Skip to content

WikiLeaks – přesně tohle je potřeba!

Prosinec 3, 2010
by

Již poněkolikáté hýbe tiskem aféra ohledně zveřejnění „tajných“ dokumentů na serveru WikiLeaks. Politici téměř propadají panice, hledají se záminky jak dostat zakladatele stránek do vězení, američtí konzervativci žvatlají něco o vlastizradě a ohrožení národních zájmů a pomalu doporučují odstřel jako u škodné. Tyto zlostné reakce ukazují, že se ťalo do živého. Ukazuje se totiž zkorumpovanost, lživost a primitivismus současných mocných pasovaných oficiálním přisluhovačským tiskem pomalu do role polobohů. Je zasažen pilíř Systému založený na bajce, že  demokracie je téměř dokonalým způsobem vládnutí. Usraelem a jeho posluhovači to otřásá možná více než nevydařené války v Iráku a Afgánistánu.

Lidé se totiž dozvídají o špíně v diplomacii, o slabůstkách vládců, o primitivní osobní nevraživosti mezi představiteli jednotlivých států. Prosakuje na veřejnost opovržlivý náhled „vyvolených“ představitelů Usraele na ostatní národy a státy. Samozřejmě většině konzumentů nedojdou hlubší souvislosti a brzy na „aféru“ zapomenou, ale řady pochybujících se jistě rozšíří. A o to tu jde.  Pomalu podkopávat důvěryhodnost Systému a jeho přisluhovačů. Nepůjde to naráz, bude to nějakou dobu trvat, ale jednou se tento kolos na hliněných nohou zhroutí.

Je téměř jisté, že zřejmě nakonec s poukazem na oblíbený strašák terorismu WikiLeaks nějak odstřihnou, tvůrce a shromažďovatele informací odstraní nebo je za tučný úplatek přetáhnou na svou stranu. Možná však již bude pozdě,  snad je již spuštěna řetězová reakce. Můžeme totiž předkládat sebe lépe zpracované myšlenky, ale většinu lidí to bohužel nezaujme. Za to skandály a intriky mocných ano. Zřejmě by to chtělo podobné servery i na lokálních úrovních.

Reklamy
komentářů 23 leave one →
 1. Prosinec 29, 2010 22:49

  Poslední dobou se dost snaží, aby WikiLeaks nebylo… jsem zvědavá jestli se jim to podaří. Podle mě má WikiLeaks smé + i -.

 2. Miloš permalink
  Prosinec 11, 2010 22:30

  Kversky: Wikileaks nemá s penězmi problém, nezapomínej že spolupracují s nejčtenějšími denníky v Německu, Británii i jinde, kteří díky wikileaks mají o čem psát. A ty informace jim Assange jistě nedodává zadarmo. Do toho ještě příspěvky od dobrovolných dárců, kteří si myslí že bez jejich peněz by wikileak skončila. Myslím že mu wikileaks slušně vynáší.

  Berlusconi je snad vedle Sarkozyho nejvěrnější poskok USA a Izrale v Evropě, proč by ho chtěli zdiskreditovat.

  Používat wikileaks jako záminku pro cenzuru internetu by nebylo moc chytré. Naopak by to lidi ještě více pobouřilo.

  Připouštím že všechno může být jinak, ale zase nesmíme být paranoidní.

 3. multa permalink
  Prosinec 11, 2010 14:38

  Nechal bych v takových to věcech všechny varianty na stole…..z nás nikdo neví ,jak to vlastně bylo a teorie konspirace v konspiraci atd. dost často zavání až přehnanou fantazií:)
  Docela bych uvítal kdyby takových stránek vzniklo víc a já musel řešit ,, jen otázku,, které utajené informace asi byly účelně zveřejněny a které ne:)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: