Skip to content

Keckové a prudiči

Únor 19, 2011
by

Opravdu s rozporuplným pocitem sleduji poslední dobou komentáře na našem webu bratrstvi.net. Jednak za dobré považuji, že se nám zde podařilo rozproudit živou diskusi, ta není nikdy na škodu. Umění diskutovat a tříbit si svůj názor je jedna ze zásadních věcí, která v dnešní době egoistů schází. Ono je ostatně jednoduší vše uřvat a odlišné vidění světa označit automaticky za špatné. A zde se dostáváme k tomu negativnímu, co si odnáším z tohoto vývoje ohledně komentářů.

Tím je absolutní nepochopení a netolerance. Každému snad musí být jasné, že se neshodneme na 100% . To by ostatně bylo i nepřirozené. Předkládáme zde široký záběr i kontroverzních témat, a to přirozeně dle vlastního náhledu na svět. Odsoudit na základě pár článků (nebo dokonce jen pasáží) celou naši snahu je jednoduché. Obzvláště, když kromě kritiky sám nic nenabízím. Rozbíjet je vždy jednodušší než něco tvořit. V žádném případě zde nechci automaticky odsuzovat veškerou kritiku. Ta konstruktivní, od lidí za kterými je vidět vlastní snaha, je ceněna a může být značně inspirativní. Bezpochyby může vést k obohacení a zlepšení našich stránek.

Mnohdy to vypadá, jako by lidé prezentovali svůj názor pouze proto, aby druhé poučili či přesvědčili o svém názoru. Pokud vyjádříte nesouhlas a předložíte jiné argumetty, pomalu si to  dotyčný bere jako  výpad proti jeho osobě. Na takových hnidopišských základech diskuse prostě nestojí. Je třeba vzájemná a na toleranci postavená výměna názorů, která má vést k obohacení těch druhých, ne uspokojení si vlastního ega. Vždyť pokud se tu nedomluvíme my z toho mála lidí ve společnosti, kteří  sdílíme aspoň minimum společných  náhledů na svět, tak jak by mohla vzniknout nějaká fungující iniciativa na celostátní úrovni, po níž mnozí voláme?

Já osobně závěrem za sebe mohu říci, že budu i v důsledku daného stavu pokračovat v současném trendu. Nenechám se uštvat hnidopichy, kteří nejsou schopni nadhledu a občas přimhouřit oko nad nějakou nepřesnosti. Já jsem si na rozdíl od některých vědom své nedokonalosti. Nemám patent na rozum, mnohé mé názory jsou jisté mylné a zatížené dogmatickým náhledem na svět. Rozhodně se však nehodlám přizpůsobit dnešním trendu korektnosti. Nebudu se vyhýbat rozporuplným tématům, klidně nasypu sůl do pomyslných ran dnešního nacionalismu a pohanství. Nechci předkládat pouze nekonfliktní úvahy o hovně. A jestli to někomu vadí, je to jeho problém, my se rozhodně nechceme zalíbit všem. Rovněž věříme tomu, že spousta dalších souhlasí, jen nejsou třeba slyšet tolik, jak ti nekritičtí kritici.

A zejména pro ty hodláme dále pokračovat. :-)

Reklamy
komentářů 24 leave one →
 1. Skoll permalink
  Duben 7, 2011 10:54

  Hlutwig:
  No, já taky. Vlastní názor, i když s ním třeba nesouhlasím, je cenný.

 2. Hlutwig permalink
  Duben 4, 2011 22:44

  Skoll:
  „Musíte si přiznat, že je tento web ne-úplně politicky korektní“
  Myslím, že pro zdejší osazenstvo není problém si toto přiznat. A já jsem za to rád.

 3. Skoll permalink
  Duben 4, 2011 22:24

  Lidská řeč nevznikla z potřeby dorozumět se, ale vykecat se (Jára Cimrman).
  Ne, teď vážně. Pokud je pruzení ignorováno, tak dotyční nebudou mít opěrný bod (jako v bojových uměních). Musíte si přiznat, že je tento web ne-úplně politicky korektní, což je mnohdy dobrá záminka k pruzení.
  Na druhou stranu se prudičů a hnidopichů zastanu, neboť kde nejsou, tam to nežije (fóra, blogy atp.)

 4. Únor 24, 2011 08:55

  Těším se na tu úvahu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: