Skip to content

Netolerance ve jménu tolerance

Prosinec 19, 2010
by

V nadpisu se nejedná o žádný nesmysl či hraní se slovy, nýbrž o základní princip argumentace levičáckých liberálů (potažmo současného Režimu). Z iluzorní tolerance ke všem možným fyzickým i názorovým jinakostem se stává nedotknutelná modla dnešní doby. Důvod je jediný, rozdělit a rozmělnit společnost, která tak bude mnohem lépe ovladatelná. Jednotný národ ochotný bojovat za společné ideály je pro současné uzurpátory myšlení i moci vrcholně nežádoucí. Budou tedy podporovat všemožné menšiny. O vyvrhelích a příživnících tvrdit, že jsou pouze odlišní a ostatní je musí odevzdaně chápat.

V takové atmosféře, vybudované sdělovacími prostředky a výchovou ve školách, není pak nic jednoduššího něž automaticky označit oponenta za netolerantního primitiva, kterého je nutno eliminovat – vytlačit ze společnosti a to jakýmikoliv prostředky.  Argumenty protivníků  nesmí ani zaznít, říkat určité myšlenky, v poslední době stačí už i slova, je vrcholné kacířství. S tím kdo tak činí urychleně na veřejný pranýř, pokud to nepostačí, začne se stavět pomyslná hranice k upálení. Opět zde máme nenávistné tmářské náboženství zahalené do hávu modernosti, pokroku a všeobjímající lásky.

Máme zde moderní kazatele, jsou jich plná masmedia a školství. Máme zde výstavní chrámy konzumu, plné blyštících se cetek – relikvií, uvádějící materialistického člověka do stavu úžasu a malosti. Máme zde zanícené následovatele nového náboženství a mlčící , poslušnou v rámci snahy o klidné přežívání k víře dohnanou většinu. Zárukou úspěchu se opět místo schopností stává nutnost dávat okázale najevo loajalitu novému učení. Vznikají hony na extremisty – čarodějnice, kdy se dav dívá nezaujatě ostýchavě bokem a z kazatelen se ozývá jásot nad blížící se spásou a rájem na zemi. Dějiny se v různých obměnách opakují, jen díky moderním prostředkům se časový průběh zrychluje. V případě současného stavu se tedy nejedná o nic výjimečného či nového a tvůrci dnešní „rovnostářské“ ideologie jsou rovněž ti samí jako v předchozích případech, jen mají v rukou jiné prostředky a více zkušeností.

Vítejte tedy v době vrcholného pokrytectví. Vítejte v době, kdy se ve jménu tolerance káže a praktikuje vrcholně pokrytecká netolerance.

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. kdo za to může? permalink
  Srpen 27, 2011 14:18

  Přesně tak to je, docela by mě zajímalo komu vadí národní státy a svobodní nezávislí lidé.

  U nás začalo potlačování národa v devadesátých letech za vlády Havla. V té době naše vláda všemožně podlézala USA (včetně šíleností jako byla podpora bombardování Srbska), takže to asi přišlo odtamtud. Na druhou stranu, v USA se děje to samé, takže to není namířené jen proti nám.

  Nemám pocit že by za to mohla ideologie, lidí kteří se s takovou ideologií ztotožňují je naprosté minimum.

  I politici vědí, že by dostali většinu hlasů, kdyby dali do programu například omezení podpory sociálů (lidí co se nesnaží pracovat), přistěhovalectví, menšin atd. Jenže se zjevně něčeho hrozně bojí. Čunek se nebál, nic mu sice nedokázali, ale v podstatě je odrovnaný cílenou kampaní která trvala několik let.

 2. Prosinec 25, 2010 21:28

  Omluvte mě za trošku spamu, ale rád bych oznámil, že se vracíme k běžnému provozu.

  R.O. – mám tady napsané, že můj předchozí komentář čeká na schválení. Šlo by s tím něco udělat ?

 3. Prosinec 25, 2010 21:27

  Omluvte mě za trošku spamu, ale rád bych oznámil, že se vracíme k běžnému provozu.

  Novolevičáctví (popsané v článku) považujeme za tolik závažný problém, že jsme se mu rozhodli věnovat jednu celou sekci fora. Pokud vás tohle téma zajímá, můžete přijít k diskusi na https://www.hrdost.net/forum/

  :)

 4. Hlutwig permalink
  Prosinec 22, 2010 20:30

  Nemám slov, protože s tímto článkem též souhlasím.:)

 5. Prosinec 22, 2010 12:57

  Docela se divím, že se pod tímto článkem taky nestrhla bouřlivá diskuze.
  Ale možná je to dobře, mlčení totiž znamená souhlas :)

  Když se oprostím od nesmyslného slovíčkaření (což bych občas doporučil všem zde diskutujícím… ) tak s tímto článkem bez výhrad souhlasím. A to i přes to, že nemlčím :D

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: