastní schopnosti než v romantizující božstva, ale do toho autorovi kecat nebudu. Hodně štěstí v další práci.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: