Skip to content

Co lidem schází?

Únor 4, 2011
by

Z lidí se v průměru stávají stále větší egoističtí parchanti. O tom není pochyb. Mnozí budou oponovat klasickým, že darebáci zde byli vždy, že se stále najdou dobří lidé. Zajisté, ale já mluvím o celkovém duchu doby, kdy je hrůzné, že darebáctví je nejen tolerováno, ale mnohokrát považováno pomalu za ctnost. Příliš často slýcháváme řeči ve stylu: Nikdo ti nebrání dělat to taky, on pouze využil možnosti, je to šikovný a podnikavý člověk co umí najít mezery atd.

Příčin současného stavu by jsme jistě našli více. Od poznatků, že žijeme již příliš dlouho v „blahobytu“ a ničeho si tudíž nevážíme, až po cílenou konzumní propagandu, jež je nám denně vtloukána do hlav. Všechny tyto příčiny však mají jeden společný základ. Lidem chybí vyšší smysl života, postrádají duchovní víru, která by jim určovala kodex života. Z naprosté většiny člověčenstva se stalo bezduché konzumní stádo, jehož jediným údělem je co největší spotřeba. A k té jsou nezbytné peníze čili bohatství. Pak již je jedno jak ho dotyčný dosáhl. Čím bohatší člověk, tím větší konzument, tím větší modla dnešního spotřebního pseudonáboženství.

Proti současnému úpadku společnosti se lze postavit jedině cestou na duchovní bázi. Nestačí pouze upozorňovat na konkrétní nešvary, protože případných odstraněním jednoho dosáhneme pouze vytvoření dalších, takový je neúprosný zákon dnešní pokleslé doby. Změna samozřejmě nepřijde ihned. Budeme zejména z počátku považování minimálně za podivíny. Ale až přijde konec současné pouze na blahobytu založené společnosti, až krachne dnešní na úvěrech stojící ekonomika, musí zde být položeny základy. Lidé musí mít v podvědomí uhnízděnu alternativu, ke které se v době bouří, nejistot budou moci upnout.

Co má být tou alternativou, kterou jim chceme nabídnout? Není třeba vymýšlet něco zcela nového a originálního. Stačím se obrátit do historie a v přimknout se k odkazu předků, jehož archetypy nikdy nezmizely, nýbrž zůstaly hluboce zakotveny v podvědomí evropských národů. Tyto stačí vyplavit z hlubin kolektivního nevědomí a dát jim moderní podobu. Vytvořit na jejich základech všeobecně přijatelný životní kodex, jasná pravidla fungování společnosti. Jestli tak neučiníme, pak v blížících se kritických chvílích opět zvítězí orientální monoteistický despotizmus, třeba ten obávaný islám.

Lidem opravdu schází víra a s ní spojený vyšší cíl. Oni marně hledají pevný bod ve falešně blyštivém světě konzumu. Hledají něco, o co by se mohli opřít a co by jim dávalo jistotu. Nevěříte? Tak se koukněte na zmateně se vlnící bezduché davy v obchodních centrech. Do obýváků, kde mnozí odevzdaně čumí na stupidnosti ,jež jsou jim předkládány v té prokleté bedně. Všichni tito lidé hledají, bohužel zatím na špatných místech.

Reklamy
komentářů 14 leave one →
 1. Únor 8, 2011 16:47

  sezax:
  Takže pěkně po popořadě

  1) za útok na svou osobu považuji např. tohle: „Takže místo abyste ohledně tohoto tématu pracně přemýšleli a přečetli si poznatky z evoluční biologie, radši se rozhodnete pohodlně VĚŘIT.“ Nebo „v tom je právě slabina lidí Vašeho ražení. Hledání naděje v oné sladké iluzi ,,zlatých časů minulosti““.

  Netvrdím, že to je nějaká nadávka nebo tak něco. Je to mnohem horší útok ve stylu, který používají právě bojovníci nějakých ideologií. Svého protivníka rozeberou, označí ho za něco a řeknou co má v hlavě. Dají mu nějakou nálepku. Nemusí to být vždy zjevné, jde o velmi rafinovaný typ osobního útoku. Mohou z něho dělat chudáka, oběť jeho psychyckých stavů atd.
  Přitom do diskuse nepřináší nic (spíše je to útěk od argumentů – dost často pokud došly) snažící se pouze ponížit protistranu.
  Osobně tím naprosto opovrhuji. A náznak tohoto jsem ve vašem příspěvku zaznamenal hned několikrát…

  2)Věda
  Vy sám tady používáte odkazy na hromady literatury, píšete že homo chování je přirozené u lvů atd. Tak proč bych vám tady nemohl předhodit studii, která říká pravý opak. Taky to jsou vědecké závěry. Kdo má tedy pravdu pak? Vy? Proč?

  3)Víra
  Nejsem věřící a přesto jsem proti emancipaci, homosexualitě a neúprosně proti rasovému křížení a s tím spojené multikultuře. Nepředstavitelné, co ? :D
  Ač jsou jednotlivé výjimky možné, tak v globále všechny tyto procesy vedou k rozvracení po tisíce let utvářenému řádu. A jeho rozvrat vede k zániku.
  Jednoduché – nechci být součástí zániku.

  A ano, většinu emancipace, homosexuality, multikultury a dalších rozvratných procesů považuji za naprosto uměle vyvolané procesy sloužící ve prospěch jedincům, kteří nemají žádné jiné kvality pomocí nichž by se mohli prosadit. Přirovnání k parazitům je adekvátní.

 2. Myslič permalink
  Únor 8, 2011 16:19

  sezax——Ještě mi zkuste namluvit, že Země je placatá…..

 3. Miloš permalink
  Únor 8, 2011 13:11

  sezax: my víme že si buzna, ale nesnaž se nás přesvědčit že je to normální

 4. Únor 8, 2011 03:03

  neřeknu: nevím co říct, člověk ohánějící se pojmy víra a biologické chování téměř vždy naráží na emancipaci žen, homosexualitu a rasové křížení. Vaši odpověd příliš nechapu, naznačuje, že nepatřite mezi výše zmíněné, na druhou stranu věříte, že dnešní homosexuálové jsou produktem jakési změny společenských norem, což zase svědčí o opaku, obzvlaště používate-li naprosto neptařičně v tomto případě slova věděcký.

  Každopádně marně hledám ve svém komentáři něco, co jste mohl považovat za útok na svoji osobu. Homosexualiza mi přijde jako typické ilusrační téma v souvislosti s pojmy ,,víra“ a ,,biologické chování“ obzvláště s přihlédnutím k stanoviskům katolíků a novopohanů na toto téma na wordpressu.

 5. Únor 8, 2011 02:52

  myslič: k sociálnímu darwinismu jsem se již vyjádřil, pouze vás odkáži an různé publikace typu ,,Jak se dělá evoluce“ či ,,Třetí šimpanz“ abyste si uvědomil, že sociálnín ,,darwinismus“ existuje pouze jako ideologie, nikoli jako vědecká hypoteza či dokonce teorie

 6. R.O. permalink
  Únor 7, 2011 20:03

  Humanista dnešní doby – ano za humanismus se může schovat změkčilost dnešní doby. Jaký mám na to názor – viz. nový příspěvek.
  Homosexualita mě sere už jen vlastně z jediného důvodu, že se jí ohání neustále pravě tací humanisté. Stala se výbornou zbraní multi-kulti, jak někoho z jiným názorem hned ocejchovat. Zřejmě i proto se zde k ní dospělo, i když v článku k ní nic není.
  Ano idealismus jsou komunistické vzdechy a pouze ten beobsažný konzum je to pravé kapitalistické :-)

 7. Tajemství permalink
  Únor 7, 2011 19:30

  Sorry, ale článek je pouze směska bezobsažných komunistických vzdechů…

 8. Únor 7, 2011 18:06

  sezax: No psal jsem biologické zachování – čili kontinuita mého lidského rodu.
  Vaše biologické chování je skutečně cokoliv, i ta vaše homosexualita či cokoliv. Jenom nechápu žádnou spojitost s mým příspěvkem.

  Když už se tady oháníte nějakými normalizačními vědeckými poznatky o přirozenosti homosexuality, tak bych vám tady mohl obratem vyplivnout jakousi vědeckou analýzu o tom z kolika procent je v dnešní době homosexualita zapříčiněna pouze výchovou a všeobecnou morálkou.

  Nevím, na základě čeho tady rozebíráte mou osobnost, když mě vůbec neznáte.
  Osobně žádný novopohan nejsem a k věřícímu člověku mám hodně daleko. A to se nebavím jen o náboženství…

  K homosexualitě jsem se nesčetněkrát vyjadřoval, že mi je naprosto ukradená dokud se nás nesnaží přesvědčit o své „normálnosti“; což není nic jiného než náboženská antihomo morálka obrácená naruby.

  Pohanství není (nebo by nemělo být) vůbec o romantickém snění o nějakých zašlých časech. Spíše naopak by to mělo být kodexem zaručujícím budoucnost.
  Víra bude žádaná vždy, ať se nám to líbí nebo ne. Jak jsem již psal, je důležité co bude obsahem té víry a co tu bude s lidmi dělat. Z tohoto pohledu je mi novopohanství daleko sympatičtější než cokoliv jiného – realizovatelného.
  A lepší než víra v konzum a měšťáctví je snad cokoliv.
  Podívejte se na film Wicker Man z roku 73. Snad aspoň trochu pochopíte, o čem mluvím.

  Mimochodem, když jste se pustil do mě tak se pustím já trochu do Vás:

  proč jste tady použil tolikrát pojem homosexualita když to absolutně na nic z článku ani diskuse nenavazuje?

  Proč si myslíte, že na argumentaci proti mým příspěvkům je potřeba rozebírat mou osobnost? Tohle je postup těch nejzarytějších totalitářů dneška. A v podstatě nejde o nic jiného než útěk před problémem, na který nemají odpověď…

  Dle vašeho blogu mi připadáte kapku roztržitý.
  Nevím, zda je rozumné utápět se v hromadách práce respektive učení jak tam o sobě píšete. Jeden můj oblíbený autor napsal, že rozumný člověk má jasně dané hranice a nechce vědět všechno. Zkuste se nad tím zamyslet. Má to svou logiku a rozhodně to není ospravedlní vlastní neschopnosti ;-)

 9. Myslič permalink
  Únor 7, 2011 17:00

  Sezax—-Právě to, že se zajímám o poznatky evoluční biologie, ze mne udělalo sociálního darwinistu. Takže pokud Vy máte pochybnosti o své sexuální orientaci a rád by jste si zateplal s pohany…. No, to máte si smůlu…..

 10. Únor 7, 2011 16:52

  neřeknu: v tom je právě slabina lidí Vašeho ražení. V hledání naděje v oné sladké iluzi ,,zlatých časů minulosti“. Miluji pohanství již od pěti let, ale nikdy jsem si nedělal iluze, že pohanství byt jediné z minulých civilizací tvořilo soubor hodnot jako celek přijatelný pro humanistu mé generace.

  Biologické chování ? Všechno je biologické chování, pokud nejste anorganická entita. Chtěl jste říct fyziologické ? Fyziologické je vše, co není předmětem negativního selekčního tlaku. Například homosexualita je naprosto přirozené, biologické i fyzilogické chování. Lvi, různí ptáci i naši nejbližší živočišní příbuzní (nehetnatci)jsou po celý život z většiny bisexuální.

  To je ale jedna z věcí, které neodpovídají Vaší představě o ,,biologickém“ chování. Takže místo abyste ohledně tohoto tématu pracně přemýšleli a přečetli si poznatky z evoluční biologie, radši se rozhodnete pohodlně VĚŘIT.

  Pak začnete věřit, že pohanství minulosti zaručovalo potírání homosexuality, i když tomu bylo naopak. A všemu nasadíte korunu, když přijdete na ,,trh morálních hodnot“ s nabídkou uplně stejné bigotnosti a zaslepenosti jakou už nabízejí více zakořeněná monoteistická náboženství a dívíte se, že o vaše pseudopohanství není zájem.

 11. Únor 7, 2011 15:02

  sezax: Víra byla nahrazena vírou v pohodlí konzumu a měšťáckého konformismu. Náboženská víra je sice taky otroctví, je ale aspoň podmíněna nějakým užitečným záměrem (víra v přírodní božstva -zákony- zaručující biologické zachování, víra v nutnost boje proti ustrnutí atd. )

  Samozřejmě nejde vztahovat jedno moudro na všechny, jelikož lidé si nejsou svým obsahem rovni. Jsou tu lidé, kteří budou víru potřebovat vždy. Jde jen o to, co bude náplní té víry. Pak tu jsou lidé nad vírou a ti mohou buď moudře vládnout nebo vykořisťovat – tím ničit své společenství včetně sebe – jelikož vše je propojené.

 12. Hlutwig permalink
  Únor 7, 2011 01:17

  Tím myslím šlánek, nikoliv příspěvek pana sezaxe.

 13. Hlutwig permalink
  Únor 7, 2011 01:16

  Přasně tak, pěkně sepsáno.

 14. Únor 7, 2011 00:19

  lidem neschází víra, lidem schází pohodlí víry, které naštěstí od osvícenství čím dál více nahrazujeme nepohodlím neustálého přemýšlení a přehodnocování

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: